Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent számodra az Istenfé...

KZitus kérdése:

Mit jelent számodra az Istenfélelem?

Figyelt kérdés
Mennyire van hatással az életedre? Befolyásolja?

2014. szept. 29. 10:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Félek, hogy megint lesz egy rossz napja, és jön az özönvíz 2.0.
2014. szept. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Angelo84 ***** válasza:
Tiszteletet és alázatot az Úr felé.
2014. szept. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Számomra őszinte sajnálatot az istenfélők felé. A kereszténység szent könyve teli van kis emberekkel, másodhegedűsökkel, szolgákkal, kicsinyes ügyeskedőkkel, gyávákkal, megfélemlített csicskákkal, és gyakran őket támogatja, velük köt szövetséget az ottani isten. Már ez a tény is elég hozzá, hogy jóízlésű ember ne legyen keresztény, illetve szánja azokat, akiknek sajnos ez a szolga-szerep szép, vonzó. Tudom, le leszek pontozva, de egészen őszintén mondom, hogy szánakozok a keresztényeken, akik az istenfélelmet (is) választották maguknak.
2014. szept. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, Te ugye nem ismered a Bibliát.

Hallottál már valamikor Salamon királyról?


Olvastad a Prédikátor és a Példabeszédek könyvét?


Míg ezeket a könyveket valaki figyelmesen el nem olvassa, fogalma sincs róla, milyen könyv a Biblia.


A magas müveltségü emberek bizony bölcsnek tartják szavait.


Olvastad valamikor Jézus Krisztus "hegyi beszédjét"? Tudtad hogy sok müvelt psychológus is merít a bölcsességéböl?


Tudtad azt hogy tele van erös jellemmel rendelkezö férfiak, nök, gyermekek tapasztalataival?


Tudod napjainkban a média annyi össze-vissza információt ad,sajnos az emberek eléggé hagyják magukat vezetni, már keveset olvasnak, föleg keveset kutatnak, ma amolyan igen intenzív, féligaz információk vannak terjesztve.

2014. szept. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem állítom, hogy egyetlen példát sem lehetne találni nagyszerű viselkedésre, de azt igen, hogy számomra undorító, gyomorforgató, ahogyan egyes ősatyák viselkednek. Férfiatlan nyomorékok, akik istenük nélkül nullák lennének. Nem emlékszem már pontosan - nem is szeretnék -, de Ábrahám vagy Jákób szerinted milyen FÉRFI volt? Ők legyenek a példaképek, vagy más hasonlók, akikben semmi igazi, nagyszerű férfiasság, csak pucsítás az istennek érdekből?! Nincs sok bibliai műveltségem, biztosan ti hozzáértők találnátok ellenpéldákat is, ezt simán elismerem. Az viszont szintén tény, hogy se én, se egyes ismerőseim, akikben van egy kis önbecsülés és büszkeség, nem tudjuk felkavarodott gyomor, hányinger nélkül olvasni a keresztények szent könyvét. Talán persze bennem és bennük van a hiba, de az tuti, hogy az én gyerekem nem fogja olvasni ezt a szennyet, megvédem tőle!
2014. szept. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hiszek Istenben de nem félek tőle. Isten a barátom nem pedig az ellenségem, hogy félnem kelljen tőle. :)
2014. szept. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Semmit.Nem befolyásolja az életem semelyik területét se.
2014. szept. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, aki írt. Színes....
2014. okt. 1. 19:00
 9/11 anonim ***** válasza:

Bár muszlim vagyok, de senki nem mondta, hogy keresztényeknek szól a kérdés, tehát...

Jobb szeretem tiszteletnek hívni, mint félelemnek. Olyan, mint amit egy gyermek érez az apja iránt. Szereti, felnéz rá, tiszteli. De ha rosszat tesz, fél. Nem feltétlen a büntetéstől (pl. idősebb korban), inkább attól, hogy csalódást okozott, nem követte azt a bölcsességet, jót, amire az apja szeretetből tanította. Azért nem szeretem mégsem félelemnek nevezni, mert aki csak félelemből cselekszik, annak nincs a szívében Isten, annak csak az ego él. Aki pedig folyamatosan retteg, lelki beteg lesz, nem lesz önbecsülése, és Isten nem azt akarja látni, hogy lelki nyomorékká tettük magunkat.

Egy egészséges megfelelési vágy, tisztelet, szeretet. Én inkább így definiálnám.

2014. okt. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszö 9-es én is ilyesmire gondoltam.


„Menj be a kősziklába, és rejtőzzél el a porba az Úr félelme elől, és az Ő nagyságának dicsősége előtt” (Ézsaiás 2:10).

vagy:

Példabeszédek 2:1–22

2 Fiam, ha befogadod beszédeimet, és parancsolataimat kincsként őrzöd magadnál, 2 hallgatva füleddel a bölcsességre, hogy szívedet tisztánlátásra késztesd, 3 továbbá ha értelemért kiáltasz, és tisztánlátásért emeled fel szavad, 4 ha folyton keresed azt, mint az ezüstöt, és folyton kutatsz utána, mint a rejtett kincsek után, 5 akkor megérted Jehova félelmét, és megleled Isten ismeretét.

2014. okt. 3. 12:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!