Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez szerintetek miért van? Jó...

Ez szerintetek miért van? Jó pár éve nem hiszek istenben és misére se járok, előtte gyermekként, tini koromban jártam, de akkor is a szülők miatt.

Figyelt kérdés
Aztán a napokban voltam egy közeli hozzátartozómért mondott misén, és potyogtak a könnyeim, és mintha közel éreztem volna magam Istenhez. De ha megkérdezték volna tőlem miért sírok, nem tudtam volna megmondani. Véleményetek erről?
2010. nov. 4. 19:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Semmi, én is bőgök a temetéseken, de az nem azt jelenti, h betenném a lábam egy templomba is.Én nem vagyok ateista, de a vallás minden formáját elutasítom.
2010. nov. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 kzs ***** válasza:
Emberi érzésekről van szó. Ez minden.
2010. nov. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A közeg túl nyugodt ott.

Én rühellem az egészet.

18/F

2010. nov. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hasonló gyerekkorom volt nekem is, mise mise hátán. Felnőttként én sem járok, nem szeretem a papokat, az egyházat. De hiszek, a magam módján, biztos vagyok benne, hogy van Isten, vagy nevezzük, ahogy akarjuk. Nem érzem magamévá egyik egyház dogmáit sem, és ettől tisztábbnak érzem az egészet.

A templom, érdekes hatással van rám is. Hihetetlenül megnyugtató, áhítatos, van benne valami magasztos. Szeretek templomban lenni, valahogy jobban magamra találok. Persze nem járok, de attól még ha néha-néha betévedek egy templomba, határozottan ezt érzem.

Lehet, hogy Veled is hasonló történik.

2010. nov. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%

Mire megnőttél megjött az eszed. Az egyház már hat éves kortól tömi a gyerek fejét a vallásos dogmákkal és nevel a lélek "nyomorúságára" (féljed Istent, közben ő szeret téged). Amikor kitágul világnézeted és még a tudomány eredményeit is megismered, valamint a Bibliát ésszel tanulmányozod, akkor jössz rá, hogy a hit terjesztői milyen rettegésben tartják híveiket.

A templomokat, ha megvizsgálod, azért építették nagyra, hogy te elvesszél benne és "kicsinek - porból vétettnek" érezzed magadat. A papokat külön tanítják a retorikára és prédikálásra. Mindig a lelkeden keresztül akarnak megfogni és azért sírsz, mert nem tudsz ellene védekezni (ezt hívják lelki terrornak). Ha templomot és az amerikai űrsiklót (elfektetve) összehasonlítod, akkor tapasztalod, hogy mindkettő kinézetre azonos. Az egyik az isteni lakhely, a másikkal keresik Istent.

2010. nov. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

lehet, hogy "csak" a rokonodhoz fűződő érzelmek miatt történet

vagy rájöttél valamire

2010. nov. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hittel, vagy hit nélkül...

Azok az érzelmek, amik miatt mások hisznek bármilyen istenben, azok létező emberi érzelmek, és bárki megtapasztalhatja, aki kissé nyitott rá. Van aki az Isten iránti áhitat miatt egy templomban érzi... más egy csillagos éjszakán, mikor rájön milyen aprók vagyunk ebben a hatalmas univerzumba, megint mások egy erdőben rájőve, hogy mennyi apró tökéletesség vesz minket körül....


Ha ezek az érzelmek nem léteznének, nem lenne egy vallás sem, ha pedig egyértelmű lenne az okuk, akkor csak egy vallás lenne.


A Budhisták ennek a tökéletes kiteljesedését hívják megvilágosodásnak (persze azennél jóval hosszabb folyamat), a keresztényeket, zsidókat, stb.. ilyenkor érinti meg Isten... A mittomén kiknek ilyenkor érzik meg a nagy közös tudatot... stb-stb.



Az ember ilyen; kérdés, hogy melyik magyarázatot szeretnéd hallani?

Pszichológiait? Vallásit? Ezoterikusat? Vagy az érzelmek evolúcós szerepéről szólót? ... Sok féle van. :)

2010. nov. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
13%

Isten meghívott a kegyelemre. Ajánlok egy kis olvasnivalót, amely segít majd Téged kiképezni a hitre, ez majd sok mindent segít megérteni:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2010. nov. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Megszólított Isten.

Higgyél benne, hiszen létezik.

HA nem is jársz templomba (Bár kéne), akkor is olvasd a Bibliát, azon keresztül is megszólíthat.

2010. nov. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!