Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi számít öngyilkosságnak a...

Mi számít öngyilkosságnak a keresztény felfogás szerint?

Figyelt kérdés
Az is az ha valakinek egyszerűen elmegy a kedve az élettől,egy hatalmas csalódás után,és nem igyekszik az egészségével foglalkozni,elhagyja magát? Vagy nem figyel semmire,és így az úton pl elüti egy autó és meghal. Öngyilkosságnak számít?
2014. szept. 1. 20:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

De, az a legnagyobb szeretet, ha életed adod érte. ÉRTE! Neki viszont mi haszna is abból, ha Te öngyilkos leszel miatta? Ennyire szereted, hogy lelkiismeret furdalást okoznál neki? Hogy gyötrődjön a Te halálod miatt? Micsoda szeretet... Te önző vagy e szerint, nem szereted. Ha szereted, akkor neki a legjobbat szeretnéd! Pofozd fel magad, gyere ki a gödörből, mert az embernek nincs helye a gödörben! Nézd meg Jim Carreytől a Minden6ó-t. Amikor a végén Istennel beszélget, miután elütötte egy kamion, és előtte elhagyta a szerelme, megkérdezi Isten, hogy mit szeretne. Ő nem azt mondta, hogy vissza akarja kapni, hanem azt, hogy legyen boldog a mellett az ember mellett, akit ő választ, és lássa mindig úgy a szerelmét, ahogy ő maga látja. Isten szemén át. Ez szeretet, az a önző, gyötrő önsajnáltatás, amit előadsz, az nem szeretet.


Bocsánat a bunkó és ítélkező stílusért, nem szeretek ilyen lenni, de egyszerű szavakkal próbáltam kifejezni a véleményem, és nem hímezni hámozni. Remélem nem bántottalak meg.


Szia

2014. szept. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Napfonat ***** válasza:
Az igazi szeretet az, ha el tudod őt engedni. Engedd, hadd menjen...
2014. szept. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
A tíz parancsolat egyik pontja, hogy ne ölj. Az öngyilkosság is beleszámít akármilyen formában is történik.
2014. szept. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Elengedtem,de a szívem megszakad utána. Nincs étvágyam sem.... hiába tömöm gyógyszerekkel magam,nem segítenek. :(
2014. szept. 2. 18:33
 15/21 Napfonat ***** válasza:
Szóval a padlón vagy, mi? Azt hiszem Füst Milán mondta (de ebben egyáltalán nem vagyok biztos, csak úgy emlékszem), hogy "vannak dolgok, amelyeket az ember csak a padlón fekve lát. Csak akkor veszi észre, ha a padlón van. Tehát értelme van annak, hogy az ember néha a padlóra kerül. De ezután tessék fölállni!"
2014. szept. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok,hogy törödtök velem így ismeretlenül! köszönöm nektek! :) ez azért kicsit jó érzés. :)
2014. szept. 2. 23:29
 17/21 anonim ***** válasza:

"Ha valakit ennyire szeret az ember,az miért bűn?"

Nem azt mondom, hogy ez önmagában bűn, de emlékezz Jézusnak arra a bölcsességére, hogy "gyümölcséről ismerni meg a fát". A jó fa jó gyümölcsöt, a rossz fa rossz gyümölcsöt terem. Ha egy szerelemnek az a gyümölcse, hogy elmegy a kedved az élettől, gyötrődésként élsz meg minden napot és nem tudsz szabadulni a csalódástól, az egyszerűen nem normális dolog. Isten nem ad olyan szerelmet a szívedbe, amibe majd belepusztulsz és az öngyilkosságot fontolgatod!

