Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudnátok nekem ötletet adni...

Tudnátok nekem ötletet adni szellemes lekoptató szövegre Jehova Tanúi ellen?

Figyelt kérdés
Sajna van szerencsém együtt dolgozni kettővel is, és hiába kérem szépen, nem állnak le. Huszonéves srác vagyok, barátnőm van, normális életet élek, de valamiért kipécéztek maguknak. Nem akarok durva lenni, idősebbek és nők, az ilyet nem küldi el az anyjába az ember. De szeretném, ha leszállnának rólam.
2014. szept. 24. 14:51
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
63%

Én ezt mondanám nekik:

"A ti istenetek egy kereszten lóg felszögelve, az én istenemnek meg egy bazi nagy kalapács van a kezében. A többit talán ti is össze tudjátok rakni..."

2014. szept. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Napfonat ***** válasza:
84%
Miért? A te istened Vaszilij Iljics Lenyin? :)
2014. szept. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Van egy tiltás, miszerint Istennek szent nevét a szádra hiába ne vedd. A kérdés pedig a következő: Mi Istennek a szent neve?


Nyilvánvalóan nem fogják tudni a választ. Természetesen Jehova tanúiról van szó, tehát váltig állítani fogják, hogy Jehova, JHVH, meg ki tudja még miket fognak mondani. De te csak bőszen rázzad a fejed, és mond meg nekik, hogy nem ismerik a bibliájukat, akkor mit akarnak tanítani neked? Az Istenük nevét se tudják, miért akarnak megtéríteni? Én ezzel szoktam szerelni az a térítőket.


Mózes történetéről van szó, amikor először beszél az Istennel egy égő csipkebokron keresztül. A beszélgetés során elhangzik egy kérdés Mózes részéről:


"Mózes pedig monda az Istennek: Ímé, én elmegyek az Izrael fiaihoz és ezt mondom nékik: A ti atyáitok Istene küldött engem tihozzátok; ha azt mondják nékem: Mi a neve? Mit mondjak nékik?" (Károli G.)


A válasz az egy igen komoly válasz. A komolyságát hangsúlyozandó, az egyetlen olyan mondat, amely csupa vastag nagybetűvel van írva. Sehol a bibliában semmilyen mondat nincsen nagy betűvel írva, tehát ez különösen fontos.


"És monda Isten Mózesnek: VAGYOK, AKI VAN. És monda: Így szólj az Izrael fiaihoz: A VAGYOK küldött engem hozzátok". (Károli G.)


Ettől nyilvánvalóan le fognak hidalni, és erősen el fognak gondolkodni azon, hogy ki a franc az a Jehova?

2014. szept. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Jah, azt elfelejtettem hozzátenni, hogy természetesen, ha elkezdenek szabadkozni, vagy magyarázkodni, esetleg kötekedni, hogy de nem úgy van, emlékeztetni kell őket, hogy ő tanúi a bibliának, és egy betűt sem kérdőjelezhetnek meg belőle. Isten pedig nem azt mondta, hogy Jehova vagyok, hanem azt mondta, hogy ő a létezés oka, vagyis a vagyás oka, pontosabban aki VAN.


Ennyi... Így ha azt mondod fejedhez csapva, hogy de h...e vagyok, esetleg, ugyan ezt csak másra, akkor tudjátok, hogy Istent szidtátok


No ezzel persze senkit sem akarok bátorítani...

2014. szept. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
7%
üdv, szerintem nem fanatikusként kellene rájuk tekintened, csak azért, mert törekszenek a bibliai elvásoknak megfelelni: szeresd Istened, szeresd felebarátod, tartóztasd meg a nyelved. lehet, mindannyiunknak vannak ilyen szélsőséges oldalaink, és lehet, hogy azt nem isten szava kéri töllünk, hanem pont attól óvna. :-)
2014. szept. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

#15 mindenkinek van szélsőségessége, de egy normális ember nem akarja a saját szélsőségeit ráeröltetni másra...


Vagy ez a válaszod volt a kérdésre, és én vagyok a helikopter? ...

2014. szept. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
88%
Mondd azt, hogy kiközösítettek vagy elkülönültél a szektájuktól... azokkal nem beszélhetnek és így egy életre el fognak tűnni. :D
2014. szept. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
11%
üdv, magyarul hazugságra buzdítod. pedig a biblia írja, hogy igazat mondjon mindenki a felebarátjának, és azt is hogy ne tegyél botláskövet a testvéred elé. ha arra buzdítod, hogy hazudjon, akkor felelős vagy azért, ha meg is teszi, azaz azt mondja majd, hogy egy kiközösített személy, pedig ez nem is az. Mi Jehova tanúi úgy gondoljuk, hogy Jehova felhasznál minket arra, hogy pontosabb képet kapjon az egyén szívállapotáról azáltal, ahogyan reagál a megkeresésre. úgy hisszük, az angyalok velük együtt végzik ezt a szolgálatot.
2014. szept. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Napfonat ***** válasza:

Hadd offoljak egyszer!

Kedves Jehova Tanúi! Tényleg igaz az, hogy azzal, akit egyszer kiközösítettetek, nem szabad többé szóba állnotok?

2014. szept. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Ezt nem Ők találták ki, hanem ott van a Bibliában, a tiédben is Pál és Páter leveleiben.
2014. szept. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!