Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem keresztény vallások...

Nem keresztény vallások hívei, ismerőseitek hogy reagáltak, amikor amikor megtudták, hogy másban hisztek, mint ami "elfogadott"?

Figyelt kérdés
Mennyire lett más a kapcsolatotok másokkal?

2014. szept. 13. 17:31
 1/5 kzs ***** válasza:

Jó kérdés.

Édesanyám sokáig helytelenítette hogy kiléptem a katolikus egyházból. De mára már megbarátkozott vele (mármint azzal, hogy keresztény vagyok ugyan, de nem pont katolikus).

2014. szept. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hogy ki miben hisz, a világ attól még ugyanolyan marad.

Egyébként mindenki maga dönti el melyik vallásban szeretne hinni, mindenkinek jogában áll olyan hobbit választani, amit ő szeretne.

2014. szept. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 openyoureye ***** válasza:
69%

:)


- A legtöbb emebrnek még elképzelése sincs a halál utáni léztről, egyszerűen nem gondolnak bele, így az elképzelésem, szerintük egy a sok közül. Mivel nekik nincs sajátjuk, nem igazán érdekli őket miben hiszek. Általában én kérdezek rá a hitükre, de legtöbbször furán néznek rám, miért kérdem. Ha véletlenül olyannal találkozom, akinek van valamiféle meggyőződése, arról 1 perc alatt levágom, hogy valami dogmatikus irányzatot kévisel. Az ilyennel nem állok le vitatkozni, felesleges , mert nem tud érvelni, csak a dogmákra hivatkozni. Vitát inkább itt folytatok, azt is leginkább ateistákkal, mert véleményem szerint ők azok akik érdemesek rá. Tudnak érvelni, nem fogadnak el semmit csak azért mert valaki azt mondta, ráadásul gondolkodnak, ami a legtöbb vallásosról nem mondható el. Bár igaz, hogy nem, vagy csak ritkán ismerik el ha megfogta őket az ember, de ez még mindig jobb, mint egy olyannal vitázni akinek az érvek olyanok, mint falra hányt borsó(főzelék:)

2014. szept. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 János114 ***** válasza:
100%

Kezdetben mindenki negativan all hozza, mar a valtozas puszta tenye miatt is. De ha valaki szeret az elfogadja.

Legalabb kiderult h ki az aki valoban kitart mellettem :)

2014. szept. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A nagyanyám szerint áruló vagyok, aki megtagadta a hitét. NEM tagadtam meg a hitem, de nem én akartam három hónapos koromban római katolikus lenni, hanem a szüleim döntöttek úgy, hogy megkeresztelnek. Amikor kiléptem az egyházból, ők elfogadták, hogy én másban hiszek, de a nagyanyám nem volt rá képes. Szerinte rossz ember vagyok, de szerintem meg ő elfogult és korlátoltan bigott.
2015. jún. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!