Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova Tanui vallás, tiltja-...

Kútásó kérdése:

A Jehova Tanui vallás, tiltja-e a rendőröknek a fegyver viselést? Egy J. T. lehet-e rendőr?

Figyelt kérdés

2014. szept. 1. 19:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Kedves testvérek! Ne írjunk semmit, míg alaposan nem jártuk körül a témát. Lehet rendőr egy Tanú, ha fegyvertelen szolgálatban áll. Pl. egy baleseti helyszínelő fotóst is ismerek, aki így keresztelkedett meg.


"Ha minden rendőr megtérne J.T-nek, akkor megszünne a közbiztonság?"


Kedves kérdező! Ennek csak annyi az esélye, mint annak, hogy mindenki megtér a földön. Márpedig akkor nem kéne aggódni a közbiztonság miatt. :-)


"Dávid ugyebár, az Úr harcait harcolta fegyverrel, mégpedig olyannal, ami emberélet kioltására különösen alkalmas volt."


És hol olvasol te olyant a Bibliádban, hogy a keresztényeknek is fizikai fegyverrel kell harcolniuk??? Csak mert egyoldalúan hangsúlyozol valamit, ami így félrevezet téged. Mit is olvasunk ehelyett?


"Öltsétek fel az Istentől való teljes fegyverzetet, hogy képesek legyetek szilárdan állni az Ördög mesterkedéseivel szemben; 12 mert nem vér és test ellen van viaskodásunk, hanem a kormányzatok ellen, a hatalmak ellen, e sötétség világuralkodói ellen, az égi helyeken levő gonosz szellemi erők ellen. 13 Ezért vegyétek föl az Istentől való teljes fegyverzetet, hogy ellenállhassatok a gonosz napon, és miután mindent alaposan elvégeztetek, szilárdan állhassatok." (Efézus 6:11-13)


Miután felsorolja, hogy miből áll a mi védelmi fegyverzetünk, Pál így buzdít: „Fogadjátok el ... a szellem kardját, ami az Isten Szava” (Ef 6:17). Ez kétségtelenül verhetetlen összetételű fegyverzet: egyrészt szellemi védőpajzs, másrészt a szellem kardja!


És amire te hivatkozol, mint a "felsőbb hatalmaknak" való engedelmeskedés, szintén hamis ebben az értelemben.


Pál apostol ezt írta: "Minden lélek rendelje alá magát a felsőbb hatalmaknak, mert nincs hatalom, csak Istentől" Kik 'a felsőbb hatalmak'? Pál szavai a következő versekben rámutatnak, hogy emberi államhatalmakról van szó (Róma 13:1–7; Titus 3:1). Jehova a keresztényi korban nem hozott létre emberi államhatalmakat, de megengedi, hogy létezzenek. Így hát Pál az alábbiakat írhatta: "a mely hatalmasságok vannak, az Istentől rendeltettek 'vannak viszonylagos állásukban'." Mit tár fel ez az ilyen földi hatalomról? Azt, hogy alá van rendelve, vagyis alatta áll Isten hatalmának (János 19:10, 11). Ennélfogva, ha az emberek törvénye ütközik Isten törvényével, a keresztényeknek a Biblia által kiiskolázott lelkiismeretükre kell hallgatniuk. Mint uralkodónak, ’Istennek kell inkább engedniük, hogynem az embereknek’ (Cselekedetek 5:29).


Tehát még egyszer, hogy rögzüljön: alá van-e rendelve BÁRMELY emberi kormányzat az Isten hatalmának? Igen! Ha ez igaz, szükséges-e gyakran "inkább Istennek engedelmeskedni, mintsem embereknek"??? Igen, nagy szükség lenne, de a legtöbb magát kereszténynek valló, nem tesz különbséget és nem veszi figyelembe még azt sem, amit egy angol író fogalmazott meg:


"A hazafiság csak egy szó; vagy azt jelenti, hogy az én hazám, ha igaza van, ha nem, ami becstelenség, vagy azt, hogy az én hazámnak mindig igaza van, ami bárgyúság." (Patrick O'Brien)

2014. szept. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

T. Kerdezo!

Egy tanu nem lehet rendor, sem semmifele fegyveres testulet tagja, meg akkor sem ha pl. irodaban dolgozik.

Hogy miert? Azert, mert minden fegyveres testuletnel dolgozonak "eskut kell tennie" mikor belep, legyen az barmifele munka.

Marpedig Jehova tanui teljesen semlegesek. Nem kotelezik el magukat semmifele politikai ero mellett.

Ha eskut kell tenni, vajon mire es kire kell eskudni?

Az orszagra, az orszag zaszlajara. Marpedig ez osszeegyeztethetetlen a keresztenyek szamara.

Tehat nem csak azert, mert nem fogunk fegyvert, hanem az "esku" miatt sem. Udv: Judit!

