Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muzulmánok! Toleránsok vagytok?

Muzulmánok! Toleránsok vagytok?

Figyelt kérdés

A koránban az áll, hogy legyünk toleránsok az emberekkel illetve tiszteljük, szeressük őket.Azonban egy muszlim(nő) csak muszlimmal házasodhat, ill. egy férfi csak muszlimmal,zsidóval ill. katolikussal.És akkor mi van azokkal akik más vallást követnek?pl. hinduizmus,buddhizmus stb. Őket mért nem fogadjátok el?Ők is ugyanolyan emberek mint ti semmivel sem rosszabbak vagy jobbak.


Illetve még egy kérdés: ha egy muszlim férfi elvesz egy katolikus nőt akkor át kell térnie vagy nem?(tudtom szerint nem, de páran mondták már hogy igen)


Előre is köszönöm


u.i.: hívő vagyok de nem tartozom egyik vallási csoporthoz sem, anyukám katolikus, apukám muzulmán szóval nincsenek előítéleteim egyik vallással szemben sem csupán érdekel ez a téma


2014. okt. 7. 17:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy csalódást kell okoznom.


A Koránban rengeteg az intoleranciára és a felesleges erőszakra való buzdítás. Mint ahogy egyébként a Bibliában is. A baj inkább az, hogy a muzulmánok között általánosabb az, hogy mindezt igazán komolyan vegyék.


A muzulmánok nem arról híresek, hogy túl sok szabadságot adnának a nőknek, és az ő vallásuk-e az igazi kérdésben se nagyon tűrnek meg ellenvéleményt. Nem tudom elképzelni, hogy egy feleségnek joga lenne másban hinni, mint egy férjnek (ha a férj ragaszkodik a hagyományokhoz).


Amikor ezek a parancsok íródtak, az információáramlás lassabb volt, és ezáltal a világ kisebb. A nem ábrahámi vallások egyszerűen kiestek a megfogalmazás köréből, mert olyanok voltak, mintha nem is léteznének.

2014. okt. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy nem muzulmánként írok, csak arra szeretnék rávilágítani, hogy igazi hívő pl. római katolikusnál sem láttam még olyat, hogy buddhistával kötött házasságot egy római katolikus templomban... (Érted, valaki vagy az, és úgy él, vagy nem... de kérdés, hogy meddig tarthat a rugalmasan értelmezés... Persze én hiszem - de az nem jelent semmit más hívőknek-, hogy Isten nem ezt nézi, de ezen vallásoknak vannak alapelvei, és hiába hiszem, hogy Isten hatalmasabb annál, minthogy mi emberek szinte teljesen értsünk mindent, Isten minden szándékát, ez elég beképzeltség lenne.) A hitelvek, alapvető irányelvek már csak ilyenek, ezek ilyen vallások! Pl. én azért nem vagyok római katolikus, mert nem tudok minden alapelvet átvenni, hinni kizárólagosan, így nem is lehetnék római katolikus... hazudhatnék össze-vissza magamnak is, de valójában nem lennék az.
2014. okt. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Dózsabimbó ***** válasza:
Kérdező, ha a faterod muzulmán, akkor te is az vagy.
2014. okt. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én toleránsnak vallom magam, bár nem tudom, hogy jön ez ide. Erre lenne egy kérdésem. A többi vallás toleráns? Tiltja egy férfinak, h másik férfival házasodhasson. Pedig Ő is lehet jó ember, akár ugyan azon vallás követője, szerethetik egymást, mégis tiltják a legtöbb egyházban.

Üdv, egy meleg muszlim :)

2014. okt. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Elnézést, a kérdést valóban nem megfelelően fogalmaztam meg, hisz ez ugyanúgy igaz más vallásokra is, és ez szomorú.Egyiknek sem kéne jobbnak lennie a másiknál....


3-as: igen, valóban úgy áll a koránban, hogy ha apukám muszlim akkor én is az vagyok de ők megegyeztek anyukámmal, hogy nem lesz semmilyen vallásom, ha akarok akkor majd eldöntöm én, ha nagykorú leszek.Már elmúlottam 18 és hiszek Istenben, de őszintén szólva egyik vallás hitelveivel sem értek egyet teljesen, hasonlóan a 2-es kérdezőhöz, így nincs vallásom.

2014. okt. 8. 10:17
 6/8 anonim ***** válasza:

A Bibliában intelmek vannak, a Koránban konkrét parancsok, egy radikális keresztény olyan, mint amilyen egy lazább muszlim, ez utóbbi felsőfokra emelését had ne kelljen részleteznem. A nőt tartják minden baj forrásának, épp ezért sok teológusuk ki is mondja, hogy a nők nem kerülnek a mennyekbe, az ő céljuk a férjük földi életének megkönnyebbítésére. Ha a debil ötleteikre vagy kíváncsi, akkor nézd meg mit publikálnak a muftijaik, szerintük a házastársak nem láthatják egymást meztelenül, amennyiben ez megtörténik, akkor az ebből az aktusból született gyerek törvénytelen, akárcsak a házasság. Ha egy nő olyan dolgot tesz, amit a férj hűtlenségként konstatál, akkor a férfinek joga van a megkövezésen és a megcsonkításon át egészen halált okozó erőszak használatához, ellenkező eset nincs, a nő szavánál a kutya ugatása is többet ér.


Borzasztóan kulturált vallás, akárcsak a rá épülő szokásjog.

2014. okt. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6-os, igazad van abban, hogy baromi civilizálatlanok. De a Bibliában is pont annyi van, hogy párszáz évig égették miatta a boszorkányokat. Az öskeresztények meg egyenesen azt vallották, hogy a nõknek nincs lelkük.


Kérdezö: nagyon nincs igazad. Az összes vallás káros, mert a több évezreddel ezelötti lemaradottságban született tévhiteket emel abszolút, megkérdöjelezhetetlen igazsággá.

Az is egy nagy kegyes hazugság, hogy egyik se jobb a másiknál. Vegyük pl. a jainizmust. Míg a világ keletkezésérõl egész abszurd dolgokat állít, a fö tanìtása az erõszakmentesség. Ahhoz, hogy valaki jainistaként ártatlan embereket öljön, brutálisan félre kell értelmeznie a jainizmus tanításait, míg muzulmánként bõven elég látszólag egyértelmüen leìrt vallási parancsokat követnie. Sokkal jobb lenne a világ, ha muzulmàn helyett jain vallási fanatikusokkal lenne tele.

2014. okt. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Attól, hogy még a hinduk sokkal jobban tévelyegnek a keresztényeknél is, nem azt jelenti, hogy elítéljük őket. Nem is szabad! Allah majd dönt az ügyükbe, nekünk embereknek nincs jogunk ehhez. A keresztény nőnek nem kell áttérnie a férfi vallására. Ha áttér akkor Allahnak hála, hogy muszlim lett, ha nem akkor is fohászkodjunk azért, hogy vezesse Isten a helyes útra.
2014. okt. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!