Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi számít öngyilkosságnak a...

Mi számít öngyilkosságnak a keresztény felfogás szerint?

Figyelt kérdés
Az is az ha valakinek egyszerűen elmegy a kedve az élettől,egy hatalmas csalódás után,és nem igyekszik az egészségével foglalkozni,elhagyja magát? Vagy nem figyel semmire,és így az úton pl elüti egy autó és meghal. Öngyilkosságnak számít?
2014. szept. 1. 20:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Öngyilkosság, ha szánt szándékkal vet véget az életének, tehát az általad felsoroltak nem.
2014. szept. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
tehát ha így halok meg akkor azért nem kell külön felelnem.
2014. szept. 1. 20:16
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdezö, a borult ég után idövel újra kisüt a Nap. Hidd el van értelme az életnek, ha pillanatnyilag most másként érzed is :)
2014. szept. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Mert így akarsz öngyilkos lenni? Direkt véletlenül az autó elé lépsz?
2014. szept. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Hónapok óta gyötrődöm. Nincs szabadulás ebből... :( Próbáltam minden hasznos tanácsot,de nem jöttek be. Semmi nem tud boldoggá tenni,mint az akivel az voltam. :S Nem így akarok,csak nemrég majdnem elütött egy mozdony,mert nem voltam teljesen képben,gyógyszer miatt,és így a figyelmem kissé alábbhagyott....
2014. szept. 1. 21:50
 6/21 anonim ***** válasza:
95%
Ha jól értem, egy nő/férfi miatt akarsz öngyilkos lenni. Ha tényleg ezt érzed, akkor nem ártana szakemberhez fordulni. A 116-123 telefonszámon pszichológusokkal beszélhetsz, teljesen ingyen. Veszteni semmit nem tudsz vele, de lehet, hogy kihoznak a gödörből.
2014. szept. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy. De hidd el nem tudnak segíteni. Nő miatt vagyok így... Időközben volt másik nő az életemben,aki szebb és aranyosabb is volt mint az előző,de mégsem tudtam annyira szeretni mint azt aki elvesztettem.... Sajnos ebben senki sem tud segíteni. Max ha engedélyezik a klónozást,és valaki csinál egy másolatot belőle,aki teljesen ugyanolyan. akkor talán. :S Azért köszi. Majd felhívom őket holnap. De szerintem ők sem fognak tudni mit tenni egy ilyen hülyével mint én vagyok....
2014. szept. 1. 22:57
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben depressziós problémákról beszélhetünk, és valóban érdemes lenne szakemberhez fordulni. De saját véleményem szerint Jézus az a személy, aki tud segíteni a problémádon. A depresszióból is van megváltás, és van gyógyulás. Ha ilyen mértékben egy másik embert teszel a boldogságod kulcsává, kizárólagos feltételévé, akkor valójában bálványt faragsz magadnak, és azt imádod. Mert az a te istened, akitől a boldogságodat várod. Ha nem is leszel öngyilkos, az életed értelmét nem találod meg, ha nem Istenben keresed azt.

Nem a halálban van a szabadulás, hanem a nagybetűs ÉLETben, aki Jézus Krisztus. Ő jobban szeretett és szeret most is téged, mint ahogy az illető nőt szereted. Ha keresed Őt, megtalálod, és akkor rá fogsz jönni, hogy az igazi szeretet nem halált nemz, hanem életet.

Ne csapd be magad, a halál minden, csak nem megoldás erre a helyzetre!

2014. szept. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Az embernek egyetlen rövidke élete van, aki eldobja az nem normális.
2014. szept. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Hívom Jézust szüntelenül....! Próbálok kitartani míg csak tudok! Ha valakit ennyire szeret az ember,az miért bűn? Hát nem az az igazi szeretet,ha képes lennék az életem is adni érte? Értem hogy mit akartál mondani. Igen Isten elé helyezett személy,bálvány vagyis ideál... de ha szeretem,és hiányzik? sajnos nem tehetek róla. :( imádkozom. de nem tudom meddig bírom ezt a gyötrődést.
2014. szept. 2. 09:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!