Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent számodra ez a...

KZitus kérdése:

Mit jelent számodra ez a kifejezés "testvérek vagytok"?

Figyelt kérdés

A személyes életedben?

A kérdésből adódóan CSAK keresztények véleménye érdekelne. Köszönöm:-)


„Ti ne hívassátok magatokat rabbinak, mert egy a ti mesteretek, ti pedig mindnyájan testvérek vagytok” MÁTÉ 23:8



2014. okt. 11. 12:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem az a testvérem, aki ugyanazt az Evangéliumot hirdeti, amiért Jézus emberré lett és meghalt. A jehovisták nem tartoznak ezek közé, sem az adventisták, mert ezek mind emberi tanításokat cserélték fel Krisztus helyett.

Ők nem tértek meg, nem fogadják Jézust a szívükbe, hanem tanulás útján és napok (törvény és ember által kitalált szabályok) betartásával vagy egy név imádásával igyekeznek elérni az üdvösséget.

2014. okt. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A kérdésből nem adódik, hogy csak keresztényektől kérdezed.
2014. okt. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát, még ha vér szerint nem is, de úgy bánjak a másik emberrel, mintha a testvérem lenne(persze nem Kain példáját követve)
2014. okt. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Egy bizonyos értelemben mindannyian testvérek vagyunk, hiszen az emberiség ősatyja Ádám. Másrészt azonban a Bibliában szereplő testvériség, amely az Újszövetségben olvasható, számomra a hittestvéreimet jelenti, akikkel egy hitelven vagyok a Szentírás értelmezését illetően. Ezért mivel h.n. adventista vagyok, a testvér jelzőt az adventistákra szoktam alkalmazni. Ez azonban nem jelenti azt, hogy nem hiszek abban, hogy más egyházakban ne lennének őszinte keresztények. Jómagam katolikus családból származom, úgy is volt, hogy az egyház papja leszek. Azonban másképp alakult az élet, de azt tudom, hogy a Katolikus Egyházban is vannak őszinte emberek.

2014. okt. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Mindannyian testvérek vagyunk, mert Isten mindannyiunkat az ő képére és hasonlatosságára teremtett, és ez az istenképűség mindannyiunkban ott van.


Én nagyon szomorúnak tartom azt, mikor magukat kereszténynek valló emberek bárkire ellenségként tekintenek, és személyválogatás által magukat kiválasztottaknak tekintik másokat pedig - csak azért mert másképp gondolkodnak - lenéznek. Naponta találkozom ilyenekkel itt a fórumon is, igen nehéz elviselni azt, amikor le akarják nyomni a saját "gumicsontukat" a torkomon...


Nagyon nehéz őket szeretni, de ilyenkor eszembe jut Jézus Krisztus, és az ahogyan ő képes volt szeretni minden embert.


Üdv. Péter

2014. okt. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es


Krisztus a követőinek mondta, hogy "testvérek vagytok". Az ő követői, keresztények.

Tehát nem vértestvérekről, rokonokról van szó.

Egyébként köszi az írásod:-)

A többit is köszönöm, érdekelne még vélemény:-)

2014. okt. 13. 09:49
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedes Péter


Egy alkalommal Jézus azt mondta, aki vele nem gyűjt, az szétszór. Mennyire igaza volt!

Hiszen amikor azt írod: "Én nagyon szomorúnak tartom azt, mikor magukat kereszténynek valló emberek bárkire ellenségként tekintenek, " - hát fején találtad a szöget:-) Olvasd el az első hozzászóló válaszát. Keresztény embernek tartja magát, de a beszéde a véleménye nem áppen azt tükrözi. Hiszen sem felebarátjának, sem testvérének nem tekint engem(gondolom másokat sem).

Hol van akkor az, hogy szeresd felebarátogat, mint önmagadat? Jézus arról tanított, hogy ha csak azokat szeretjük akik minket szeretnek, nem tettünk semmit. Mennyire nehéz az ilyen embereknek a tanultakat átültetni az életükbe.

Én mindenesetre imádkozom érte, hogy értse meg Isten szerint a "felebarát" és a "testvérek vagytok" kifejezéseket, és érzéseket.:-) Például úgy, ahogyan Jézus tanította:

„ha azokat szeretitek, akik titeket szeretnek, milyen jutalmatok van? Nemde az adószedők is ugyanezt teszik? És ha csak a testvéreiteket üdvözlitek, mi rendkívülit tesztek? Nemde ugyanezt teszik a nemzetekből valók is?” Máté 5:46, 47.

2014. okt. 13. 10:12
 8/8 anonim ***** válasza:
üdv, szerintem itt szellemi értelembe vett testvérségről beszél, olyanok közössége, akik hittek benne, és változtattak miatta az életükön. tetszett az a hozzászólás, hogy ne egy nevet imádjunk. elgondolkoztató.
2014. okt. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!