Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mért van az, hogy ha egy...

Mért van az, hogy ha egy keresztény megpróbál megtéríteni egy ateistát az teljesen normális viszont ha egy ateista próbál megtéríteni egy keresztényt az bunkóság?

Figyelt kérdés
(bocs a helyes írásért diszgráfiás vagyok )

2014. szept. 23. 20:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyik se bunkóság, maximum furcsa, ha az érveiket ütköztetik abból meg egy jó vita lehet, ami szintén nem az. Sokszínűek vagyunk, aztán egyszer mindenki életében kiderül kinek volt/lesz igaza.
2014. szept. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Ozmium42 ***** válasza:
100%

Üdv!


Általában a hívők egy olyan világnézettel rendelkeznek, amit a világi tapasztalat nem erősít meg, ugyanakkor a vallásuk előírja, hogy ehhez az ingatag világnézethez foggal-körömmel ragaszkodni illik. Ha egy ateista rávilágít a világnézete visszásságaira, azt már vallási alapon is támadásnak kell venni, és a reakció hevessége az elkötelezettség mérőfoka.


Mi a helyzet az ateistákkal? Köztudott, hogy attól, hogy valaki ateista, nem lesz sem okos, sem művelt, sem türelmes, sem toleráns. Viszont az agresszív ateista az összes ateista között csak egy kisebb réteg, míg a vallásos intolerancia a vallásos emberek között elvi előírás.


Nagyjából ez szemlélteti a hozzáállásbeli különbség okát:


[link]

2014. szept. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdezö, sok-sok éve beszélgetek az emberekkel. Én nem így látom. :)


Megtéríteni? Mit jelent ez a szó megtéríteni? Sok volt meggyözödéses, vitatkozós ateista van a keresztény barátaim között, sokan iskolázott emberek, úgy kezdtek Istenben hinni, hogy meggyözödtek róla, hogy a véletlen nem hozhatott létre ennyi csodálatos dolgot.


Sokan tudományos, kutató munkájuk közben amikor látják az élet, az univerzum, a Föld összetettségét, a matematikai, fizikai törvényeket, rádöbben, hogy ez nem lehet a véletlen müve.


...és mégtéríteni a keresztényt ateistának? Inkább úgy fejezném ki magamat, hogy elveszti a hitét valamilyen ok, talán betegség, igazságtalanság miatt.


Sokan éppen azért vesztik el hitüket, hogy a vallás nagyon sok roszat, tett, és tesz. De ez nem a Teremtö Isten hibája, ezt a szófogadatlan, gonosz emberek teszik.... de abból van böven mind a két oldalon ....sajnos....:(

2014. szept. 24. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
1%

Ateista voltam, tagadtam Istent, magamban hittem, meg valami vakszerencsében, amit még soha senki nem tudott azonosítani. Tanultam az ősrobbanásról, ami mai napig elmélet és tengernyi varációval rukkolnak elő a tudósok, tanultam az evolúciót, amire ugyancsak semmi bizonyíték, mégis tényként kezelik és aztán találkoztam Istennel. Engem igazán az bosszant fel itt is, meg a világban is, hogy TI azt meritek állítani, hogy amit TI nem ismertek, az nem létezik, holott nekem bizonyságom van róla és így van ezzel sok millió hívő is.

Csak mert valamit nem tudtok, akkor azt már más sem? Nem térítek én senkit, de azt kötelességem elmondani, hogy:

- Isten él és köszöni jól van

- meghalt a bűneinkért, a tiédért is, hogy ezzel örök életünk legyen

- neked kell kérned ezt az áldozatot, nem jár automatikusan.

Tudod, az a legfájóbb, hogy nagyon sok okos hívő tudós (biológus, kémikus, orvos, fizikus, geológus és még sorolhatnám azokat, akiknek van köze a tudományhoz és a szívük állapota segített nekik abban, hogy felismerjék azt, ami ellen minden tudás nélkül hadoválnak itt a gyékán az anonim júzerek) van, akik ugyanígy megismerték Istent és ti, a kis szakbarbárok pedig meg akarjátok magyarázni, hogy ez nem így van. Abban hiszel, amiben akarsz, de az igazságot csak Isten adja meg. Maradj abban a hitben, hogy a véletlen okozott mindent, maradj vak, nem izgat. De amiket írtam az igaz.

Az internet mindenkié, nem csak játékra kellene használni, vagy a keresztényeket bármilyen tudás nélkül zaklatni. Kent Hovind videói jó alap. Onnan már csak felfele van. De van, aki örökre az alján reked, mert nem tudja összeegyeztetni az erkölcseit Istennel.

2014. szept. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2%
üdv, azért, mert az ateista 100% mereven elutasító nézeteket vall, míg egy hívő nem hisz 100%-ban emiatt nem is olyan merev, utat enged a kérdéseknek, és az építő beszélgetéseknek, esetleg megérti a másikat, hogy miért látja a rengeteg szenvedés és pusztítás láttán úgy, hogy nincs Isten.
2014. szept. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Ha sértően, erőszakosan, a másikat becsmérelve teszi a "térítést" bármelyik fél, akkor az számomra elítélendő. Viszont én hívőként szívesen beszélgetek ateistákkal, nem tartom bunkóságnak, ha kifejti a nézeteit, csak azt ne támadólag tegye.
2014. szept. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

Ötös válaszoló, ez jó volt. Jót nevettem.

Ki kéne cserélned az ateistát és a hívőt az első sorban.

Ateistaként látván/hallván sok meggyőződéses keresztényt, jehovistát, stb. pont, hogy az ő nézetüket nem lehet még csak egy kicsit sem megrendíteni. Ha nekem valaki ténylegesen bebizonyítja Isten létezését, akkor azt tudomásul veszem és megértem, mert az az ésszerű lépés, de bizonyíthatod egy hívőnek bárhogy Isten létezésének ellenérveit, a hívőt hitében nem tudod megrendíteni. És nem, ez nem feltétlen pozitív tulajdonság.

2014. szept. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
üdv, megfigyeltem, hogy mindketten elítéljük egymást. az a baj, hogy nem ismerünk minden részletet egymásról. mert szerintem az erőfeszítés, és kitartás amit tesz valaki a céljaiért, akkor is elismerendő, ha éppen rossz a cél. jézus épp ezt kéri töllünk a tiszteleten alapuló szeretetet, ami által nem előitélettel közeledünk egymáshoz. elnézésedet kérem.
2014. szept. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az a vicces, hogy nem volt szerintem semmi sértő se abban amit kiírtam de volt aki már is támadot.. nem értem komolyan, h mért nem lehet nyugodtan beszélgetni...
2014. szept. 27. 22:30
 10/11 A kérdező kommentje:

Ha Krisztus isten volt, akkor a keresztre feszítésben nincs méltóság. Egyszerűen nevetséges, mert abban, hogy az Isten elvisel néhány órás szenvedést, nincs semmi hősiesség.

Mark Twain ezt üzenném a 4.-nek

2014. szept. 27. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!