Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan bizonyosodhatom meg...

Hogyan bizonyosodhatom meg arról, hogy Isten létezik?

Figyelt kérdés
Egy éve vagyok mélyen hívő ember, de az elmúlt hetekben meggyengült a hitem. Azt hittem, ha kérek, megadatik... És sosem adatik meg. Olyan érzésem van, hogy Isten mindig csak egy kis reményfoszlányt mutat fel nekem, én elhiszem, ami a naivitásomról tanúskodik. Aztán mindig semmi... Én akarok hinni, de nem tudok. Elveszítettem a hitem. Van módja visszanyerni?

2014. júl. 10. 19:09
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
53%
Én is voltam már hasonló cipőben, de mostanra már azt hiszem megerősödött a hitem. Nekem mindig adott apró jeleket, hogy létezik. A másik, hogy ne követelőzz, és akkor megadja! Nem elvárni kell! Bocsánat, ha megsértettelek!
2014. júl. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
38%

"Olyan érzésem van, hogy Isten mindig csak egy kis reményfoszlányt mutat fel nekem" - tehát akkor érzed,hogy létezik, hiszel. Talán azon a reménysugáron indul el a dolgaidban és tevékenykedj úgy, hogy meg legyen amit kérsz. (talán fölösleges, mert tudod, de Istennel nem kereskedelmi viszonyban vagyunk, adok-veszek, követelőzök.. mert nem azért születtünk a földre, hogy ezt-azt elérjünk, hanem, hogy szellemiségünkben fejlődjünk,. mélyebbre jussunk a megismerésben és valahogy ki is fejezzük - rajzolj zenélj, énekelj, írj- ez is fontos)

*

Megkértem Istent, hogy vegye el a büszkeségemet,

de Ő azt mondta: nem.

Azt mondta, hogy a büszkeséget nem Ő veszi el,

hanem nekem kell feladnom azt.


Kértem Istent, hogy adjon nekem türelmet,

de Ő azt mondta: nem.

Azt mondta, hogy a türelem a megpróbáltatás

mellékterméke, nem kapni, megszerezni kell.


Kértem Istent, hogy adjon nekem boldogságot,

de Ő azt mondta: nem.

Azt mondta, csak áldását adhatja - a boldogság rajtam múlik.


Kértem Istent, hogy kíméljen meg a fájdalomtól,

de Ő azt mondta: nem.

A szenvedés eltávolít a világ dolgaitól, és közelebb visz Hozzá.


Kértem Istent, hogy adjon lelki fejlődést,

de Ő azt mondta: nem.

Azt mondta, hogy a fejlődés az én dolgom,

de hajlandó megmetszeni, hogy gyümölcsöt hozzak.


Kértem Istent, hogy segítsen másokat szeretni,

úgy, ahogyan Ő szeret engem.

Erre azt felelte: látom, már kezded érteni.


Kértem erőt...

És Isten adott nehézségeket, amelyek erőssé tesznek.


Kértem bölcsességet...

És Isten adott problémákat, hogy megoldjam azokat.


Kértem bátorságot,

És Isten adott veszélyeket, hogy legyőzzem azokat.


Kértem adjon szeretetet...

És Isten adott gondterhelt embereket, hogy segítsek rajtuk.


Kértem kegyelmet...

És Isten adott lehetőségeket.


Semmit sem kaptam, amit akartam és mégis megkaptam mindent,

amire szükségem volt.

2014. júl. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 sztrecskó ***** válasza:
53%

Isten lehet, hogy jobbat akar, mint te. Szóval kérj tőle bármit, de tedd hozzá, hogy legyen inkább az ő akarata szerint.

Számtalanszor tapasztaltam, hogy kértem valamit, és teljesen máshogy alakult. De a legvégén megértettem, mert Isten mindig valami sokkal többet tartogatott számomra.:)

2014. júl. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 Szeressük egymást ***** válasza:
72%

" Elveszítettem a hitem. Van módja

visszanyerni?"



Jak 1:3 Tudván, hogy a ti hiteteknek megpróbáltatása kitartást szerez.

Jak 1:4 A kitartásban pedig tökéletes cselekedet legyen, hogy tökéletesek és épek legyetek minden fogyatkozás nélkül.

2014. júl. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
48%
Miért fontos megbizonyosodnod róla ? Akár létezik, akár nem, ez mennyire befolyásolja a te életed ? Miért akarsz hinni, mit ad az neked ? Ha önmagadban biztos vagy, el tudod dönteni, hogy miként élj és hogyan viselkedj, akkor minek föléd egy égi Atya ?
2014. júl. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:

Megbizonyosodni nem lehet semmilyen módon.

A hitedet visszanyerheted, ha ez a vágyad... és nem különösebben zavarnak a tények.


Amúgy volt már párszor a kérdés, nyugodtan olvass vissza.

2014. júl. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
65%
Nekem is időbe tellett megtanulnom,hogy a hit nem azt jelenti,hogy este lefekvés előtt felsorolom az óhajaimat,és akkor Isten majd azt teljesíti,én meg hálás vagyok...imádkozz és higyj rendületlenül,még akkor is ha nehéz.Ha elbizonytalanodtam,ha kétségeim támadtak mindig úgy imádkoztam,hogy az Úr adjon hitet.Ma már ha kérek,úgy kérek,hogy elfogadom azt is ha Isten részéről nemleges a válasz.Elfogadok bármit,mert tudom,hogy "otthon" majd mindenem meglesz kérés nélkül is.
2014. júl. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 Magnetar ***** válasza:
17%
nézz körbe
2014. júl. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
46%
...és ott sehol sincs. Ez nem nyert.
2014. júl. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
13%

Kedves kérdezö,


a hit nem csak úgy van, hogy akarok vagy nem akarok hinni.


A hitnek meggyözödésen kell alapulni. Vannak akik csodákra vágynak, ahhoz, hogy higyjenek. Vannak, akik betanultak bizonyos dogmákat, de ugyanakkor érzik hogy nem is egészen úgy vannak a dolgok....


A Biblia Istene nekünk nem csak egy kis reményfoszlányt mutat fel.


Nézd kérlek, csak ezt a vitaoldalt. Hány különbözö vallás, egyháztag ír itt. Mind-mind valami mást. Kinek van igaza?


Miben akarsz hinni kedves kérdezö? Ha Istenben, létezése bizonyítékára van két dolog. A természet a hozzá tartozó univerzummal, a Földdel, az élettel rajta.... a másik a Biblia.


Ismered kedves kérdezö, milyen jövöt igér a Biblia? Olvastál már, vagy láttad az archeológiai leleteket, amelyek alátámasztják a Biblia hitelességét?


Ha van kedved, írjál privát /én hamar törülni szoktam a kérdéseket, hogy ne gyüljön/

2014. júl. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!