Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a legnagyobb konkrét szám,...

Ozmium42 kérdése:

Mi a legnagyobb konkrét szám, ami szerepel a Bibliában?

Figyelt kérdés
2014. szept. 23. 17:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Mondok egy materiálisabb példát, Ozi.


Melyik több, 1000 csepp víz, vagy egyetlen óceán? Melyik több ebben az esetben, az ezer, vagy az egy?

2014. szept. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Teljesen felesleges túlbonyolítása ez a nagyon is egyértelmű kérdésemnek. A számok nagysága a nullától való távolságukat jelenti. Lehet, hogy régen babonák is fűződtek az írásjelekhez, de én nem a számok misztikus és babonás jelentéseire kérdeztem rá, csupán arra, hogy a Bibliában megemlített konkrét számok közül melyik a legnagyobb, azaz számtanilag melyik van legtávolabb a nullától. Ezt lehet mennyiségnek és minőségnek is nevezni, de teljesen felesleges fennakadni ezen.


Ha ezer csepp vízről és egy darab óceánról beszélsz, és én rákérdezek, hogy a mondatodban szereplő két konkrét szám közül melyik a nagyobb, akkor arra az a válasz, hogy az 1000, mert nem az volt a kérdés, hogy melyikben van több víz.

2014. szept. 24. 13:14
 13/20 anonim ***** válasza:
üdv, a bibliában nincsennek számok, a számokat betűvel írták ki. akár a milliószor milliót, akár a hatszázhatvanhatot. legalábbis az én fordításomban
2014. szept. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Miért, Kérdező, az első válasz nem volt válasz a kérdésedre?
2014. szept. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

A kérdés komolyságát tekintve a válasz nálam 916 + 349 = 1265 oldal van a biblia történetére szánva. Ez a legnagyobb szám a bibliában.


Ha pedig komoly választ akarsz kapni, akkor értelemszerűen az egy a legnagyobb szám a bibliában. Csak az egészet tudod megszámolni, de olyan nincsen, hogy valami az egésznél egészebb. Még a matematika története is elmondja, hogy az egy a legnagyobb szám a világon, a többi szám csupán az egynek a ragozása.


Az, hogy sok egyest leírunk egymás után nyilván összességében képez egy számszerűséget, de akkor is az egy lesz a legnagyobb szám, mert csak az egészet tudod leírni a legnagyobbként.


I I I < Ez amit itt látsz a három db. egyes. Három teljesség. Azért kell háromszor leírnod az I -et, mert nem tudsz az egynél nagyobbat írni.


Az pedig csupán csak megegyezés kérdése, hogy az ötödik teljességet, már nem írod le jelölve még egy vonallal, hanem egy V -vel jelölöd, de nem az ötöt mint számot jelölöd ezzel, hanem azt jelölöd, hogy van 5 darab egyesed.


IIIII -> V


Aztán ezt lehet ragozni, tíz teljességet jelölhetsz X -el


IIIIIIIIII -> X


vagy két egyezményes ötöst


VV -> X


És ezt lehet ragozni a végtelenségig, mert az ezer 'M' is csak egy tömörített jelképes változata az ezer darab I -nek. Tehát, amikor leírom azt, hogy 5, akkor nem az 5-ös számot írtam le, hanem az egyesnek a darabszámát.


Az pedig megint csak stilisztikai kérdés, hogy V vagy 5 esetleg X vagy 10.


A nullától (tehát a semmitől) a legtávolabbi szám az egyes (vagyis a teljesség). Régen azért nem is írtak nullát, mert a semmit nem lehet jelölni, ha már a nullát jelölöm, akkor az feltételezi, hogy mégiscsak van valami. Ez a régi emberek logikájával teljesen ellentétes. A nulla megjelenése csupán azt eredményezte, hogy emberek igen jelentős méretű csoportjai kiestek a teljességben való gondolkodásból, így csak részlegességben tudnak értelmezni mindent.


---


Soha nem volt olyan a világon, hogy "babona". Ezt a dilettáns, gondolkodásra képtelen "tudományos" gőgösség találta ki. Nem tudta megmagyarázni a múlt jelenségeit, tehát "babona".


Az pedig, hogy egy a magyar nyelvben egyenlő volt az Istennel. Az egyház nem azt jelenti, hogy egy ház van a faluban, hanem Isten házát jelenti.


Talán kicsit utána járhatnál a matematika történetének és akkor nem tennél fel ilyen hülye kérdéseket, amire még el is várod, hogy komolyan válaszoljanak.

2014. szept. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Nos, előző válaszomban kb. 6 db. I -t jelenített meg az X mellett, amit nem értek, mivel én tíz darabot írtam le.


Valószínűleg valamiért szűri a szövegben az ilyesmit a rendszer, de sebaj. Azért még mielőtt valaki belekötne csak figyelmeztetek mindenkit, hogy igen tudom, hogy ott 6 van, de én 10-et írtam le... Bocsi...


Anonymus

2014. szept. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

"Miért, Kérdező, az első válasz nem volt válasz a kérdésedre?"


De igen, teljes mértékben, ott kellett volna megállni. Az első válasz teljesen jó, és értelmes, alatta meg megideologizálják, hogy nincs nagyobb szám az egynél, hülye a kérdés, és amúgy is mindenki hülye, csak az nem helikopter, aki nulla-tagadó.


