Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlim szeretnék lenni de a...

Muszlim szeretnék lenni de a családom nem engedné, mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Már régóta ateistának vallom, vagyis vallottam magam. 1-2 éve elkezdtek érdekelni a vallások ezért utánuk olvastam, a muszlimmal is így volt, nem tudom elmagyarázni de valamiért megérintett. Azóta jobban beleástam magam a témába ami csak erősítette bennem azt a gondolatot hogy muszlim szeretnék lenni. Az anyukám keresztény, a nevelőapám meg nem tudom. Anyukám tudom hogy nem támogatná mert ő elég előítéletes mert ugye elhiszi amit hall/olvas a különböző portálokon és azt hiszi hogy minden muszlim terrorista meg hasonló.

2014. szept. 11. 20:41
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ha érdekel valakit: 16/F
2014. szept. 11. 20:42
 2/15 anonim válasza:
91%
mit jelent az, hogy muszlim akarsz lenni?
2014. szept. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

Szerinted ezen mi itt ismeretlenül, hogy tudunk segíteni?

A szívedben hordozd, titkosan. Úgyis az a lényeg, nem a külsőségek.

A szufi hadith szerint: Allah végtelen nagy, de a hívő kicsi szívében mégis elfér.

Guenon, Schuon ,művei ajánlottak.

2014. szept. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Elsősorban szeretnék eljárni mecsetbe hogy még jobban megismerjem a vallást majd pedig ezek után felszeretném venni. Elnézést ha úgy fogalmaztam hogy félreérthető
2014. szept. 11. 20:55
 5/15 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló, arra gondoltam hogy ha esetleg van valakinek valami ötlete hogy miképp lehetne elmagyarázni az anyámnak.
2014. szept. 11. 20:56
 6/15 Jack Wilshere ***** válasza:
100%

Szerintem elmeséled el neki az iszlám és kereszténység közös gyökereit.


Amúgy az iszlám kultúrája vonz, ami tényleg nagyon gazdag és szép vagy igaznak véled a korán állításait a valóságról (Allah teremtette az univerzumot stb)? 16 évesen már érted-e mit állít az iszlám?

2014. szept. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem nézd meg azokat a képeket amiken lefejezett keresztény gyerekek vannak allah nevében. Édesanyádnak erőt kívánok hozzád, meg a hóbortodnak.
2014. szept. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Bocs,de azoknak az elmeháborodottaknak,akik Allah nevében gyilkolnak és muszlimnak vallják magukat,közük nincs az iszlámhoz.Minden normális muszlim elhatárolódik tőlük.Áttért muszlim vagyok,járok mecsetbe,sajnos ritkán,mert messze lakunk.Még nem találkoztam olyan muszlimmal,akit ne háborítanának fel az ilyen dolgok.Amúgy a keresztények sem nagyon ugrálhatnak,a Biblia meg Isten nevében ők is gyilkoltak épp eleget a történelem során.

Amikor először mentem mecsetbe,a férjem bepánikolt,hogy gyorstalpaló tanfolyamon kiképeznek öngyilkos merénylőnek :)

Egy másik rokon meg azt mondta,ne menjek,mert nem engednek el többet.Ehhez képest mar eljött a férjem is a mecsetbe és azt mondta,ilyen tisztelettel még nem bántak vele sehol.Máskor is szívesen jön.

2014. szept. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Pietrosol ***** válasza:
48%

Sziasztok!


# 7!


Ez egy igen korlátozott nézőpont, mert így a gondolatmeneted szerint a keresztény inkvizíció által máglyahalálra küldtek megtekintésével a kereszténység kimerítően megismerhető és hasonlóan gyomorforgató képet mutat.


Vagy azt szándékosam kiveszed a vizsgálódásod köréből, hogy bőszülten rázhasd az öklöd valaki felé és kifejezhesd a benned élő gyűlöletet?

2014. szept. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
94%

Édesanyád milyen felfogásban gyakorolja a keresztény vallást? Ettől függ, hogy mily módon tudnátok erről beszélgetni.


Sok tanult ember van, akik a tradícióként tekintenek a vallásra, ezért gyakorolják. Amit a keresztény és a muzulmán vallások tanítanak a világ keletkezéséről és az emberi faj kialakulásáról az nyilvánvalóan réges-régen megdőlt. Ez jó közös alap lehet egy elmélyült beszélgetéshez...

2014. szept. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!