Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hallottam beszélni a rádióban...

Hallottam beszélni a rádióban egy papot. Azt mondta, hogy azért imádkozott, hogy a vám-on ne bukjon le, és még pár hasonlóan piti dologért. Én ugy gondoltam, hogy csak komoly dolgokkal lehet az Úrhoz fordulni?

Figyelt kérdés
2014. aug. 22. 16:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%

Másoknak kis dolog, lehet neki nagy...

.

Persze. Bármivel fordulhatsz az Úrhoz.

Meghallgatása, teljesítése más dolog.

2014. aug. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Borosta2 ***** válasza:
35%
Bármit mondhatsz bárkinek legyen az isten allah egy fal kő stb ha hiszel benne és ettől jobb tedd ha nem akkor nem (gondolom rájöttél nem vagyok vallásos)
2014. aug. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%
Mindegy mivel fordulsz hozzá,imáid süket fülekre találnak ugyanis isten nem létezik!
2014. aug. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
28%
Bármivel fordulhatsz az Úrhoz, ha nem csak nagy dolgokat kérsz, az előre is mozdíthatja a hitedet, hiszen kisebb dolgok könnyebben teljesülnek. De persze alapjában véve nem "szokás" mindennel az Urat zargatni, de igazából szerintem mindent meghallgat. Ha pedig nem, akkor ráfoghatod, hogy "Más tervei vannak".
2014. aug. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Ima helyett gondolkodhatott volna azon, hogy hogyan ne bukjon le...
2014. aug. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
18%

Végül is "bármivel" fordulhatsz Istenhez, ami ÖSSZHANGBAN van az Ő akaratával, mely le van írva a Bibliában. Tehát sokan tényleg ott rontják el, hogy alig, vagy csak felületesen, sőt rosszul ismerik az Írásokat, és azt képzelik, hogy mindenféle életvitellel, mindenféle imát meghallgat Isten, és majd segít.


Imádkozzunk alázattal:


"Ha bezárom az egeket, hogy ne legyen eső, ha megparancsolom a szöcskéknek, hogy emésszék fel a földet, ha járványos betegséget bocsátok népem közé, 14 és megalázkodik az én népem, amely nevemről neveztetik, imádkozik, és keresi arcomat, és megtér gonosz útjairól, akkor én meghallgatom őket az egekből, megbocsátom bűnüket, és meggyógyítom földjüket." (2Krónika 7:13, 14)


Közeledjünk Istenhez tisztelettel:


"Amikor látom egeidet, ujjaidnak műveit, a holdat és a csillagokat, melyeket készítettél: micsoda a halandó, hogy gondolsz rá, és a földi ember fia, hogy gondját viseled? Kevéssel tetted kisebbé az Istenhez hasonlóknál, dicsőséggel és pompával koronáztad meg." (Zsoltárok 8:4–6)


Imádkozzunk szívből:


"Amikor imádkoztok, ne mondjátok újra meg újra ugyanazt, mint a nemzetekből valók teszik, mivel [tévesen] azt képzelik, hogy sok szavukért nyernek meghallgatást." Más szóval Jézus azt mondta: 'Ne daráljatok, ne mondjatok üres ismételgetéseket' (Máté 6:7)


Ne feledkezzünk meg a hálaadásról és a dicséretről:


"Semmi miatt ne aggódjatok, hanem mindenben az ima és a könyörgés által hálaadással együtt tárjátok kéréseiteket az Isten elé; és az Isten békéje, amely felette áll minden gondolkodásnak, meg fogja őrizni szíveteket és gondolkodóképességeteket Krisztus Jézus által." (Filippi 4:6, 7)

2014. aug. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

Bármivel lehet az Úrhoz fordulni.

Neki ez komoly volt, de lehet neked nem az, csak nehogy egyszer te ess ebbe bele....

2014. aug. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
44%
Lelkipásztor volt, nem pap és segélyt vitt az éhezőknek, azért nem volt szabad lebuknia vámon, hogy eljusson a segítség, különben elvették volna tőle.
2014. aug. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
33%

Nem az a kérdés, hogy mennyire komoly. Olyan nincs a Bibliában, hogy csak a komoly kérések teljesülnek.

Szerinted az isten akarata az, hogy ő vámot csaljon?

Hol látsz ilyet leírva a Bibliában, hogy ezt dícséri?

2014. aug. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jaj, mi a baj a 6-os válaszommal? Szegény Biblia, már az sem tetszik a magukat keresztényeknek tartóknak (mert nem gondolnám, hogy csak ateisták pontoztak). Persze ez régóta így van ... :-)
2014. aug. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!