Na emberek! Ne velem vitatkozzatok a semmiről, hanem az első válaszolóval! Úgy tűnik, ő volt olyan ostoba, hogy elsőre megértette a kérdést, értette, hogy mire gondolok, és megfelelő módon válaszolt is. Kérdezzétek meg tőle, hogy követhetett el ilyen mélységes, meggondolatlan hibát, ahelyett, hogy költött volna ő is valami teljesen elborult, kitérő marhaságot.


Ha ezzel azt akarjátok megmutatni, hogy a Vallás témakörben a rizsázás fiziológiai szükséglet némelyeknél, akkor jó munkát végeztetek.

2014. szept. 25. 00:40
 18/20 Pietrosol ***** válasza:

Ozmium42!


"Mindebből az okfejtésből az "egy" a konkrét szám, ami határozottan kisebb, mint az első válaszban felsoroltak."


Csak a te korlátolt értelmezésed szerint. Ebben az egyben, mint teljességben minden benne van, tehát határozottan nagyobb, mint bármely szám, amely ezt több részre osztja.


"A "teljesség" meg éppen annyira konkrét szám, mint "sok"."


Csak a te korlátolt értelmezésed szerint. A teljesség, minden létező egésze, egy, míg a sok, bármely egymástól különálló dolgokra utal.


"Ha nem tudsz vagy nem akarsz érdemi választ adni, akkor mi szükség volt erre?"


Ha nem tudsz a te értelmezési tartományodtól eltérő véleményt elfogadni, akkor minek írsz ki kérdést? Ha nem szomjazol új ismeretekre, írd ki, hogy "nem érdekel olyan dolog amely számomra ismeretlen, csak saját világom ismert fogalmait, értelmezéseit szeretem ismételgetni"!


"Most kaptál egy piros pontot Istentől a behízelgésért?"


Azt gondolod, hogy valamiféle jutalom reményében hízelgek a Létnek. Ez a te torz Istenképed. De mi közöm van nekem ehhez?

2014. szept. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

"Csak a te korlátolt értelmezésed szerint. Ebben az egyben, mint teljességben minden benne van, tehát határozottan nagyobb, mint bármely szám, amely ezt több részre osztja."


"Csak a te korlátolt értelmezésed szerint. A teljesség, minden létező egésze, egy, míg a sok, bármely egymástól különálló dolgokra utal."


Néha előfordul, hogy a dolgokat nem bonyolítjuk túl, még akkor is, ha az eredmény így kevésbé lesz pontos (bár esetünkben még csak nem is erről van szó, ugyanis a bonyolítás nem pontosította, hanem teljesen kisiklatta a gondolatmenetet). A te esetedben a túlbonyolítás túl enyhe kifejezés. Egyébként az értelmezésem nem korlátolt, hanem racionális. Ha a korlátot a racionális, és célszerűen egyszerű, illetve az elvont és szükségtelenül túlbonyolított közé tesszük, akkor esetleg tényleg korlátolt vagyok, de ehhez kellene tudnod alkalmazkodni, ha olyan választ akarsz adni, ami hasznos a számomra. Ebből ugyanis nem kaptam meg azt az információt, amire kíváncsi voltam.


"Ha nem tudsz a te értelmezési tartományodtól eltérő véleményt elfogadni, akkor minek írsz ki kérdést? Ha nem szomjazol új ismeretekre, írd ki, hogy "nem érdekel olyan dolog amely számomra ismeretlen, csak saját világom ismert fogalmait, értelmezéseit szeretem ismételgetni!"


Bocsi, ha zavarlak. Azt hittem, ez egy ilyen kérdezz-felelek oldal, és az első válaszig azt hittem, hogy a kérdésem érthető, egyszerű, és számelméleti fejtegetések nélkül is megválaszolható. Én kérek elnézést (az első válaszoló nevében is), hogy a számok modern, közismert, közérthető és közmegegyezés szerinti értelmét vettem alapértelmezésnek, és e szerint is utasítottam el az értelmezhetetlen többi választ.


"Azt gondolod, hogy valamiféle jutalom reményében hízelgek a Létnek. Ez a te torz Istenképed. De mi közöm van nekem ehhez?"


Azon gondolkoztam, hogy a tiéd milyen lehet. A bibliai egy Istenről szóltál, az meg jellemzően nem minden motiváció nélkül dicsérteti magát. Ne az én hibám legyen, ha ez jött le.

2014. szept. 25. 19:50
 20/20 Pietrosol ***** válasza:

"A te esetedben a túlbonyolítás túl enyhe kifejezés."


Ha az a kijelentés, hogy a teljesség egy és ennél nagyobb nem lehet semmi, számodra bonyolult, akkor a te nézőpontodból igazad van. Pedig ennél lényegesen bonyolultabb dolgok is vannak, gondolj csak a kaszakőre vagy a hímzőcérnára.


"...és e szerint is utasítottam el az értelmezhetetlen többi választ."


Arra azért felhívom a figyelmed, hogy a válasz nem általában értelmezhetetlen, legfeljebb te nem fogtad! Ha a válaszom számodra értéktelen, akkor hagyd figyelmen kívül.


"Azon gondolkoztam, hogy a tiéd milyen lehet."


Ezen nem sokat gondolkodtál, csak kifejeztél egy általánosan kondícionált valamit, aminek a gondolathoz kevés köze van.

2014. szept. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!