Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy Jehova tanúja elfogadja...

Egy Jehova tanúja elfogadja majd egyenértékűnek a jövőben megjelenő Új Exodus Biblia fordítást a sajátjával?

Figyelt kérdés
Tanulmányozni, vagy missziós munkához felhasználni?

2014. szept. 17. 00:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
24%

Kedves kérdezö,


nem tudom, nem ismerem milyen ez a fordítás amiröl írsz.


Mi bármilyen fordításból szívesen elbeszélgetünk az emberekkel. Lehet református, katólikus szóval bármilyen.


Külföldön élek, sokféle Biblia fordításunk van itthon.


Az öszinte emberek megtalálják a vigaszt és a reménységet a Bibliában. :)

2014. szept. 17. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%

Ja, hogyne, mert a Jehovák pont arról híresek, hogy milyen elfogadóak, befofadóak, toleránsak.

Jó vicc.

2014. szept. 17. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 KZitus ***** válasza:
27%

Szervusz


a 2.-nak írok, de válasz a kérdésedre is.


Azt írod: " arról híresek, hogy milyen elfogadóak, befofadóak, toleránsak." - bár igaz, a megállapításod, egy kis élcel írtad. Abból a szempomtból igaz, hogy mindaddig vagyunk toleránsak, bedogadók, ás elfogadók, ameddig ezek a dolgok a Biblia tanítása szerint IS azok. Amikor valamilyen dolog nem egyezik az Írás tanításaival, vagy Isten gondolkodásmódjával, azzal mivel Isten sem ért egyet vele, úgy mi az Isten álláspontján vagyunk inkább, mint emberekén.


Ez a helyzet a sokféle Bibliafordítással is. Én a Károli féle fordításból ismertem meg az igaz Istent, és a tanításait, sokszor ebből tanítok másokat is. Nincsen vele semmi probléma. Az általad említett fordításból is szívesen tanítanák bárkit is. :-)

2014. szept. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
57%

"mindaddig vagyunk toleránsak, bedogadók, ás elfogadók, ameddig ezek a dolgok a Biblia tanítása szerint IS azok. Amikor valamilyen dolog nem egyezik az Írás tanításaival, vagy Isten gondolkodásmódjával, azzal mivel Isten sem ért egyet vele, úgy mi az Isten álláspontján vagyunk inkább, mint emberekén."


Tehát semennyire nem vagytok toleránsak, ugye.

2014. szept. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
27%
üdv, (a biblia szerint, legyen az bármilyen fordítás) mindannyian genetikailag testvérek vagyunk. a biblia (legyen az bármilyen fordítású) arra tanítja az olvasóit, hogy legyenek megbocsájtóak mások iránt, legyenek tisztelettudóak, kezdeményezőek, és mutassák ki a szeretetetüket, és irgalmukat. arra tanít, hogy NE AZ EMBEREKET ÍTÉLJÜK EL, hanem a rossz cselekedeteiket. azaz ne legyünk előítéletesek senkivel szemben. szerintem ez tolerancia. Jehova tanúi mindannyian tökéletlen, bűnös emberek, de a javukra írható, hogy törekszenek alkalmazni a bibliából tanultakat. a biblia (legyen az bármilyen fordítás) pedig nem tanít semmi rosszra.
2014. szept. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%

Mi a véleménye a Jehováknak a melegekről, vagy például az ateistákról?

Teljesen elfogadja, békén hagyja őket?

2014. szept. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
36%
Jehova véleménye nem az emberekre irányul, hanem a cselekedeteikre. sok olyan személy Jehova tanúja ma, akik régen melegek, vagy ateisták voltak. maga a biblia azt írja, hogy Isten az ítélkezésekkor figyelembe fogja venni a kölső körülményeket, és az emberek szívállapotát fogja figyelembe venni. tudni fogja pl egy melegről, hogy miért lett meleg, és tudni fogja azt is, hogy akar e változtatni. pl ezt utálatos dologként jellemzi, de csak a cselekedetet. ha ismeretet szerzel a bibliából,Ő tud segíteni, és erőt adni a változáshoz mind a melegeknek, mint az ateístáknak.
2014. szept. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
10%

Vidiripi


Persze hogy elfogadják az általad említett fordítást. De csak is addig a pillanatig amíg az nincs ellentétben a tanításaikkal.

2014. szept. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
40%

Vidrippi, én és a családom és ezrek a Károli Bibliából ismertük meg az igazságot.


Egyszer átéltem egy humoros történtetet. Beszélgettünk egy hölggyel. A háromságtanról volt szó. Megkértem, hogy lenne-e szíves ide hozni a Bibliáját. Mikor kikerestem és megmutattam a hölgynek, hogy amit állítunk benne van az ö Bibliájában, azt mondta a hölgy, jaj én a paptól rosz Bibliát vettem :-D


Hát így van....

2014. szept. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
54%

"Amikor valamilyen dolog nem egyezik az Írás tanításaival, vagy Isten gondolkodásmódjával, azzal mivel Isten sem ért egyet vele, úgy mi az Isten álláspontján vagyunk inkább, mint emberekén."


Na persze...

Mert Isten CSAK és KIZÁRÓLAG a Jehova tanúinak mondta meg, hogy Ő mivel ért egyet és milyen a gondolkodásmódja, ugye?

Nyilván egyenként a fülükbe súgta!

Hát ez még viccnek is rossz...

Beképzelt, önhitt, gőgös banda vagytok, holott Isten EZT SEM szereti, nyilván nem is érthet ezzel egyet.

De ti csak hajtogatjátok a magatokét, a többi vallás annyit sem ér a szemezekben, mint a légypiszok.

Ez lenne az a híres "tolerancia"?

2014. szept. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!