Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki hívő az honnan tudja,...

Aki hívő az honnan tudja, hogy ő tényleg hívő? Mi a különbség hívő és vallásos között?

Figyelt kérdés

Honnan tudja,hogy megtért?

Én elhiszem,hogy van Isten és,hogy keményen lesújt majd ránk,de nem tartom magam hívőnek.

Honnan ismerheti fel valaki, hogy ő tényleg hisz?

Egy hívő érez valami mást?Más az élete?

Mitől másabb egy hívő,vallásos ember élete?

Vagy nincs semmi fennkölt dolog egyszerűen csak elhatározás kérdése,hogy megpróbálok úgy élni,hogy Jézus elvárja,de persze el fogok bukni számtalanszor majd bocsánatot kérek és minden megy tovább?

(eleve honnan tudom,hogy megbocsátatott a bűnöm)

Miből lehet felismerni,hogy megtértem?

Vagy nem kell semmiféle Hollewoody hatást várni, mert ez csak úgy észrevétlenül meg végbe és

nincs semmiféle lelki csinadratta?



2014. szept. 15. 21:22
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Honnan veszed, hogy van különbség a kettő között?
2014. szept. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nincs semmiféle ilyesmi. Nem lebeg eléd Jézus Krisztus, nem látsz fehér fényt, magas létrát, véges alagutat, megkönnyebbülést, lelki felszabadulást, enyhén borotvált lóf.. simogatást, nem suttogja majd egy hang a füledbe a Szentírást, pont amikor szükséged lesz egy adott szakaszra, annak megértésére. Remélem sikerült megértened, hogy ez nem egy pillanat, hanem egy folyamat, sőt, egy életérzés.


Jézus tanításainak lehető leginkább megfelelően élj, ez az életed része lesz, a többi majd adja magát. ;)

2014. szept. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%
A hívő hihet egy kismalac farkán a lapostetűben is, akár a világon egyedül, a vallásos pedig egy nagyobb csoporthoz tartozik, amit min. 2-en vallanak, mondjuk, ennek nincsen ilyen éles határa. Csak érted, ne 1 ember vallja mán, hanem több, attól lesz vallás, van előre kiépített, évezredes, öröklődő, stb kulturája.
2014. szept. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Hiszek Istenben, innentől kezdve hívő vagyok, ugyanakkor a vallásokat és az egyházat mélyen elítélem. A kettőt ne keverjük!


Nem "tértem meg", a Bibliát egy mesekönyvnek tartom, nem ismerem se a miatyánkot, sem a tízparancsolatot. Ugyanakkor hiszek egy felsőbb valakiben, aki segít ha baj van, akire támaszkodhatott, és aki már sokszor kihúzott a szarból. Érzem, hogy velem van, és ő is érzi, hogy vele vagyok. Ez a hit.

2014. szept. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

Mivel én keresztény vagyok, ezért a hitem alapján válaszolok a kérdésre. A Biblia alapvetően két táborra osztja a vallással foglalkozó embereket.


A Szentírás szerint a hit nem egyenlő azzal, hogy valaki hiszi, hogy létezik Isten. Jakab apostol erre azt mondja, hogy ilyen hitük még az ördögöknek is van. Tehát ez önmagában nem sokat jelent. A Biblia olyan hitről tanít, amely cselekedetekkel is párosul, és amelynek gyümölcse meglátszódik az ember életében, az emberben Krisztushoz hasonló jellem alakul ki. Ezek a hívő emberek.


A Biblia tanít azonban egy másik csoportról is. Ezek az emberek is hisznek Istenben, sőt még elfogadnak bibliai tanításokat is, de az ő hitük nem cselekvő hit, hanem csak filozófiai. Életükben nem találhatóak meg a krisztusi jellemvonások, mivel követik Jézust magukat megtagadva. Életük semmiben sem másabb, mint egy átlag ember élete, olyan, mintha nem is hinnének Istenben. Ezek a vallásos emberek.

2014. szept. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
mivel nem követik Jézust magukat megtagadva*
2014. szept. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

"Én elhiszem,hogy van Isten és,hogy keményen lesújt majd ránk,de nem tartom magam hívőnek."

Akkor mégis mi vagy?

Hívő az, aki BÁRMIFÉLE természetfeletti lényben hisz.

Vallásos az, aki hívő, és ezt rendszerezetten, szabályok szerint teszi - csoportban, és általában úgy, hogy nem ő találta ki a szabályokat.

Amúgy elég mazohista vagy, ha a legfontosabbnak a "keményen lesújt ránk" elképzelést tartod.

2014. szept. 16. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%

Vallásod az, aki hisz, de magasról tesz a Bibliára, Istenre, nem is érdekli, hogy az mit szeretne. Talán eljár templomba és ájtatos képet vesz fel, de ugyanolyan szemétláda, mint az asszony és gyerekverő részeges szomszéd Józsi. Nincs meg benne Krisztus.


Hívő az, aki tudatosan befogadta Krisztust, átadta neki az életét és hagyja, hogy Isten formálja, terelgesse. Én folyamatosan átélem ezt a csodás érzést, nem saját magamtól, hanem Isten segítségével hatalmasat változtam mióta megtértem. És igen, van bennem egy plusz érzés, ami egyre közelebb visz Istenhez. Ismerem a hangját és ismerem az érintését. De ezzel más is így van, nem vagyok egyedül azzal, hogy megismertem öt.

2014. szept. 16. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Dózsabimbó ***** válasza:
100%
A hit inkább belső dolog, hogy miként vélekedsz a világról, míg a vallásosság inkább külsődleges, tehát hogy mennyire tartasz be mások által szemmel jól látható vallási szokásokat-tiltásokat
2014. szept. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!