Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták, vagy egyéb nem...

Ateisták, vagy egyéb nem keresztény vallásúak! Nem zavar titeket ez?

Figyelt kérdés
A vallásbolondokra gondolok, akik folyamatosan térítenek és tömik a fejed...Titeket nem zavar?! engem kikészít... >.<

2012. dec. 21. 18:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%
Kerülni kell őket. Jobbat nem nagyon tehetsz. Én azt mondom hogy mára eljutottunk oda hogy jelentősen javult a helyzet ilyen téren. Régebben gyakran előfordult hogy jehovások járkáltak a városban, új tagokat toborozni, meg pénzt kuncsorogni. Hozzánk is jöttek egyszer, persze én elhajtottam őket a p.csába. A lényeg hogy tudni kell kezelni a helyzetet. Nekem addig semmi bajom velük, amíg nem akarnak a hitükre áttéríteni, nem vagyok vallásos-megkeresztelkedve sem vagyok. Ez a hitgyülis szekta viszont mindig kiveri nálam a biztosítékot, ezt a bizniszvallást semmilyen formában nem szabadna megtűrni. Nekem 6 olyan munkahelyi ismerősöm is volt, akik tagjai voltak ennek a szektának, asszem 3-an még aktív tagok jelenleg is. De látszik is rajtuk....tudnék mesélni erről bővebben, de ez nagyon OFF téma, ne is menjünk bele inkább.
2012. dec. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
74%
Teljesen egyetértek az első hozzászólóval. Aki közelebbről ismer néhány agymosott hitgyülist, az már pár mondat után kiszúrja őket. Le sem tudnák tagadni! Egyenesen ijesztőek!
2012. dec. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 kzs ***** válasza:
2%

@ fecg21 (M. Ferenc)


Ezt írod: "Ez a hitgyülis szekta viszont mindig kiveri nálam a biztosítékot, ezt a bizniszvallást semmilyen formában nem szabadna megtűrni. Nekem 6 olyan munkahelyi ismerősöm is volt, akik tagjai voltak ennek a szektának..."

> szekta, mi???

És miért szekta? Mert azt csinálja, amit bármelyik más egyháznak is kéne: dicséri Istent, hirdeti a SzentÍrást?

Figyelj, semmi olyat nem hirdet és nem csinál, ami összeférhetetlen lenne a Bibliával.

Csakhát manapság az a szekta, amelyik kiáll a Biblia tanítása mellett... (no comment)


Bizniszvallás? Miért is? Mert fenntartja saját magát és az iskoláit? Húúú... a többi egyház vajon miért nem bizniszvallás? A református nem fenntartja saját magát és az iskoláit? A baptista nem ezt teszi? És akkor még nem említettem ugyebár a katolikusat, amelyik LÉNYEGESEN kiterjedtebb és több bevételre tesz szert, mint a Hit gyüli (lásd példának okáért a vallásos rendezvényeit, de ez csak az egyik része a bevételeinek)


De hát ezek nem "bizniszvallások"; csak a Hit Gyülire kell a vizes lepedőt ráhúzni, ugye??

------------------------

@ ma 18:50


Ezt írod: "Aki közelebbről ismer néhány agymosott hitgyülist..."

> hát én ismerek, s egyáltalán nem agymosottak. Isten dicsérete és a SzentÍrás tanulmányozása - úgy gondolom - senkit nem rontott meg. És ezek az emberek teljesen hétköznapiak: úgy élik a mindennapjaikat, mint bárki más: iskolába járnak, dolgoznak, gyerekeiket nevelik, stb.

És mellesleg NEM "egyenesen ijesztőek".

Csak éppen nem a katolikus, nem a református, nem a jehova tanúi, stb. egyházban gyakorolják a hitüket, hanem a Hit Gyüliben. Pontosan azért, mert itt látják meggyőzőnek a kereszténység gyakorlását.

-------------------------

Egyébként - válaszolva a kérdező által mellékelt kommentre: "A vallásbolondokra gondolok, akik folyamatosan térítenek és tömik a fejed..."

Én úgy gondolom, hogy a Hit Gyüli sohasem csinálta azt, mint a Jehova tanúi: nem házalnak. Innentől kezdve tehát nem a Hit Gyüliben van a probléma.

2012. dec. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
71%

Egy idő után kicsit zavar, de nem szoktam velük foglalkozni.

Engem amúgy sem tudnak megtéríteni, kár a gőzért.

(Nem, nem vagyok ateista sem, pusztán reálisan személem a világot.)

2012. dec. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Engem is idegesítenek az ilyen szekták, mint a hitgyüli, vagy a jehovák...
2012. dec. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%
Régebben zavart,de nem foglalkozom velük.Ha ismered az észjárásukat,akkor arra is rájössz,hogyan kell lerázni őket,és akkor nem fognak zavarni.
2012. dec. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
91%
Engem kiborítanak. A legtöbbjükből érződik az álszentség, még akkor is, ha meg sem szólalnak..
2012. dec. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
90%

Az ilyenek a normális keresztényeket is zavarják.


A hit gyülekezetéről sokat nem tudok, de nekem nevetséges, amit a tévében látok, a földön fetrengenek, amikor "kimegy belőlük a gonosz", bőszen bólogatnak igehirdetés közben, kezüket feltartva átszellemültnek látszóan imádkoznak - ha egyáltalán azt csinálják.

2012. dec. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
79%

"Innentől kezdve tehát nem a Hit Gyüliben van a probléma."


valóban, nem benne van, az a probléma, hogy van

2012. dec. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Tudod kérdező vannak olyan emberek akik unatkoznak és mivel jobb híján nincs jobb a vallásokhoz csapódnak unalmukban annyit foglalkoznak vele hogy a végén önmaguk is elhiszik


Aztán vannak olyan emberek akik szorongnak különböző okok miatt vagy félnek a jövőtől és kapaszkodót keresnek vagy nem hisznek a jövőben se igy valamiben hinni szeretnének a harmadik aki a haláltól fél és válaszokat keres, -mi lesz azután ha meghalunk?-- mert nem képes elfogadni hogy a test mulandó-- tehát keresgél a hitvilágokban hátha igaz a lélek hátha igaz valamiféle túlélése életünknek?


Azt hogy valaki hisz valamiben vagy tagja egy vallási közösségnek az nem elítélendő, hisz az élethez mindenki kialakítja a maga hit világát-- amely különböző.


A probléma a fanatikus bigottakkal van, mert erőszakossak vagy ép átkozódnak ha valaki ellent mond nekik-- csak azzal nincsenek tisztába hogy az átok az olyan mint a bumeráng visszatér a kivánóhoz

2012. dec. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!