2014. szept. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Kedves Judit! Ez a válaszoló ellent mind neked. :-) De, mint mondtam, az én személyes tapasztalatomnak is ellent mondasz, olvass vissza.


Én is úgy tudtam, hogy a rendőr esküt tesz, a többi civil alkalmazott nem:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..

2014. szept. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

a jehova egyszerű szektatagok személyesen nem fizikailag fegyverrel ölnek.


a fizikai fegyverekhez


a központjuk az amerikai vállalkozásuk az érintett fél bizonyítottan 2 évtizede,

a

Jehova Őrtorony WATCH TOWER BIBLE AND TRACT SOCIETY.


az egyszerű nem tulajdonos szektatagoknak

van a fizikai fegyvereknél sokkal jobb hatékonyabb,

JOBB,


családok emberi generációit örökre

tönkre tételét lehetővé tevő,

bevált nem fizikai "fegyverük" amit folyamatosan alkalmaznak is tömegével.

2018. ápr. 16. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
És képzeld: a rosszindulatú és alaptalan vádaskodást sem tudják "gyógyítani", ha az illető saját maga nem akarja!
2018. ápr. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

" a rosszindulatú és alaptalan vádaskodást sem tudják "gyógyítani"


hát azt valóban nem.

de aminek meg igen stabil alapja van, még azt sem.


a tények tudta nélkül meg kik szoktak elitélő véleményt mondani ?!

...évesek talán ?! én erre gondolok mivel nem kívánok senkit megsérteni.


még hogy a jehováknak nincs hatásosabb eszközük a fegyvereknél ?!


a mi családunkat nyomorékká tették a franciában élő " kedves jehovák" az elmult 17 év alatt

és ez a mai napig is tart.

ugyan ezt kívánom minden érintett jehova ...nak csak jó szándékból testvériesen vissza,

mert a tartozást becsületből mindig rendezni kell itt a Földön

ez a korrekt cselekedet a Teremtő előtt


Jehovák talán nem a "sötét oldalt " képviselik a fegyveres, háborús dolgaikkal !?


itt vannak ellenőrizd le :

pl FEGYVERGYÁRTÁS

Két céget érdemes kiemelni a listából.

egyik a Northrop Grumman, az USA meghatározó repülőgépgyártója, elsősorban haditengerészeti repülőgépek nagy számú előállításával is foglalkozik.

másik a Lockheed Martin, katonai repülőgépeket és hordozórakétákat gyárt.


watchtowerlies.com/linked/watchtower_investments_in_armament_companies.pdf


media.sermonaudio.com/mediapdf/927151845511.pdf


ezek nem felelőtlen kijelentések hanem : szerződések,befektetések,számlák

2 évtizede igen sötét oldal TETTEKBEN a sok adatot látva róluk.


beszélni mindig LEELLENŐRZÉS UTÁN KELL,

én megtettem.

2018. ápr. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"még hogy a jehováknak nincs hatásosabb eszközük a fegyvereknél ?!"


Ne keverd a dolgokat! Ősi bibliai igazságot szajkózol, hiszen evidens, hogy a toll hatásosabb fegyver, minden más, fizikai fegyvernél. Főleg, ha az igazságot tárja fel valaki ezzel. De te ezzel nem ezt tetted, te itt csak üres vádaskodást művelsz.


Kezdjük ott, hogy nincsenek "jehovák"! Csak Jehova Tanúi vannak - ha a kettő között számodra nincs alapvető nyelvtani különbség, akkor már eleve a szándékod erősen megkérdőjelezhető, mert nyilván gúnyból írod így. Aki pedig gúnyolódik, annak gyakran nincs igaza!


A családod nem ismerem, azt mondasz, amit akarsz! De hogy nem a Tanúk bibliai igazságának köszönhető a problémátok, az biztos.


A többi pedig üti az egész mondandód hitelét!!! Ha csak ennyire győződtél meg a dolgok valódiságáról, akkor ezzel mindent elárultál.

2018. ápr. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

szövegelni a legtöbb jehova szektás tud minden rendelkezésre álló adat megnézés nélkül felelőtlenül ezt már megtapasztaltam.

ott vannak a linkek és ott a google kereső.

nézd át a "jehova" találatok első 30 weboldalt rendesen.

aztán menj mélyebbre a weboldalakban.

és utána írj csak bármit felelőséggel róluk bárhova le.


nekem is ismétlem, rettenetes rossz a véleményem róluk.


ismétlem nekünk a teljes vér szerinti családunkat tönkre vágták örökre !!! , és az által hogy nekem a testvéremből 17 éve jehovát csináltak és mi nem lettünk jehovák! e miatt !


iszonyatos családokat szétverő, szétválasztó ... nak tartom őket és MEGTAPASZTALVA és nem össze vissza beszélgetve róla!

2018. ápr. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!