Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pap szeretnék lenni? Mitévő...

Pap szeretnék lenni? Mitévő legyek?

Figyelt kérdés

Érzem,hogy hív az Úr! Szívesen is teljesítenék neki és híveinek szolgálatot.Szeretnék az emberekekn segíteni,de mindezt a papi szolgálatban. A Szentírást napi szinten olvasom,ismerem hitemet. Szeretem Őt és rendszeresen gyakorlom a vallást,emellett renszeresen ministrálok is.

Családom egyáltalán nem vallásos,ellenzi,hogy pap legyek,bár eddig csak utalgattam rá. Tanácstalan vagyok.

(Római Katolikus Egyház)



2014. okt. 9. 20:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

Ha szilárdan érzed, hogy ez az utad, érettségi után jelentkezz a szemináriumba!

A családodnak el kell fogadnia, hogy az életutadat nem ők választják meg. De te is legyél feléjük türelemmel, hallgasd meg a mondanivalójukat, gondold át, és próbáld magad a helyükbe képzelni, hogy tudd, mit is érezhetnek. Hiszen az ő szemszögükből nézve te lemondasz rengeteg dologról és az egész életedet felteszed valamire, ami szerintük nem fontos. Neked azt kell velük megértetned, hogy számodra igenis az, és mivel a te életed, ez szémít. Ha egyedüli gyerek vagy, azt is meg kell értened, hogy fáj nekik, amiért nem lesz unoka...Ezeket magad is fontold meg. Valóban le tudsz mondani a családapaság és a házasélet örömeiről? Ha nem, akkor is lehetsz pl. diakónus. Meg azt, hogy mindenben teljesen azonosulsz a katolikus tanítással? De ha egyértelműen a papi hivatás a tied, akkor menj annak.

2014. okt. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
39%

Ha az szeretnél lenni, hát legyél. Senki sem tilthatja meg, hogy azt csináld, amit akarsz.

Be kell iratkozni a megfelelő iskolába, és kész.

2014. okt. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Ja és természetesen érzékeltesd a családoddal, hogy mégha következetes is vagy ebben a döntésedben, mindig szeretni és tisztelni fogod őket, az életed egyéb területein szívesen megfogadod a jótanácsaikat, ha nem ellenkeznek a hiteddel.
2014. okt. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk egyébként nagypapámnél volt beleszólás a pályaválasztásába, a dédszüleim nyomták a papság felé, igaz, kései és többedik gyerek volt. Ő is ministrált meg minden, de aztán inkább mérnöknek ment (szerencsére, mert így lehetek én.) :)

Én, amit tanulok az egyetemen, igazából általános iskolás korom óta érzem a nekem való hivatásnak.

2014. okt. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Furcsálom, hogy ezt miért itt szeretnéd megtárgyalni, miért nem bezélsz direkt egy pappal. Kopogtass be hozzá és szemtől szembe megbeszélitek. Nem te lennél az első ilyen eset, de aki ilyet ismertem, az végigvitte a célkitűzését és nagy dolgokat tudott cselekedni.
2014. okt. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%
Kérdezd meg a plébánosodat!
2014. okt. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%
Plébánossal mindenképp beszélni kell, már csak azért is, mert a teológiára kell plébánosi ajánlás. Ezenkívül én elmennék hivatástisztázó beszélgetésekre. Szerzetesrendek szoktak csinálni ilyen programokat, ahol jobban megismerkedsz a hivatásoddal.
2014. okt. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Ne nézz az ágy alá! :)
2014. okt. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
10%

Ne csinálj hülyeséget! Ha a szüleid nem látják jónak, akkor hidd el, hogy nem is jó megoldás!

A papi hivatás nem arról szól, hogy bújjunk el a világ elől. Minimum pénzmániásnak és pedofilnek kell lenned, ha meg akarsz felelni, jussanak eszedbe a szavaim, ha csalódsz az Egyházban. A szüleid valószínűleg tudnak valamit, amit nem mondanak el.

Én csak annyit tudok, hogy az edelényi papnak elvették a jogosítványát ittas vezetésért; és most biciklivel jár. Elég ciki! Nem akarsz ilyet.

Nem komolyan! Hallgass a szüleidre, de inkább édesanyádra. Aztán gondolkozz el, nem vagy-e kicsit letört vagy depressziós, mert nekem nagyon úgy tűnsz.

Ha az én fiam, vagy unokám lennél azt tanácsolnám, hogy egy darabig kerülj mindent, ami ezzel a vallással kapcsolatos és inkább élj, mert fiatal vagy! Értékelned kell az életet, hiszen azért kaptad, hogy ÉLD!

Ezt nyilván nem negatív értelemben értem, de a szórakozás nem bűn, sőt a szeretet vagy a szerelem sem.

És még mielőtt valóban elhatározod magad, át kellene rágnod magad az ellentétes vallásokon is, hogy biztos lehess magadban, vagy hogy ne tégy felesleges köröket, mint én. Mert képzeld én apáca akartam lenni fiatalon. És a helyi pap azt mondta, hogy nem ajánlja.

Akkor én dühös és elkeseredett voltam; most viszont boldog vagyok, hogy hallgattam rá, és nem lettem apáca. Pedig a szüleim támogattak, mehettem volna más paphoz is, de nem. Én ezt isteni jelnek vettem. És most már tudom, hogy az is volt.

Dönts jól!

2014. nov. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Megkeresztelve, elsöáldozó, bérmálkozo voltál e ? A pap neveldébe jelentkezz
2014. nov. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!