Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mélyen vallásos emberkék!...

Mélyen vallásos emberkék! Mennyire veszitek komolyan a Bibliát?

Figyelt kérdés
Mennyire követitek? Mi az amiről úgy gondoljátok, hogy a mai világban nem feltétlen követendő?

2014. okt. 1. 14:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Minden ige fontos a Bibliában.
2014. okt. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Kedves emberke, miért kérdezed? :)
2014. okt. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
hát mert érdekel :D
2014. okt. 1. 15:57
 4/16 anonim ***** válasza:
Mivel a Biblia ellentmondásos, ezért nem lehet egy az egyben követni. Eleve az ószövetségi tételeket nehéz is lenne... ma már zokon veszik, ha rabszolgát akarsz tartani, vagy ha valakit meg akarsz kövezni.
2014. okt. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%

Az "emberke" lenéző.

Ha lenézel valakit, miért kérdezed?

2014. okt. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

kedves kérdezö emberke :D


Nem csupán az emberi örökség kincsét látom benne, hanem egy olyan könyvet, amely az idök felett áll, és sok jó tanácsot ad az életemben.


Például a házaséletben. Mivel nö vagyok, nagy hasznom származik abból, hogy a férjek milyen tanácsot kapnak. Hogy szeressék feleségüket, tiszteljék és vegyék figyelembe gyengébb alkatukat, legyenek figyelmesek a feleségükhöz .


/Ugyanis eléggé közismert tény, hogy a férfiak sokszor rábókolnak valamire, aztán meg azt állítják, hogy egyáltalán nem hallottak semmit sem :D /

2014. okt. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A Biblia tele van erkölcsre tanító, tanulságos mesékkel, a jobb élethez való úton segítséggel, szeretetre és békére tanít, de vannak benne ellentmondások is és szerintem a tények és a logika alapján ennél hosszabb volt a Biblia és nem csak a sokat vitatott Apokrif iratokra gondolok(ezek közt is vannak nagyon jó történetek). Egy zsinaton állították össze a ma ismert Bibliát, de a résztvevők között voltak akik közelebb álltak az ateizmus vagy a Sátánhoz. Én mélyen hívő vagyok, de nem járok templomba, mert ahogy a Biblia is írja a természet Isten temploma nem az amit ember épít. A vallás veszélyes is lehet lásd hitgyülekezetek ahol imádják Jézust is Istent holott a Biblia tiltja az imádatot, mert elvakít. Jézus és Istent nem félni és imádni kell hanem követni, de vigyázni kell a hamis prófétákkal. A Vatikán is szabadkőműves birodalom, hazugság és szemfényvesztés az egész. Minden ember egy Istennel, minden emberben ott van Isten tehát nincs szükség közvetítőre ahogy az egyház mondja. Gyónás, keresztelés és az esküvő is szemfényvesztés, pénz szerzési lehetőség. A világban mindenhol sátánista propaganda van és a sátán tartja az embereket illúzióban. A sátán olyan, mint a cukros bácsi aki a gyereket kedvességgel, szeretettel, ajándékokkal csábítja, de amikor jót tesz veled akkor is gonosz a szándéka. Csak a sátán keresi az embert Istent viszont kérni kell ezt is elfelejtik. Összesítve én Istenben hiszik nem az egyházban és óvatos vagyok. Az embereket próbálom felébreszteni az álomból, de ugye a magamfajtát elítélik.
2014. okt. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én nem emberke vagyok hanem EMBER !!!

Valamint még az Isten Szellemét is hordozom magamba ezért Isten gyermeke vagyok ezt a Biblia állítja rólam.

2014. okt. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Ameddig nem olvastam el, egyáltalán nem vettem komolyan. De amikor elolvastam, azután, és azóta módszeresen tanulmányozom, ezért biztosan tudom, hogy az életem attól függ, mennyire veszem komolyan, és tartom távol magamtól azokat a dolgokat, amelyeket Isten gyűlöl.


Benne van az életünk receptje, és az egész emberiség történelme. A múltja, a jelene és a jövője.

Bármilyen tanácsot, törvényt, alapelvet ad, az CSAK az én javamat szolgálja. Ezt a gyakorlatból tudom. Tudom milyen az, amikor azt tettem az életemben, amit én láttam jónak, és megtapasztaltam a különbséget, amikor nem azt tettem, amit én akartam, hanem azt, ahogyan a Biblia tanította. Sokkal jobb lett az életem, örömtelibb, boldogabb vagyok, és ami a lényeg, van jövőm! Csaodálatos jövőm:-)

2014. okt. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 szp72 ***** válasza:

A Biblia nagyon sokféle könyvből áll össze, vannak benne olyan parancsok is, amit ma nem kell, sőt nem is szabad betartani, de a maga idejében nagyon is szükségesek voltak.

Például a többnejűség lehetősége megszűnt. Régen a fiatalemberek meghaltak a harcokban. A nők dönthettek a többnejűség vagy a gyermektelenség mellett, ez utóbbi abban az időben elképzelhetetlen volt, kihalt volna Izrael.

2014. okt. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!