Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi szerint mi lesz...

Jehova Tanúi szerint mi lesz a sorsa egy gyermekként meghalt más vallásúnak?

Figyelt kérdés

A Tanúk szerint senki más nem fog üdvözülni, csak az ő hitüket követők. Akkor mi lesz azzal a muzulmán, vagy katolikus, vagy akár buddhista kisgyerekkel, aki meghal mondjuk 5 éves korában? És a kérdés szerintem bárkire áll, aki nem tehet róla, hogy abban, hisz, amiben, ha nem ismerhetett meg más vallást. Vagy ha meg is ismerte, de ragaszkodott a sajátjához, mert azt nevelték bele. Ebben az esetben szerintem nem tehet róla. Ha Isten igazságos (szerintem az!), akkor nem büntethet valakit olyanért, amiről nem tehet.

Kíváncsi vagyok, mi erről Jehova Tanúinak a véleménye.



2008. aug. 9. 07:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"talán ha nem mondanák azt az embereknek, hogy majd a haláluk után kiválogatják őket, akkor esetleg elkezdenék még életükben kiválogatni a dolgokat"



Látod, ez egy jó gondolat, és a Biblia is ezt támogatja.

Mert nem a halálunk utáni életről van szó, mert azt mondja:

"Mert aki meghalt, azt felmentették a bűne alól."

"A bűn zsoldja a halál" (Róma 6:7;23)

Tehát aki meghalt, már nem bűnös! Nem fog a halála után itéletben részesülni.

Ez persze teljesen különbözik a legtöbb önmagát kereszténynek valló egyház tanításától. De ez van!

2008. aug. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Jehova Tanúi nem hisznek abban,hogy csak ők üdvözülnek. Jehova Tanúi abban hisznek, hogy majd Jehova Isten eldönti,ki méltó és ki nem arra a kiváltságra, hogy egy békés, boldog élet legyen a jutalma egy örökkévalóságon keresztül.
2008. aug. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Igazán köszönöm a sok hozzászólást, kár, hogy a kérdésemre a nagy része nem volt válasz. Aki a kérdésre válaszolt, annak köszönöm. A többiek meg máshol is folytathatnának teológiai vitát, ez itt nem annak a helye (mégha sokukkal egyet is értek).
2009. jan. 4. 15:45
 14/15 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszoló vagyok. Nem tudom, tudtam-e segíteni a kérdezőnek. Ha még kíváncsi vagy valamire a témával kapcsolatban, szívesen segítek, én Jehova Tanúja vagyok.
2009. jan. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
2010. okt. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!