Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pap szeretnék lenni? Mitévő...

Pap szeretnék lenni? Mitévő legyek?

Figyelt kérdés

Érzem,hogy hív az Úr! Szívesen is teljesítenék neki és híveinek szolgálatot.Szeretnék az emberekekn segíteni,de mindezt a papi szolgálatban. A Szentírást napi szinten olvasom,ismerem hitemet. Szeretem Őt és rendszeresen gyakorlom a vallást,emellett renszeresen ministrálok is.

Családom egyáltalán nem vallásos,ellenzi,hogy pap legyek,bár eddig csak utalgattam rá. Tanácstalan vagyok.

(Római Katolikus Egyház)



2014. okt. 9. 20:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
üdv, örülök, hogy valaki fontosnak tartja, hogy szellemi segítséget nyújtson az embereknek. írod, hogy rendszeresen olvasod a szentírást. megkérdezném, hogy feltünt-e már neked, hogy mit ír a biblia a papokról? pl:»A fiú tiszteli atyját, a szolga is az ő nagy urát. Ha tehát én atya vagyok, hol a nekem járó tisztelet? Ha nagy Úr vagyok, hol a nekem járó félelem?« — ezt mondja a seregek Jehovája nektek, ti papok, akik megvetitek nevemet" béke
2014. nov. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
22%
Nem csodálom,hogy a családod ellenzi.A Római Katolikus Egyház az egyik legkorruptabb vallási szervezet,az embert megkötöző értelmetlen típusú bűntudatra és félelemre alapul az Isten képe,amiből állandóan csak baj származik.Legyél ezzel is tisztában,és ha úgy érzed ez a te utad,akkor legyél pap.Beszélj egy pappal,elmondja neked,hogy mi menete.
2014. nov. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2014. nov. 23. 13:39
 14/14 anonim ***** válasza:

@10:04


Hogy te mekkora egy tiszteletlen ember vagy! És ezután a hozzászólás után még képes vagy odaírni, hogy béke...


Feltűnt Neked, hogy mit mondd még a Biblia a papokról?


"Akkor Pál monda néki: Megver az Isten téged, te kimeszelt fal! És te leülsz engem a törvény szerint megítélni, és törvényellenesen cselekedve parancsolod, hogy engem verjenek? Az ott állók pedig mondának: Az Istennek főpapját szidalmazod-é? Pál pedig monda: Nem tudtam, atyámfiai, hogy főpap. Mert meg van írva: A te néped fejedelmét ne átkozd!" (Ap.Csel 23,4-6)


Arról nem is beszélve, hogy az Őrtorony szervezet alapjaiban eltér a Bibliától és a történelmi kereszténységtől, míg a Katolikus Egyháznak jóval több köze van hozzá...


-----------------------


@Kérdező


Ha valóban úgy gondolod, hogy Római Katolikus pap szeretnél lenni, akkor szerintem egy katolikus pappal kéne beszélned, hogy mitévő légy, ő biztos fel tud világosítani. Mivel én protestáns vagyok, ezért ebben nem igen tudok segíteni, viszont azt feltételezem, hogy katolikus főiskolára vagy egyetemre szükséges járnod, ehhez a hívatáshoz. Viszont elfogadsz egy tanácsot: A katolikus teológia mellett érdemes átnézned Luther Márton és a reformátorok írásait is, hogy legyen viszonyítási alapod. Csak akkor érdemes ugyanis katolikus papnak lenned, ha teljesen megvagy győződve róla, hogy az a te utad.


Minden jót kívánok, Isten áldjon!

2014. dec. 21. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!