Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik menny és pokol?

W_Gyuri kérdése:

Létezik menny és pokol?

Figyelt kérdés

Kaptam egy videó linket:

http://www.youtube.com/watch?v=gjEog9_2naE

Angelica Zambrano beszámolóját tartalmazza a menny és pokol létezéséről.

Többször végighallgattam, de rengeteg bennem a kétely,

hogy igaz-e, létezik-e a menny és pokol.

Kérlek indokoljátok meg a véleményeteket.



2014. júl. 10. 12:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
51%
Létezik igenis .. Ha hiszel a bibliába akkor tudod ,hogy létezik. Mert van élet igenis a halál után és az a menny vagy a pokol a kérdés üdvösséget akarsz e nyerni? Na gyuri te azt akarsz nyerni ?:)
2014. júl. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
37%

A mennyország kapui

2006. július 20. | Tanulságos történetek

Egyszer egy Nobushige nevű katona meglátogatta Hakuint és azt kérdezte tőle:


– Tényleg létezik a pokol és a mennyország?


– Ki vagy te? – kérdezte Hakuin.


– Én egy szamuráj vagyok. – válaszolta a harcos.


– Te, szamuráj?!… – kiáltotta Hakuin. – Aztán miféle uralkodó akarna egy ilyen őrt, mint te? Az arcod olyan, mint egy koldusé.


Nobushige olyan dühbe gurult, hogy kezdte előhúzni a kardját, de Hakuin csak folytatta:


– Úgy, szóval van egy kardod is? A te fegyvered valószínűleg túl életlen ahhoz, hogy levágd a fejem.


Ám miközben Nobushige húzta elő a kardját, Hakuinnak volt még egy megjegyzése:


– Itt nyílnak a pokol kapui.


E szavak nyomán, a szamuráj megérezte a mester önfegyelmét, letette a kardot és meghajolt.


– A mennyország kapui meg itt. – mondta még a mester.

2014. júl. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
40%

Szia!


Szerintem létezik pokol is és mennyország is. Én legalábbis amióta foglalkozom a témával azóta mindig erre a következtetésre jutok. Ezt támasztja alá a Biblia, az egyház és ez a személyes véleményem is. Nekem Isten megengedett átélnem néhány olyan misztikus élményt is amelyek szintén megerősítették ezt a véleményemet.


Ettől függetlenül lehetnek kételyeid mert a videó link (bocs most még nem tudtam megnézni) nem biztos hogy Istentől van. (De az is lehet hogy igen) A sátán is adhat misztikus élményeket, lehet hogy itt erről van szó.

Kérd Istentől hogy megértsd amivel kapcsolatban kételyeid vannak és te is gondolkozz ezeken és akkor majd megkapod a választ.

Egyébként milyen kételyeid vannak?

2014. júl. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
39%
Ezek nem - de naiv, hiszékeny emberek még vannak bőven.
2014. júl. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
49%

Máté Evangyélioma 3. rész

2. És ezt mondja vala: Térjetek meg, mert elközelített a mennyeknek országa.


Máté Evangyélioma 8. rész

11. De mondom néktek, hogy sokan eljőnek napkeletről és napnyugatról, és letelepednek Ábrahámmal, Izsákkal és Jákóbbal a mennyek országában:

12. Ez ország fiai pedig kivettetnek a külső sötétségre; holott lészen sírás és fogaknak csikorgatása.


Jézus vajon miről beszél ha nem a pokolról ahol sötétségvan sírás és szenvedés fogcsikorgatás Jézus nagyon de nagyon sok helyen említi a mennyet és a poklot ,de nem csak Jézus hanem az egész Biblia.

2014. júl. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
36%

Ameddig nem tudtunk repülni, addig az emberek úgy gondolták, hogy fent van a menny a felhők felett. Mióta láttuk, hogy nincs ott semmi, akkor jött a következő, hogy láthatatlan.


Úgy gondolom, hogy ameddig nem találjuk meg, nincs vele kapcsolatunk, nem jött onnan vissza senki, tehát nem tudjuk hogy van-e, addig teljesen felesleges egyáltalán feltételezni azt, hogy létezik ilyen.

2014. júl. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
62%

Lukács Evangyélioma 16. rész

19. Vala pedig egy gazdag ember, és öltözik vala bíborba és patyolatba, mindennap dúsan vigadozván:

20. És vala egy Lázár nevű koldus, ki az ő kapuja elé volt vetve, fekélyekkel tele.

21. És kíván vala megelégedni a morzsalékokkal, melyek hullanak vala a gazdagnak asztaláról; de az ebek is eljővén, nyalják vala az ő sebeit.

22. Lőn pedig, hogy meghala a koldus, és viteték az angyaloktól az Ábrahám kebelébe; meghala pedig a gazdag is, és eltemetteték.

23. És a pokolban felemelé az ő szemeit, kínokban lévén, és látá Ábrahámot távol, és Lázárt annak kebelében.

24. És ő kiáltván, monda: Atyám Ábrahám! könyörülj rajtam, és bocsásd el Lázárt, hogy mártsa az ő ujjának hegyét vízbe, és hűsítse meg az én nyelvemet; mert gyötrettetem e lángban.

25. Monda pedig Ábrahám: Fiam, emlékezzél meg róla, hogy te javaidat elvetted a te életedben, hasonlóképen Lázár is az ő bajait: most pedig ez vígasztaltatik, te pedig gyötrettetel.

26. És mindenekfelett, mi köztünk és ti közöttetek nagy közbevetés van, úgy, hogy a kik akarnának innét ti hozzátok általmenni, nem mehetnek, sem azok onnét hozzánk át nem jöhetnek.

27. Monda pedig amaz: Kérlek azért téged Atyám, hogy bocsásd el őt az én atyámnak házához;

28. Mert van öt testvérem; hogy bizonyságot tegyen nékik, hogy ők is ide, e gyötrelemnek helyére ne jussanak.

29. Monda néki Ábrahám: Van Mózesök és prófétáik; hallgassák azokat.

30. Ama pedig monda: Nem úgy, atyám Ábrahám; hanem ha a halottak közül megy valaki hozzájok, megtérnek!

31. Ő pedig monda néki: Ha Mózesre és a prófétákra nem hallgatnak, az sem győzi meg őket, ha valaki a halottak közül feltámad.

2014. júl. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
52%
Van mindkettő: csak rajtunk múlik, hogy a földi életünkből mennyet vagy poklot csinálunk.
2014. júl. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
54%
És halál utáni élet?Miből gondolják az emberek,hogy nincsen ?
2014. júl. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Dávidmester13 válasza:
28%
Majd ha meghalsz akkor megtudod :) Semmi nem biztos, de a te dolgod hogy miben hiszel
2014. júl. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!