Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, kiről beszélt...

Jehova tanúi, kiről beszélt Ézsaiás?

Figyelt kérdés

Kivételesen a Ti Bibliátokból idézek.

János 12, 41: Ezeket mondta Ézsaiás, mert látta az ő dicsőségét,+ és beszélt őróla.


Ahol van a plusz: Ézsaiás 6:1

6 Abban az évben pedig, amikor Uzziás király meghalt, láttam Jehovát, amint egy fenséges és kiemelkedő trónon ült, és ruhájának szárnyai betöltötték a templomot.


János 42. verse: Mégis, még az elöljárók közül is sokan hittek benne,+ de a farizeusok miatt nem vallották meg őt, nehogy kizárják őket a zsinagógából.


Szóval kiben is (nem)hittek az elöljárók? Gondolom nektek is világos, hogy Jézusban.

Az előző mondatban, pedig Ézsaiás őróla szólt, aki Jahve.

Nem értem ezt a részt.


2014. szept. 11. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö, látod ez történhet, ha kitépjük a szavakat, mondatokat az egészböl.


Kérlek olvasd el az egész fejezetet elejétöl a végéig, megérted, hogy is van a dolog. :)

2014. szept. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb lett volna megválaszolnod, mint köntörfalazz. Jaj, mindig elfelejtem, hogy ti ezt tanuljátok! Bocsi.
2014. szept. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk szerintem a jehovistákról beszél:

Menj, és mondd meg e népnek: Hallván halljatok, de ne értsetek, látván lássatok, de ne ismerjetek! 10 Tedd kövérré e nép szívét, tedd süketté a fülét, és kösd be a szemét, hogy szemével ne lásson, fülével ne halljon, szívével ne értsen, és megtérve meg ne gyógyuljon.

2014. szept. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Köntörfalazni ? Ki köntörfalaz? MI abban a probléma, hogy olvasd el kérlek az egész fejezetet és megérted?


Én hiába fogok igyekezni megmagyarázni, mert igazából csak akkor jösz rá, kedves barátom, ha veszed a fáradtságot és elolvasod az egész fejezetet. Ugyanúgy mint az iskolában...ott sem tépheted csak ugy ki a sorokat például a kémiából, mert akkor lehet egy hatalmas ösrobbanás az osztályban

2014. szept. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

katy elolvastam...és most sem világos...

2. nem vagyok tanú, ezt benézted...amúgy te vagy az az 54%-os, aki mostanában olyan jókat ír??

2014. szept. 11. 16:29
 6/10 anonim ***** válasza:

grkaty értelmes válaszra képtelen. Ha nem megy a másolás, akkor terel, ahogy most is.


Többen vagyunk 54%-osak, nem tudom melyikünkre gondolsz. :)

2014. szept. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö,


bocsáss meg, de igazán nem értem mit értel. :)


Tudod mit, próbáld meg ezt az egész fejezetet elolvasni úgy, hogy csak összpontosulj a szövegre, úgy mint amikor az iskolában meg kell értened valamilyen nehéz feladatot.


Tudod kissé az gátol Téged megérteni az öszefüggést, hogy már eleve a háromságtant keresed a szövegben.


Itt egy nagy vita folyik, a nép nem érti mit mond Jézus és miért mondja.


Ekkor idézte nekik az Ézsiás könyvét....a 41-es versig.


Most figyelj nagyon oda kérlek...a 42-es folytatja hogy sok elöljáró is hitt Jézusban, nem féltették állásukat, fontosabb volt sajnos számukra elökelö posztjuk.


Tehát a 41-es versig van leírva a vita, aztán idézet az Ézsiás könyvéböl...a 42-es verstöl pedig leírva, hogyan reagáltak tovább az emberek .....próbáld meg mégegyszer elolvasni, megérted :)

2014. szept. 12. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

grkaty a legjobb példa a terelésre. Biztos vagyok benne, hogy az agya hátsó mélyén érti a kérdést, de elől már az őrtorony villog nagy kijelzővel és az gátol meg bármilyen értelem befogadását. Nevetnék ha nem sírnék. Látni egy embert elveszni az elég nehéz.


grkaty: inkább te olvasd el értelemmel a kérdést és ne másról fecsegj üres beszédekkel. Vagy pedig egyszerűen valld be, hogy nem érted az egészet.

2014. szept. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Te utolsó kedves 54-es



hiszed vagy nem, de nevetö görcsöt és föleg azért mert még csak halvány fogalmad sincs honnan és mit is írok.


Te nem olvasod a Bibliát? Mindig ugyanazt írod, semmi magyarázat, csak a szokott szöveg. Ne légy kérlek elkeseredett, az igazság a Te számodra is le van írva. Te érted is meghalt Jézus, és akarja, hogy Te is ismerd meg a János 17:3 szerint, hogy ki az igaz Isten, és ki a Fia....rajtad múlik barátom.


Vagy megérted, vagy csúfolkodni fogsz.....azt teszel, ami neked kedvesebb. :)

2014. szept. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
üdv, az előljárók írástudó emberek voltak, tudták az írásokból, hogy az általuk éppen megélt időszakban kell megjelennie a messiásnak. tudták, és várták is, de amikor ott volt, inkább emberek tanításának engedelmeskedtek, és embereknek akartak megfelelni, mert az előljárók szerint egy királyt vártak, a szó fizikai értelmében. valójában Jézus király volt, de a pompa és a látható katonai erő nem volt vele. viszont minden jelet beteljesített, ami az írásokban róla írtak, ezért sokan felismerték, hogy ő az. viszont a dogmatikus tanítások miatt (miszerint izrael megmentője hatalommal és dicsőséggel érkezik, ami így is volt, csak a pompa és erő megnyílvánulásáról sehol nem íra biblia) engedtek a társaktól jövő nyomásnak. a két vers lényege (szerintem) az, hogy ne az emberek tanácsára halgassunk, hanem az irásokéra, és ne embereket kövessünk, hanem jézust.
2014. szept. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!