Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondolsz arról a feltevésr...

Mit gondolsz arról a feltevésről, miszerint a magyarok a bibliai zsidók igazi leszármazottai, míg a ma magukat zsidóknak mondó népek csupán imposztorok?

Figyelt kérdés

2014. szept. 30. 22:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
48%
Ma sokak szerint mindent a mi népünk készített, mi vagyunk a "menők", senki más, mi mindenben benne vagyunk. Így nem csodálkozom a feltevésen...
2014. okt. 1. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Pietrosol ***** válasza:
84%

Szia!


Azt még nem hallottam, hogy a magyarok lennének a bibliai zsidók. Az viszont érdekes motívum, hogy szinte az egész Ószövetség azt mutatja be, hogy a zsidóság miként nem tartja meg az állításuk szerint nekik adott tízparancsolatot.

2014. okt. 1. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Na, az nemcsak a zsidóknak szól, a keresztények is átvették. Te minden pontját mindig betartod, kedves Földi Péter?

Tiszteletem...

2014. okt. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

>> miként nem tartja meg az állításuk szerint nekik adott tízparancsolatot.

Ez is arra lehet magyarázat, miszerint az akkori zsidóság vallása már akkor életképtelen volt. Ezt ismerte fel a zsidók egy csoportja és tkp. megreformálták azt, létrehozva a kereszténységet.

2014. okt. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Én eddig úgy tudtam, hogy a szíriusziak leszármazottai vagyunk. :D
2014. okt. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

#14

Tévedés!

Nem a zsidók "hozták létre" a kereszténységet!

Jézus zsidónak született, zsidóként élt és zsidóként halt meg. Nem volt vallásalapító! Nevével és tanításával visszaélve, jóval halála után alkották meg a keresztény vallást.

Ha új vallást akart volna alapítani, miért tisztította meg a kufároktól a zsinagógát?

.

Persze lehet, hogy az Isten is magyar...

.

Lassan már magyar nem is lesz, mert

- a bibliai zsidók leszármazottai,

- az atlantisziak leszármazottai,

- sziriuszi jövevények

- a hunok leszármazottjai... etc.

Mennyivel szebb eredet-mitosz és hit, minthogy egy nomád, vándorló, rabló horda.

2014. okt. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Meg kellene magyarázni a következőket:

Hogyan kerültek ide?

Hogyan cserélték le nyelvüket és kultúrájukat?

Miért nem maradt meg semmi nyoma annak, hogy az ősök zsidók voltak? Például miért hagyták el a körülmetélést, miért nem úgy vágjuk le az állatokat, ahogy a zsidók, és még számos szokás, amelyek egy új vallás felvétele után is megmaradnak sokáig?

2014. okt. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 megfelelő ***** válasza:
100%

Szerintem Magyarországon születnek a legtorzszülöttebb elképzelések.

Szellemileg össze van zagyválva minden, összemosva a magyar hitvilág, mitológia, sámánizmus a zsidókkal és a kereszténységgel. Jézus szőke volt, meg szkíta herceg, mi meg valami földönkívüli szuperlények vagyunk a marha nagy tudományunkkal és intelligenciánkkal.

2014. okt. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Kicsit mar elegem van abbol, hogy a magyarokat sosem akarjak sajat jogon elismerni, hanem mindig " a magyarok tulajdonkeppen ezek-azok" dolgokkal jonnek - mondom nektek, le kellene allni az ilyen fasszssagok terjesztesevel, a vegen meg mindenfele emberek kitalaljak, hogy miert van joguk a mi orszagunkra, es akkor majd ilyenekre hivatkoznak, es nem, nem gondoltam senkire, sot, melymagyar se vooneek. Olyan nehez elkepzelni,hogy a magyarok azok magyarok? A hollandokat miert nem cseszegeti senki, hogy ok igazabol micsodak? Hagyjuk mar a barrrrromsagokat.
2014. okt. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!