Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények miért hiszik,...

A keresztények miért hiszik, hogy az övék az igaz út? Mit adott Jézus amit a többi próféta és vallás nem?

Figyelt kérdés

Muszlimként nem kerülhetünk a Mennybe?

Jó hinduként nem kerülhetünk a teremtő elé? (Ők legalább hagyják megélni az élet minden fontos területét)


Mitől a kereszténység az igaz és nem az iszlám?

?Mitől Jézus az út?



2014. szept. 22. 01:23
 1/10 anonim válasza:
51%

"Nem Isten teremtette az embert, hanem az ember Istent"

Baromság evvel hülyítették már régen is az embert a "hittel" mert valamiben hinni kell és ezt kihasználták az okosabbak...És ezek olyan vetélytársak egymással a vallások ezért vlt annyi háború is miatta. :D szerintem

2014. szept. 22. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
A legtöbb keresztény nem is ismer más vallást, így nem nehéz nekik hinni a saját útjukban, vagyis abban, amiben nevelkedtek. A kicsivel műveltebb keresztények már nem is olyan magabiztosak.
2014. szept. 22. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb keresztény még saját vallását sem ismeri.

Muszlimként a muzulmán mennybe kerülhetsz, a hurik közé.

.

Azért a kereszténység az igaz, mert azt fogadják el annak a hívek és minden mást elvetnek.

.

Nem mellesleg: a muzulmán vallás is prófétának fogadja el Jószét (Jézust), csupán a Bibliában leírt halálát tagadják.

2014. szept. 22. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%
Jézus a Szent Lelket adja ami elvezet az igazságra.
2014. szept. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Hogy honnan tudom, hogy Jézus az egyetlen út? Onnan, hogy bejártam mindent, mert kerestem az igazságot. Hajtott valami, mert sok mindent nem értettem, de ezzel más is így van. Lenéztem a Bibliát, megtagadtam Istent. Az nem okozott gondot, hogy elfogadjam: van egy magasabb identitás, de nem tudtam mit akar és amit tudtam az is téves volt. De eljött az az idő, amikor egyértelműen hívott Isten és döntenem kellett, hogy ő vagy a világ. Mellette döntöttem (mondom, megismertem a lehetséges összes elméletet a lélek vándorlástól kezdve az iszlám hitig, a buddhizmuson keresztül, de egy sem adta meg a választ) és kértem, hogy ha létezik, akkor feleljen meg nekem pár dolgot. Megtette, én pedig megértettem.

Hogy élő Istenünk van, az nem kétséges. Hogy Jézus az egyetlen út, az sem, mert mindennek ára van, a bűneinknek is, amit ki kéne fizessünk, de ő megtette helyettünk, mert szeret minket, én pedig kértem ezt a váltságáldozatot, mert felismertem bűneimet, megértettem a következményeket és nagy volt a súly. Nem öltem, nem loptam, de mindennek van következménye és ára. Ő ezt a terhet vette le a vállamról és adott lehetőséget arra, örökké vele legyek, aminél jobban én semmit sem akarok. Tiszta, rendes, bűn mentes életet.

Tudom, hogy nem sok mindenki érti amit írok, már rájöttem. Hisz ezt én tudom, meg rajtam kívül az, aki ugyanígy bejárta ezt a hosszú utat. Azt is tudom, hogy le leszek pontozva és meg leszek szólva, ki leszek nevetve, de nekem válaszol az Úr. Hát neked?

2014. szept. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 kzs ***** válasza:
50%

@ 2-es válaszoló


Ezt írod:

"(a keresztényeknek) nem nehéz nekik hinni a saját útjukban, vagyis abban, amiben nevelkedtek."

> Hát szerintem meg nehéz. Rengeteg katolikus és református van, akiket beleneveltek a vallásukba, közben meg nehezen hiszik el azt, amit tanítottak neki.

-------------

@ 4-es, 5-ös válaszolók


A legteljesebb mértékben igazatok van.

