Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudhat valaki valamit is?

Tudhat valaki valamit is?

Figyelt kérdés

2014. aug. 28. 20:30
1 2 3
 1/23 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Igen. Például tudhatjuk, hogy egy vízmolekulában 2 hidrogén és 1 oxigén van.
2014. aug. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
32%
Elsőre hülye kérdésnek tűnik, de valójában nem az. Őszintén megmondom, szerintem senki nem tudhat semmit.
2014. aug. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Pendulum92 ***** válasza:

A kérdés valóban bugyutának hat elsőre, de komoly filozófiai, pszichológiai kérdést is egyben.



Az észlelésünk mielőtt tudatosodik az agyban, átmegy egy "szűrőn", így valóban lehet, hogy nem a valóságot látjuk és halljuk, hanem egy "transzformált" változatát.


Lehet, hogy egy közös "káprázatban" élünk, ami olyan, mint egy kollektíven létrehozott képzelgés.

2014. aug. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Persze,csak az a kérdés,hogy miről?
2014. aug. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Nem hiába tettem fel ezt a szimpla egyszerű, elsőnek értelmetlennek tűnő, majd talán olyan irányba elinduló kérdést, amin talán egész életünkben töprenghetnénk.


Néha jó magamból kiírni a sok sok gondolkodást és agyalást, de a végén jó ha egy mondat sikerül, mert rájövök hogy a többi dolognak nincs semmi értelme, csak annak néhány kérdésnek ami megfogalmazódik benned, miután átrágtad magad mindenen.

És sajna ilyenkor köpni nyelni nem tudok, mert valahogy kimondom magamban, de nem vagyok képes felfogni mit is jelentenek ezek az egyszerű, rövid de hatalmas kérdések.


És ezt sajnálkozva mondom, de mivel nekünk tele a hűtőnk és van hol aludnom és épp és egészséges vagyok, talán ezért rágódok el néha ilyen dolgokon. Nem tudom szégyelljem-e magam.

2014. aug. 28. 21:10
 6/23 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"Őszintén megmondom, szerintem senki nem tudhat semmit."


És ezt te tudod? :-)

2014. aug. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Ez nagyon jó kérdés abból a szemszögből, hogy sokaknak - szerintem a többségnek nem ártana sokkal alaposabbnak és kritikusabbnak lenniük, mint amilyenek most valójában. Rengetegféle ellentmondó "igazság" terjed ma a földön, nem könnyű eligazodni közöttük. De ettől még léteznek igazságok, ezt nem nagyon lehet sikeresen tagadni.


Az érzékszerveink, mint pl. a látásért felelős szervrendszerünk szerintem elég spéci ahhoz, hogy a szemen és az idegpályákon keresztül az agyba jutva a valósághoz nagyon közeli képet adjon, nem?


Ha a világ jelenlegi legjobb minőségű kamerájáról bátran elmondhatjuk, hogy "valósághű képet ad", akkor az ennél összehasonlíthatatlanul komplexebb és fejlettebb látószervünk talán "elég megbízhatónak" számít, nem?! :-)

2014. aug. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Lebannen ***** válasza:
Igen. Egyetlen egy dolgot én biztosan tudhatok: én létezem. Ezen kívül semmi sem biztos.
2014. aug. 29. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
17%

Kedves kérdezö,


Tetszik a szöveged, nem érezni belöle semmi felsöbbrendüségi érzést. Írod tele a hütöszekrényed... stb. :)


Ezzel kapcsolatban az jutott az eszembe, hogy milyen sok ember ma reggel nem tudja, vajon este lesz-e még otthona?


Mit ad enni éhezö gyermekének? Bár ö is tudja, hogy a Föld vonzóereje müködik, tudja a víz kémiai összeállítását, tudja hogy a Föld forog..... de nem tudja lesz-e este hová lehajtani a fejét.

...míg csak azt sem tudja senki sem közülünk, hogy este mi lesz ... szerencsésen hazaér-e az egész család?

2014. aug. 29. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Van egy ilyen mondás,hogy "A tudás egyenlő a nem tudással"Aki teljesen biztos benne,hogy tud valamit,az nem kételkedik,viszont ettől még nem biztos,hogy jól tudja az adott dolgot.Érdekes pl.,hogy emberek tömegei hisznek tudósoknak,vallási vezetőknek,a gyógyszeriparnak,az egészség biznisznek,politikusoknak,és közben fele nem igaz annak,amit igazságnak gondolnak,csak mások elképzeléseit leutánozzák,amelyekben sokszor még az eszmei szerzők sem biztosak,vagy egyenesen tudják,hogy félrevezetik a népet/De biztosra tudhatják,hogy csak félrevezetik?:-)/ Ehhez hozzátartozik az az érdekes jelenség is,hogy nagyon sok ember azt hiszi,hogy attól hiteles valami,hogy minél többen hisznek benne,de ez tévedés.De lehet,hogy én tévedek,nem tudhatom biztosra:-)
2014. aug. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!