Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ilynekor hol van a JóIsten?

Ilynekor hol van a JóIsten?

Figyelt kérdés

Saját családom hátráltat engem. Testvérem és az Apám gyakorlatilag a pályámat tette tönkre. Olyanok mint az idegenek. Most is ő hibájukból szakadt rám a nagy teher.

Nem is tudom mos mit csináljak.


Ilyenkor miért nem segít meg a JóIsten ?

Ezt eltudja nézni ?


2014. aug. 23. 13:46
1 2
 1/12 KZitus ***** válasza:
76%

Szervusz


Nem tudom ismered-é a Jób történetét. Őt soha nem hagyta el Isten.

Ha elovasod, sokat tanulhatsz belőle, tőle, sokat segít majd neked.

2014. aug. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mi a pályád?
2014. aug. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
38%
Ezt én sem értem, egy jóságos és mindenható erő nem hagyná ezt, úgy tűnik Isten mégis gonosz.
2014. aug. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
7%
Nem gonosz, de tudja, hogy olyan hülyék vagyunk, hogy nem tanulnánk meg másképp, csak ha megtapasztaltatja velünk.
2014. aug. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%
"Segíts magadon, az Isten is megsegít."
2014. aug. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Miért alakult ki az a nézet, hogy Isten egy jótékonysági intézmény? A középkorban még tudták:

Isten a LÉT. Esse est Deus.

Hová lett ez a tudás? Ja, a kérdésre a "segíts magadon Isten is megsegít" válaszoló adta meg a pontos választ.

Ne legyél már tesze-tosza.

2014. aug. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 megfelelő ***** válasza:

A kérdés, hogy te hol vagy? Isten nem véletlenül enged meg valamit. Ennek több oka is lehet. Néhány:

-bűn

-tanítás,nevelés, tapasztalat,ismeret szerzés

-valamire rá akar venni

2014. aug. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kérlek ne hagyd el magad. Tudod milyen sok, az életben elégedett ember került ki, úgy hogy bizony nehéz sorsban tengödött?


Nem tudom mi a problémád, nem akarnálak megsérteni.


Felnött vagy? Tudsz a saját lábadra állni?


Figyeld csak meg kérlek, azt a sok elkényeztetett fiút. lányt, akiknek az apuka anyuka mindent megadott, és elégedetlenek, boldogtalanok.... soha semmi nem elég nekik, sokszor börtöntöltelékké válnak, vagy psychés zavarokkal küzdenek.


A Jó Isten mindenkit megsegít. Téged is, de nem sepri az utat elöttünk.


Nagyon szép jövöt készít az emberiségnek, ha akarsz róla többet tudni, írj privát, elküldök neked néhány verset amit kikereshetsz a Bibliádban :)

2014. aug. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!


"Jakab 1:12,13 Boldog ember az, a ki a kísértésben kitart; mert minekutána megpróbáltatott, elveszi az életnek koronáját, a mit az Úr ígért az őt szeretőknek. Senki se mondja, mikor kísértetik: Az Istentől kísértetem: mert az Isten gonoszsággal nem kísérthető, ő maga pedig senkit sem kísért."

2014. aug. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ő is kérdezhetné, hogy miért csak a bajban kell a segítsége.


De ettől függetlenül, imádkozz hozzá, és kérd a segítségét. És a szíveddel imádkozz.


Mert bizony mondom néktek: Ha akkora hitetek volna, mint a mustármag, azt mondanátok ennek a hegynek: Menj innen amoda, és elmenne; és semmi sem volna lehetetlen néktek.


Higyj az Úr Jézus Krisztusban, és idvezülsz mind te, mind a te házadnépe!

2014. aug. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!