Bár ami engem illet, én kőkemény ateizmusból lettem hívővé, és egyre jobban érzem, hogy jól választottam.

--------------

@ 2-es válaszadó


Ezt írod: "A kicsivel műveltebb keresztények már nem is olyan magabiztosak."


> De igen! Minél részletesebben foglalkozol a Bibliával, és figyelsz Isten Szellemének vezetésére, annál jobban meg fogod érezni Isten (a keresztény ISTEN) jelenlétét és vezetését az életedben. Azt, hogy igenis jó úton jársz.


Az igazi Isten képes megjeleníteni saját igazi mivoltát, és Szelleme által szabadságot és utat ad nekünk. És minél többet ismersz a keresztény SzentÍrásból és az ő Szelleméből, annál többet kapsz belőle, és annál jobban fogod kivánni. És bizonyosságod lesz, hogy EZ az út az igazi.

2014. szept. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
25%

" A kicsivel műveltebb

keresztények már nem is olyan magabiztosak."


Én például nálad biztosan műveltebb vagyok, mert eljutottam már arra a szintre, hogy nem szólok bele olyan dologba, nem mondok véleményt, amit nem is elismerek. Márpedig neked halvány lila fogalmad sincs Istenről, Jézusról, a Bibliáról, a hitről.

De alapjáraton is műveltebb vagyok az átlagnál, és okosabb. De Isten nem személyválogató, mindenkinek megadja a hitet, aki kéri. Még neked is.

2014. szept. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%

"De alapjáraton is műveltebb vagyok az átlagnál, és okosabb"


és szerényebb is.

2014. szept. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
26%

"Mitől Jézus az út?"

Nagyon egyszerű: azért mert ő maga mondta. A többi próféta nem így tanított: ők rámutattak Istenre, és megfogalmazták, hogy hogyan kell élni. Jézus ezzel szemben azt mondta, hogy "Kövess engem!"


"Mit adott Jézus amit a többi próféta és vallás nem?"

Mondjuk azt, hogy meghalt értünk a kereszten.


"Muszlimként nem kerülhetünk a Mennybe?

Jó hinduként nem kerülhetünk a teremtő elé?"

Dehogynem, Isten mindenkit tettei alapján fog megítélni. Egy jó muszlim vagy egy jó hindu is üdvözülhet. Isten nem úgy működik, hogy keresi az alkalmat, hogy mit lehet kitalálni, hogy minél több ember kerüljön pokolra... Isten mindenkit üdvözíteni akar.

2014. szept. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mit adott JÉZUS amit a többi próféta és vallás nem adott meg? Én egyszerüen csak elmondom mit ad Ő nekem amit sehol máshol nem találtam. JÉZUS megmutatta nekem a szeretet valóságos voltát: -megbocsátott nekem pedig Neki okoztam a legtöbb fájdalmat az életben

-nem mond le rólam akkor sem mikor a körülöttem élők csak legyintenek rám

-megmondja ha rosszúl látom a dolgokat és be kell lássam sokkal jobban ismeri a szivem mint én magam és még ha sokszor nehéz is elfogadni Neki mindig igaza volt és van.

-csak Ő tudott segiteni, hogy megbocsássak azoknak az embereknek akiknek úgy gondoltam soha nem fogok tudni igazán megbocsátani

-segit elengedni a keserűséget, neheztelést, haragot amik nélkül élni igazi Szabadság

-nehezen tanulom az Igazságait és nem vagyok egy könnyű eset de úgy ismertem meg Őt aki még soha nem adta fel azt a tervét, hogy valami értékeset és szépet hozzon ki az életemből

Úgy gondoltam valamit leirhatok abból ki is Ő, de szinte semminek tűnik ez a néhány gondolat ahhoz viszonyitva aki JÉZUS valójában és ha eljön az a nap mikor találkozni fogok Vele az lesz életem legszebb és legmeglepőbb napja.

2014. nov. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!