Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hisz valaki abban, hogy a...

Középút kérdése:

Hisz valaki abban, hogy a mennybe jut? Ha igen, tudsz idézni nekem erre vonatkozóan a bibliából?

Figyelt kérdés
Ján 3:13 és senki sem jutott az égbe, csak az, aki az égből szállt le, az Emberfia,

2014. szept. 20. 01:17
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Én a Földi paradicsomi életre vágyok.


Az Ézsaiás könyve 11:6, a 35 része a 65:21,22 a Zsoltárok 37:10,11 a Jelenések 21:4 ez mind arról jövendöl, hogy Jehova nem tért el eredeti szándékától a Földdel kapcsolatban.


Jézus Krisztus az Úrvacsora alkalmával megkötötte tanitványaival a szövetséget, hogy a mennyben fognak vele uralkodni mint királyok és papok, ezer évig. Ezt írja a Jelenések könyve is. Jelenések 20:4


De hogy kik tartoznak ehhez az osztályhoz, Jézus Krisztus azt mondta, hogy azokat az Ö Atyja hívja el.


Kedves 53-as /"tornyos", bocs azért írom így ki mert látom más is van ilyen számmal/ ha esetleg olvasod a kommentem, figyeld kérlek a Bibliai verseket....benne van a Bibliádban :)

2014. szept. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Mindannyian egy reménységre lettünk elhívva (Ef. 4,4) a tanúk szerint pedig vannak földi reménységűek és égi reménységűek...


Jézus azt kérte Apánktól (János 17,24), hogy mi ott lehessünk, ahol Ő van (nyilván a mennyben). Csakhát igen, mindenki szépen eldöntheti, hogy inkább az egy élő Istenhez akar tartozni, vagypedig egy halott őrtoronyhoz.


Isten szeretett fiai/lányai vagyunk, Jézus Krisztus menyasszonya, még szép, hogy a mennybe kerülünk, oda, ahol Ő van. Ha nem oda kerülnénk, akkor mégis miért hívvattatnánk Isten gyermekeinek, vagy Jézus menyasszonyának? Ennek nincs értelme + hatalmas igazságtalanság lenne. Aki pedig úgyvéli, hogy különlegesnek kell ahhoz lenni, hogy a mennybe kerülhessen, az már önmagában hatalmas sértést követett el, a kegyelem szellemével szemben.

2014. szept. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Én nem vagyok a menny híve, ritka unalmas hely. Leginkább egy gumiszobához hasonlíthat, bedugnak oda zubbonyban az idők végezetéig. Inkább a pokol, ott úgy hallottam jó kis partik vannak.
2014. szept. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Elég jó partik vannak a mennyben is :D

A pokol meg vmi ilyesmi lehet: https://www.youtube.com/watch?v=Eivd0MYs63c

2014. szept. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 sandor76 ***** válasza:

Nem Jehova Tanui szerint a Bibliaban van.

Torba Attilanak.

Jezus pedig beszelt rola.

2014. szept. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, de egyik se utal arra, hogy bárki a mennybe menne Jézuson kívül.


1. Kedves grkaty. Az általad vágyott "Földi paradicsom" a jelenlegi vagy a Jel 21 szerinti "Új Föld"?

Az idézett igehelyeken leírtak beteljesülési helyéről semmit nem tudunk, mit több a Zs 37:11-es idézet pontosan kimondja, hogy az "örökölt" földről van szó. Az általad "Úrvacsorának" keresztelt esemény során sem hangzott el, hogy hol lesz az uralkodás és Jel 20:4 se utalhat mennyre, hisz Krisztus Urunk eljövetelét várjuk így a vele együtt való uralkodás nem mondja ki, hogy mi mennénk a mennybe.

Vehetem úgy, hogy Te azt vallod, hogy senki nem jut a mennybe?


2. Kedves Torba Attila! A Reménység (pontosabban várakozás, görögül:elpisz) csak egy lehet, mégpedig Krisztus visszatérésére való várakozó reménység. Meddő dolog ezt kategorizálni, de nem ez a magukat "tanú"-knak vallók legnagyobb céltévesztése...

Az általad idézett igehely elgondolkodtató. Ján 17:24 -ben Jézus azt kéri az Atyától, hogy az Övéi ott lehessenek ahol Ő. Azzal nem szórakozok, hogy amikor ezt kérte, akkor a földön volt, de nem tudjuk, hogy visszajövetelétől kezdve Ő hol lesz (ahol vele lesznek az Ővéi) A Jel 21:2 tudat velünk egy majdani Égi Várost mely a mennyből ereszkedik le. Nem vitás, hogy ennek belső világa (ahova nem mehet semmi tisztátalan) mennyeinek tekinthető, de itt nem fejtem ki, hogy miért.

Utolsó mondatodra válaszolva csak arra kérlek vizsgáld meg, hogy milyen forrásból van a felfogásod, mert az örök menny/pokol felfogást a világi irodalom (pl. Dante) terjesztette el, nem Istenünk Igéjéből ered.

Csak egy példa: Hogyan lehet "örök pokol"ról beszélni, ha Jel 20:14-ből tudjuk, hogy a Pokol is a tűztóba vettetik?


3. hozzászóló, nem akarlak megfosztani az általad vágyott partiktól, mindenkinek megvan a maga osztályrésze. Az persze tévedés, hogy "örök pokol"-nak hívod, de egy gyehennatöltelék részéről ez jelentéktelen vétek. Kedved fokozására elárulom, hogy azokon a partikon olyan tevékenység alanya leszel, amit görögül "baszanidzó"-nak neveznek ami "kínoztatás"-t jelent és talán azt nem fogod lájkolni :-)


5. Kedves sandor76, Igehely nélkül bármit mondhatsz, így értéktelen a válaszod, ami Téged minősít...

2014. szept. 30. 04:47
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Valószínűleg mindannyian arra vágyunk(legalább is mi keresztények),hogy az idők teljességekor,befejezvén földi zarándokútunkat,visszatérjünk Atyánkhoz,aki már vár minket(hazavár,ha,így jobban tetszik)

2014. okt. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!