Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szent szellem finnyás?

A szent szellem finnyás?

Figyelt kérdés

2014. szept. 10. 21:55
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A kérdés nem provokáció. Komolyan érdekel. Nem kell azonnal hisztizni.
2014. szept. 10. 21:57
 2/13 anonim ***** válasza:
ne haragudj, óriásit szakadtam a kérdéseden, de nem igazán értem, kifejtenéd bővebben?
2014. szept. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem haragszom:)


De engem is pont az érdekel, hogy ti hogyan értelmezitek ezt a felvetést.

Lehet-e finnyás és ha igen, akkor miben, hogyan?

Ha nem, akkor miért?

2014. szept. 10. 22:27
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én nem hisztizésből, vagy krakélerkedésből mondom, de szerintem egész egyszerűen nincs értelme ilyen értelemben a Szent lélekről beszélni, mert szerintem minden ilyenfajta, leginkább emberi jelző -amennyiben ráaggatni próbálnánk azt-, az ledegradálja valami olyasmivé, ami és aki valószínüleg nem Ő. Nem tudom hogy érthető-e, amit kifejezni próbálok.

De ettől megpróbálva elvonatkoztatni is azt mondanám amúgy, hogy szerintem nem lehet az. Vagyis ilyen ok úgy gondolnám, hogy nem akadályozhatja semmiben.

2014. szept. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
32%
Igen elég finnyás. Bizonyos dolgokat nem tűr, amiket általában senki se. Bizonyitékot akar hogy szereted a világot, kedves vagy. Hogy az égbe keresed, eszközök nélkül a belsödbe. A biblia is csak egy eszköz, nem veszed túl komolyan, csak tanulod+imádkozol. Egyedül szállsz szembe, de teljes szivvel. Erődet az emberek között jóra használd... és ha mindent jól csináltál, megjelenik az ihlet ami nagyon jó, és csak akkor bármit is igazán...
2014. szept. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
**és csak akkor tanulsz bármit is igazán...
2014. szept. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen.Finnya Baba.Amúgy nem.
2014. szept. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

kulcsszavak között: horror, okkultizmus, öncsonkítás, rabszolgaság


:D OKÉ....:D


Egyébként meg ha a Szentlélek "finnyás" (vagyis más szóval válogatós, kényeskedő) lenne, akkor egyikünk számára sem nyilvánulna meg, mert közülünk senki sem méltó Rá, ugyanis mindannyian bűnösök vagyunk, amit Isten elítél (mármint a bűnt). De mint azt tudjuk, Isten nem személyválogató, vagyis nem finnyás. Nem derogált Jézusnak sem a kereszthalál. Így a Szentlélek Istennek sem a vígasztalás, függetlenül a személyünktől. Hála érte.

2014. szept. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ja persze, olyan dicső ajándék csak úgy ingyen, még mit nem :)

Nem nem, harcolni kell érte sokat, sok stresszt és próbát kiállni, megerösödni a világban de jó módon, önzetlenül segiteni és energiát adni, kedvesnek lenni, bonyolult módon dolgozni, nagy ára pedig sok szenvedés és magány, és köztük adja ezt az ajándékot és az ismereteket amivel el lehet viselni...

2014. szept. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

a szent szellem jó Arc tehát nem.

.mellesleg a szent szellent

2014. szept. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!