Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kit illet az első hely?

Megfelelő kérdése:

Kit illet az első hely?

Figyelt kérdés

Mt.22.37 Jézus pedig így válaszolt: Szeresd az Urat(JHVH), a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből. 38 Ez az első és nagy parancsolat.


vagy


Mt.10.37 Aki jobban szereti apját vagy anyját, mint engem,(Jézust) az nem méltó hozzám; aki jobban szereti fiát vagy leányát, mint engem, az nem méltó hozzám;



2014. aug. 24. 09:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
30%
Nehéz eldönteni, egy olyan személyt szeressünk a legjobban, akit eddig még sosem láttunk (tapasztaltunk, hallottunk), vagy egy két ezer évvel ezelőtt élt (lehet ő is csak mese) csókát, akinek a sztoriját alaposan kiszínezték. Lehet, hogy nagy butaságnak tartják sokan, de szerintem a családot illeti az első hely.
2014. aug. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
46%

Atya/Isten(Úr)= Jézus Krisztus


Tehát mindegy, hogy melyik az "első": Atya/Isten(Úr) vagy Jézus Krisztus.


Pl. ez olyan, mintha - tételezzük fel, h édesanyád neve Tóth Piroska - azt kérdeznéd: Kit illet meg az első hely? Édesanyámat vagy Tóth Piroskát (aki egyben az Édesanyám is)?


Így fel van oldva a látszólagos ellentmondás a két igehely között.


Ami pedig az Isten vs család elsőbbségét illeti:

Ha Istent teszed elsőnek, az nem azt jelenti, hogy a családodat elveted, hanem még inkább a családodért vagy!

Mert pl. a szeretet (Isten a szeretet) vezet...és nem az emberi egoizmus.


Egy Római Katolikus

2014. aug. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
59%

Tóth Piroska = édesanyám


jaj... hogyan mondhatja akkor édesanyám Tóth Piroskának, hogy ne az én akaratom legyen meg hanem a tiéd....magával beszélget?


Az helyes, hogy Jézus Krisztusnak ez az utasítása, ha nem veszük figyelembe a kontexet, mást érthetünk belöle mint amit mondani akart. Nem szabad kitépni az összefüggésböl.


Söt Bibliai kötelesség szeretni és tiszteletben tartani családtagjainkat.


De mikor a helyes cselekedetéröl van szó, vagyis Krisztus tanítványává válni, ami egyébkénk az örök élet elnyerésével jár....akkor ha a családunk ellenáll, nekünk dönteni kell.


Ha helyesen döntünk, akkor megmenthetjük még az ellenségeskedö családtagjainkat is, mert gyakran elgondolkodnak afelett, miért is lett Jézus Krisztus követöje ez a szeretett családtagunk. El kezdenek gondolkodni rajta....és sokszor aztán ök is az élet útját választják.

2014. aug. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
45%

"jaj... hogyan mondhatja akkor édesanyám Tóth Piroskának, hogy ne az én akaratom legyen meg hanem a tiéd....magával beszélget?"


"Ne az én akaratom legyen meg" = Ne az emberi önzés, egoizmus vezessen.


Ez ennyire egyszerű.


Egy Római Katolikus

2014. aug. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
57%

saját magával beszélget? Magához imátkozik? Az egyik fele tudja a dolgokat a másik nem?


Nem komlikálják ezt túl az emberek? :)

2014. aug. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
60%

Kedves Katy!


Te most minden egyes szóba belekötsz?

A mondatvégi írásjelekbe nem akarsz?


Elvakulttal nem tudok mit kezdeni.


Sőt, mivel a kérdés kiírója is Jehova Tanúja valószínűleg, így tulajdonképpen ez csak egy álkérdés:

így akarjátok teljesíteni a napi strigula-követelményt.


Egyébként az elmúlt két hétben négyszer küldtem el Jehova Tanúit az ajtómtól. Ugyanazok voltak mind a négy alkalommal.


Megkérdezhetem, hogy miért nem értik meg azt a Jehova Tanúi, ha azt mondom: Nem vagyok kíváncsi az ő nézetükre, ne keressenek fel többé! ?


Egy Római Katolikus

2014. aug. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
51%

én csupán hiszek a Bibliának :) de nem szabad itt vitáznunk..... megsértjük a kérdezöt ugye?


A kérdés kit illet az elsö hely?


Kedves kérdezö, de most egy kicsit nem értem mit is akarsz tudni.... tudnád egy kicsit bövebben kifejteni?

2014. aug. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
A legtisztább az, ha mindenkit szeretsz és tisztelsz, abból nem lehet bajod. Legfeljebb kihasználnak.
2014. aug. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Pietrosol ***** válasza:
88%

Szia!


„Én és az Atya egyek vagyunk”

2014. aug. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
72%
... az Atya, Jézus és a tanítványai szinten egyek vagyunk... János 17 rész
2014. aug. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!