Nem tudom, szoktál-e Bibliát olvasgatni, de ajánlanám. Abban vannak olyan történetek, amikből világosan látni, hogy bár a szerelem megfelelő körülmények között jó dolog: "erős mint a halál, kemény mint a sír, lángjai tűznek lángjai, az Úrnak lángjai" (Énekek éneke), ugyanakkor nem minden szerelem az Úrtól származik. Van olyan eset is, amikor direkt az Isten ellensége állít csapdát az embernek a szerelmen keresztül. Erre jó példa az a történet, amit a Sámuel 2. könyvében, a 13. fejezetben olvashatunk. "Igen nagy gyötrelemben vala pedig Amnon, úgy hogy beteggé lett az ő húgáért, Támárért." Gyötrelemben volt, annyira szerelmes lett Amnon a húgába, elment az életkedve, és szó szerint belebetegedett az érzésbe. Végigolvasva a történetet, a gyümölcsökből láthatjuk, hogy ez egyáltalán nem "jó fa" volt, és mivel eleve bűn volt bármilyen beteljesülése ennek a szerelemnek, semmiképpen sem származhatott Istentől. Tehát ha az ember szerelmes, mindig meg kell vizsgálnia, hogy mi is annak a szerelemnek a forrása, mik a gyümölcsei az életére nézve.


Mivel tudom, hogy ez egy nagyon nehéz helyzet annak, aki benne van, mert én is átestem már hasonlón, ezért ha adhatok egy tanácsot, arra kellene koncentrálnod, hogy Isten akaratában maradj. Szoktuk is imádkozni: "Legyen meg a Te akaratod". Gondolj arra, hogy Isten, aki szeret téged, nem rosszat, hanem jót akar számodra. Az ő terve a számodra nem halál, hanem élet. Vagyis, ha ezzel kapcsolatban nem imádkozol mást, mint hogy "a Te akaratod legyen meg, ne az enyém", akkor a krisztusi hozzáállással azonosulsz, és áldásba fogsz kerülni, a helyzeted megoldódik. Ha ez a dolog Istentől van, akkor úgyis ki fog derülni, mert ami Istentől van, az megáll örökké. Ha meg nem tőle van, akkor el fog múlni. Amnon esetében úgy múlt el, hogy amint beteljesült a szerelme, amint megszerezte annak "tárgyát", azonnal meg is gyűlölte az imént még halálos szerelemmel szeretett Támárt.

De nem kell, hogy tragédia legyen a vége. Ha tudatosan Isten kezébe helyezed az életedet, és megvárod, hogy Ő mit cselekszik az életedben, akkor nem fog válasz nélkül hagyni. Ezt nem én garantálom, hanem a Mindenható Isten.

2014. szept. 3. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Teljesen igazad van. Imádkozz értem,hogy végre újra boldog lehessek. Szeretnék családot. Ez az ami a legfőbb vágyam. Imádkozz értem,hogy jó feleséget találjak hamar,és boldog lehessek újra. Nem kell gazdagság,és vagyon. Csak az hogy szeressenek,és szerethessek,akkor már mindenem megvan itt a földön. Köszönöm a lelki erősítést! Mindenkinek köszönöm a hozzászólását!
2014. szept. 3. 21:58
 19/21 anonim ***** válasza:
Öngyilkosságnak az számít, ha szánt szándékkal megölöd/megöleted magad, viszont a Biblia azt írja, hogy a tested a Szent Szellem temploma, és aki megrontja, megrontja azt az Úr. Tehát "el kell vele számolnod", ha nem figyelsz oda magadra!
2014. szept. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 petyka111 válasza:
Teljesen át tudom érezni, amit érzel, mert átéltem. Nekem 3 kib@sott évet vett el az életemböl. Teljesen padlóra kerültem, és ott is voltam ez idő alatt pia, drog, stb... (bár ha jól emlékszem, csak enyi volt, nem volt stb...) Aztán jött egy lány, és aton kaptam magam, hogy nem is rosz vele. az 1. gyermekünk után éreztem hogy beleszerettem, és hogy nincs reménytelen dolog. Pedig 3 évig minden hüjeséget beválaltam, hatha vége lehet az életemnek, de valaki vigyázott rám. köszi, most boldog vagyok. a kisfiam már 19 éves, és ezt a lányt, nem adnám oda a régiért. Tanulság: kitartás, ahogy múlik az idő, nem lesz könnyebb, meg kell isnerned az igazit.(mert több van)
2014. szept. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!