Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták, titeket ez nem zavar?

Ateisták, titeket ez nem zavar?

Figyelt kérdés

Amikor fiatalabb voltam, úgy gondoltam hogy később több időt fogok szentelni a vallások kutatására, és majd csodálatos módon rátalálok a hitemre, de ez egyre kevésbé érdekel mert az egész vallás-dolog túlságosan emberközpontú ahhoz, hogy komolyan vegyem.

Persze nem zárom ki, hogy Isten az űrben kering ahogy a Repülő Spagettiszörny létezését sem, de gondolom ez már elégszer meg lett vitatva.

De a lényeg, hogy a hívőknek legalább ott van a Mennyország, bár nem mintha annyira vonzana a Mennyország gondolata de az legalább valami. Rendben, az, hogy az örökkévalóságig szedegethetek virágot valami réten Ilonka nénivel nem a legjobb dolog, amit el tudok képzelni mint halál utáni alternatíva de mégis...

Szóval titeket nem zavar a bizonytalanság, hogy nem tudjátok mi lesz, miután meghaltok, vagy pedig nem zavar még jobban, ha az a meggyőződésetek hogy semmi nem lesz, más szóval game over, finito?



2014. febr. 5. 13:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem zavar.
2014. febr. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%
Ha zavarna, vallásos lennék.
2014. febr. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%

Nem, nem zavar, sőt.

Pont, hogy a hívők szoktak sokkal inkább rettegni, ugyanis nincs túl sok olyan hívő vagy vallásos ember (konkrétan kb egyse), aki a vallása szerint jogosult lenne a Mennyországba jutásra, és ezt ők is nagyon jól tudják... Így aztán eléggé tudnak rettegni a pokolról a haláluk közeledtével. :)

2014. febr. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
37%

Én oda fogok kerülni, ahová való vagyok. Nincs miért félnem, a hitemtől függetlenül.

Akkor lenne jogos kínozni pl. örökre, ha (szándékosan) megtagadnám azt amiről tudom, hogy létezik.

De ha az a valami gonosz, akkor meg mindegy, mert ígyis-úgyis nem kívánnék vele lenni.

Ha létezik Isten, akkor meg mit tehetsz ellene?

A.) Nyalsz neki

B.) Elleneszegülsz

C.) Jobb esetben értelmes Istenről van szó és szabad akaratból belátod, hogy igaza van.


Én úgy vagyok vele, hogy ebben a világban élünk, ez az életünk és erre kell koncentrálni.

Ez a felfogás még nem tesz egy önző bűnözővé automatikusan. Nem a "hiszékenység" miatt kell jónak vagy rossznak lenni. Mások prűdsége és szűklátása miatt pedig nem kell semmiről lemondani. Az ízlés nem keverendő össze az erkölccsel.

Ha létezik Isten, irányítson ő. Nincs szükségek lelki vezetőkre (ha csak nem pszichológusok).


De tegyük fel, hogy nincs semmi és a megszűnsz létezni.

Akkor csak az fájhat, hogy elmúlik ami voltál és rosszat fogsz magad után hagyni.

Ahová mész, ott semmi lesz. Nem fog fájni, nem fogsz félni, aludni sem. Többé nem leszel.

Lefekszel és nem kelsz fel többet. Nincs ebben semmi félelmetes.

2014. febr. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Persze ha a pokol mániásoknak van igaza és becsületes emberek odakerülnek, akkor én is hangosan káromolni fogom Istent. (jól el leszek ott). De ilyen nincs.

Meg nincs az a szenvedés sem, amit nem lehetne elviselni...

2014. febr. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
100%

Engem nem zavar. Ha reálisan gondolkodsz: eltöltesz mondjuk 70 évet a Földön, 'bűnben' ezután egy örökkévalóságon keresztül kellene szenvedned a pokolban? Ja, hogy ezt a bűnt te leimádkozhatod, meg kifizetheted a földi egyháznak? Eléggé korrupt az istenük, és kicsit sem jóságos (mert annak tanítják ugye).

Sose vettem be a papok dumáját. Amúgy ha elolvasod a Bibliát, amire a legtöbb hívő nem képes, elég érdekes dolgokat találsz benne, ami szöges ellentéte annak amit a papok prédikálnak.

Ha tanmeseként gondolsz rá, élvezni fogod. Egy idő után hozzá lehet szokni a nyelvezetéhez is.

2014. febr. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Andizsuzsi ***** válasza:
2%

"nincs túl sok olyan hívő vagy vallásos ember (konkrétan kb egyse), aki a vallása szerint jogosult lenne a Mennyországba jutásra"


Ezt a marhaságot honnan vetted?

2014. febr. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Tudod, nem mindenkinek az a legfontosabb szempont, hogy mennyire tetszik valamilyen elképzelés.

Vannak, akik az igazságot keresik.

Ha az igazság rossz, vagy csúnya, vagy kellemetlen - akkor is.

2014. febr. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
93%

"Ezt a marhaságot honnan vetted?"

Olvasd el a Bibliát, majd nézd meg, hogyan élnek az emberek.

2014. febr. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Számomra ateistaként sokkalta vonzóbb a megszűnés, mint az örök szenvedés a pokolban. Reinkarnációnak nincs értelme mivel nem tudok hozzáférni korábbi életeim emlékéhez, így nem tudnék tanulni belőle, hogy mit rontottam el.


De engem sosem izgatott a halál, mert hiszem, hogy halhatatlan vagyok(tudni persze nem tudhatom, de ez a legkézenfekvőbb alternatíva, tehát én azt választottam, hogy nem halok meg, ha tetszik magam is isten vagyok.

2014. febr. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!