Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus bort ivott vagy erjedetl...

Jézus bort ivott vagy erjedetlen szőlőlevet?

Figyelt kérdés
2014. szept. 14. 07:59
1 2
 11/14 KZitus ***** válasza:
90%

Szervusz


Bort ivott.

Miért írtam ilyen határozottan? Mert Jézus tökéletesen meg tudta tartani a Törvényt, mondhatnám ő volt az egyetlen zsidó, aki ezt meg tudta tenni, hiszen maga is tökéletes volt. A Törvény célja, amelyet a zsidók kaptak, éppen az volt, hogy lássák mennyire bűnösök, és ezért volt szükség szüntelenül állatáldozatra. Viszont Jézus tökéletes lévén, tökéletesen megtartotta a Törvényt. Nos ezt azért írtam le, mert képzeld el, hogy egy olyan ember mint Krisztus, megtette-e volna, hogy higított borlét, párlatot, vagy szőlőlét iszik?

Mert mi volt a bibliai időben a bor? Figyeld meg mit ír róla a Biblia:

Zsoltárok 104:14, 15

14 Zöld füvet sarjaszt az állatoknak,

És növényzetet az ember szolgálatára,

Hogy eledelt hozzon elő a földből,

15 És bort, mely megvidámítja a halandó ember szívét,

hogy arcát fénylővé tegye olajjal,

És kenyeret, mely élteti a halandónak szívét. - A bor és más szeszes italok Istentől származó kedves ajándékok, akárcsak a növényzet, a kenyér és az olaj.


Az Úr vacsorájánál Krisztus bort adott a tanítványainak. Mi oka lehet a kételkedésnek, hogy az nem BOR volt, hanem valami más?

A Préd 9:7; 10:19, vagy az 1Timóteusz 5:23 és a János 2:1–11 is ezt igazolja.

2014. szept. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 szp72 ***** válasza:
100%
Természetesen erjedetlen szőlőlevet, ezért tárolták annak idején a hűtőgépben, vagy légmentesen lezárható palackokban.
2014. szept. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
48%

Én azt olvastam az igemorzsa.hu-n, hogy "Abból a feltevésből kiindulva, hogy a bibliai időkben a meleg éghajlatú Izráelben nem lehetett a szőlő levét hosszú ideig - az őszi szüreteléstől tavaszig, a húsvétig - eltartani, természetesnek veszik, hogy a zsidók erjedt borral ünnepelték a húsvétot. Ez a feltevés azonban alaptalan. Az ősi világban a gyümölcslevet különböző módszerekkel gyakran hosszú ideig erjedetlen állapotban eltartották. Az egyik mód az volt, hogy a levet forralással sziruppá koncentrálták. Hideg helyen tárolva, ez a koncentrátum nem erjedt meg, és vízzel egyszerűen felhígítva alkoholmentes „édes bor" lett belőle."

És Jézus is úgy utal rá hogy a szőlőtőke gyümölcséből/terméséből, nem erjesztett borként. Tehát ihatott erjedetlen szőlőlevet is Jézus

2017. ápr. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ezen az erjedetlen szőlőlén valóban az adventisták rúgóznak. Reisinger János az adventista tanok lelkes hirdetője szerint a kánai menyegzőn is Jézus a vizet nem borrá, hanem erjedetlen szőlőlévé változtatta, hisz a bor az már a romlás eredménye. Mikor erre rákérdeztem azt válaszolták Jézus nem csapszéket nyitott. Rajtuk kívül ezt senki nem tanítja. Egyébként is ők kifejezetten ellenzik a borivást is, de pl. a kávét is, nem tudom mi a bajuk vele. Nekik tipikusan kettős evangéliumuk van, kifelé hit általi megigazulás befelé törvényvallás.
2023. szept. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!