Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kit illet az első hely?

Megfelelő kérdése:

Kit illet az első hely?

Figyelt kérdés

Mt.22.37 Jézus pedig így válaszolt: Szeresd az Urat(JHVH), a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből. 38 Ez az első és nagy parancsolat.


vagy


Mt.10.37 Aki jobban szereti apját vagy anyját, mint engem,(Jézust) az nem méltó hozzám; aki jobban szereti fiát vagy leányát, mint engem, az nem méltó hozzám;



2014. aug. 24. 09:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

T. Kerdezo!

A legelso hely magat a teremto Istent illeti. Jezus is erre hivta fel a figyelmet.

A Mate 10:37 pedig arra vonatkozik, ha Jezust akarjuk kovetni, de barki reszerol /legyen az csaladtag, ismeros, rokon/, akadalyokba utkoznenk, akkor kit valasztunk? Meghatralunk a csaladunk befolyasa miatt Jezus kovetesetol, vagy pedig nem torodunk senkivel, es szilardan ragaszkodunk Jezus kovetesehez?

Mert ha jobban szeretjuk azokat, akik minket el akarnak tantoritani, akkor "nem vagyunk meltok Jezushoz". Mert elobbre helyezzuk az emberek iranti szeretetunket, mint Jezus irantit.

Udv: Judit!

2014. aug. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
76%
én még a férjemmel is egy vagyok :)
2014. aug. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Tisztelt római katolikus!


Nem voltam, nem vagyok és nem is leszek valószínűleg soha Jehova Tanúja.


Viszont érdekelne az értelmes válasz.

2014. aug. 24. 21:01
 14/21 A kérdező kommentje:
Amúgy Judittal értek egyet, nem zárja ki az egyik kijelentés a másikat.
2014. aug. 24. 21:05
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen kedves kérdező, ebben igazat adok neked, nem zárja ki egyik a másikat, sőt Juditnak és más Tanúknak is igaza van!


Jézus a Máté 10:37-ben nem tette magát "egyenlővé" a Mindenhatóval, vagyis Jehova Istennel. Csak arra hívta fel nyomatékosan a hallgatói figyelmemét, hogy aki jobban ragaszkodik bárki máshoz, mint hozzá, és RAJTA KERESZTÜL ahhoz, AKIT KÉPVISEL, az nem méltó hozzá. Mivel tudjuk, hogy Jézus a "közvetítő" az ember és Jehova között.


A Máté 22:37-ben pedig egyértelműsítette, hogy ki a legnagyobb mindenek felett. Hogy ezt Ő valóságosan hogyan gondolta, az kiderül pl. a János 17:3-ból:


"Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról."


Számtalanszor leírtuk már, de még mindig sokan nem értik, vagy nem tudatosul bennük, hogy ezzel a kijelentésével Jézus szintén egyértelműen bizonyította, hogy Jehova Isten a legfelsőbb lény, és Ő maga nem "egyenlő" vele. Hiszen ha valakit magadon kívül "egyetlennek", vagy "egyedülinek" nevezel valamely tulajdonságában, nem lehetsz vele "egyenlő"!


De Pál szintén hajszálpontosan ugyanebben a szellemben fogalmazott, jóval Jézus feltámadása és az égbemenetele után, amikor ezt írta az 1Kor 8:6-ban:


"számunkra valójában e g y Isten van, az Atya, akiből van minden, és mi őérte; és e g y Úr van, Jézus Krisztus, aki által van minden, és mi őáltala."


Itt 'EGY' Istenről beszél Pál, aki nem Krisztus. :-) De hogy ezt se lehessen kiforgatni, nézzük meg, hogyan fogalmazott ezzel teljesen megegyező szellemben az 1Tim 2:5-ben:


"Mert e g y Isten van, és e g y közvetítő Isten és emberek között: egy ember, Krisztus Jézus"


Ami pedig azt a kijelentésedet illeti, hogy "valószínűleg" sohasem leszel Jehova Tanúja:


'Ne akard esküvel, szöggel és kalapáccsal rögzíteni minden időkre azt, amin az éjszaka és a reggel is változtat valamit, szíved és értelmed is örökké csiszol, másít, alakít valamit, ma, holnap és örökké.'

(Márai Sándor)

2014. aug. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Istent tesszük az első helyre, ha követjük Fiának, Jézus Krisztusnak a tanításait.
2014. aug. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Lehet arról kellene beszélni, hogyan tudjuk kimutatni, hogy szeretjük az Atyánkat, és a Fiát Krisztust.....
2014. aug. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy nem leszek Jehova tanúja, Jézus tanúja maradok, ahogy az apostolok is azok voltak, ettől függetlenül a Biblia valóban szétválasztja Istent és az urunkat Jézust, Pál leveleiben az üdvözlésekben ez nyilvánvaló.

Az is, hogy Jézus minden hatalmat vissza fog adni az Atyának.

És az is, hogy valóban Jézuson keresztül az Atyát is szolgáljuk és látjuk, de az Atya volt az, aki kitalálta az egész megváltást és elküldte a Fiát, valamint hatalmat adott neki mindenre, ezért őt illeti a legfőbb dicsőség, de Jézust is, aki mindezt elválalta.

2014. aug. 25. 19:40
 19/21 anonim ***** válasza:
32%

Aranyosak a Jehova tanúi... :)

Mindenre meg adja a választ az örtorony igaz!? :)


"Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? a ki ENGEM LÁTOTT, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát? "(Jn.14:8)


Most meg kérdezném,hogy aki ismer engem vagy látott engem,az látta Istent? :)


Nem,én nem vagyok Isten....és Jézus sem mondta volna magárol azt ha nem lett volna az a ki....

De nektek JT nek mindegy mert ti nem üdvözültök :)

ti a Sátán gyerekei vagytok..

2014. aug. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy a kedves kérdező a 18-as hozzászólásában, az első félmondata után kiválóan összefoglalta a bibliai igazságokat, amelyekért egy kereszténynek - Jézus cselekedetein és váltsághalálán keresztül ugyan, de annak Atyjának, Jehovának a tanújának kellene lennie. Jehova Tanúi éppen úgy, mint az első sz.-i tanítványok, Jézusról tanúskodnak, ami végső soron annak az alapvető ténynek az elismerését jelenti, hogy Jézus is Jehováról tanúskodott, s Ő, mint "közvetítő" szerepel Isten és ember között. Éppen ezért a Krisztus-követők, vagyis az igaz keresztények Jehováról tanúskodnak, mert minden Tőle származik, maga Jézus is mindig Őrá hivatkozott, alázatosan elismerve, hogy nem az saját, hanem Istene akaratát hajtja végre - s ezen a tényen mit sem változtat, hogy akkor Ő a földön volt, és éppen emberként szólt!


--------


Kedves 19-es válaszoló, nem az Őrtorony adja meg a választ, az csak közvetíti a Biblia válaszát.


Mit jelent az, hogy "aki látta a Fiút, az látta az Atyát is"?


(János 6:46) "Nem mintha bárki is látta volna az Atyát, kivéve azt, aki az Istentől van; ő látta az Atyát."


Ha nem ragadsz le egy kiragadott versnél, hanem összeveted azt más, idevonatkozó szövegekkel, akkor valódi megértésre jutsz, elhiszed?

Szóval nagyon óvatosan az ítélkezéssel!

2014. aug. 26. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!