Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyünk, ha nem találunk...

Mit tegyünk, ha nem találunk alkalmas keresztszülőt?

Figyelt kérdés

Szeretnénk második gyermekünket megkereszteltetni, viszont a legnagyobb baj, hogy nem találunk erre alkalmas embereket. A kisfiúnk keresztszüleit nem szeretnénk tovább terhelni egy második keresztgyerekkel és bár már céloztunk rá, tudom, hogy nem repesnének az örömtől egy újabb felkérésnek.

Mi a teendő ilyenkor?


Úgy is megkeresztelnek egy kisgyermeket, ha a szülei egyben a keresztszülei is?


Nem szeretnénk, ha második kisfiúnk nem lenne megkeresztelve.


Köszönjük szépen előre is a válaszokat.



2014. okt. 13. 13:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%

Béreljetek egyet... Én pl. bérkeresztszülő vagyok.

100/Ft nap.

18 évre szól a szerződés.

De akciósan most 600.000 Ft vagyok.


Mit vársz el egy ilyen szülőtől?

Az enyémek rám sem néznek.

2014. okt. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Bérkeresztszülő??? Ugye most viccelsz?

Első kisfiam keresztszülei a legjobb barátaink, akik minden családi ünnepen velünk vannak. Ami pedig a legfontosabb, nem az anyagiakról szól!

2014. okt. 13. 14:02
 3/12 anonim ***** válasza:
7%

"Nem szeretnénk, ha második kisfiúnk nem lenne megkeresztelve. "


Miért olyan fontos, hogy meg legyen keresztelve? Szerintem fontosabb lenne az (és a gyereknek is jobb lenne), ha előbb megismrné Istent. Aztán ha érettebb lett és olvasta már a Bibliát is, akkor majd eldönti ő-maga, hogy megkeresztelkedik-e vagy sem.


Amúgy a keresztszülősdi mennyire Biblikus? 2x kiolvastam már, az Újszövetségi részét pedig vagy 10x és sehol sem találom benne ezt a szót... lehet szakítanunk kéne a katolikus egyházzal (amit én már megtettem) és inkább Istenhez kellene fordulnunk a többi kereszténnyel? :)

2014. okt. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szülő jogilag nem lehet keresztszülő, szóval ti nem lehettek. Elméletileg lehet érvényes a keresztelő keresztszülő nélkül is, de ilyet nem szoktak csinálni, csak ha valami vészhelyzet van (amit szükségkeresztségnek hívnak, pl. ha haldoklik a baba). Szülőn kívül bármilyen más rokon lehet keresztszülő, tehát pl. nagyszülők is.

Igazából a következő esetek lehetségesek:

1. rábeszélitek a nagyobb gyereketek keresztszüleit, hogy legyenek szívesek vállalni, mert szeretnétek a második fiútokat is megkereszteltetni, csak nem találtok mást keresztszülőnek.

2. Felkértek mást: akár rokont, vagy akár olyasvalakit, aki annyira nem közeli ismerős. (Egyébként elég egy ember, nem kell, hogy párban legyenek.)

2014. okt. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Gábor19750102 ***** válasza:
Amikor János megkeresztelte Jézust a Jordán folyóban. Akkor nem kellett neki kereszt szülő. Tisztában vannak e az emberek avval , hogy mit jelent a keresztelés ? Nem kell a kereszteléshez kereszt apu vagy anyu.
2014. okt. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nálunk ez hagyomány, nem szeretnénk, ha a két gyerek között e téren különbség lenne. A kisebbnek biztos nem esne jól később, hogy a bátyja meg van keresztelve és vannak keresztszülei, neki pedig nincsenek.

2014. okt. 13. 15:08
 7/12 anonim ***** válasza:
53%
Épp fordítva értelmezik... ma már ahhoz kell a keresztszülő, mert divatos, mert küld a gyereknek pénzt, hoz ajándékokat, és rá lehet bízni, ha anyu-apu nem ér rá. A valláshoz semmi köze sincs már. Nagyon sok megkeresztelt korombelit ismerek, akik járnak a kajáért meg a sütiért a keresztanyuékhoz, de a kereszténységről annyi fogalmuk sincs, mint nekem az atomfizikáról. Úgyhogy ezt a két dolgot már felesleges összefüggésbe hozni egymással.
2014. okt. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha nincs senki, akkor a Plébánián is elvállalja valaki.

A sok "okos"-ra meg ne hallgass. Katolikusok vagytok, nem egy szekta tagjai.

2014. okt. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem ertem. Nem akarsz kulonbseget a ket gyerek kozott, de milyen lesz az, hogy elsonek vannak keresztszulei, masodiknak nem. Mar lesz kulonbseg.
2014. okt. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Miért nem örülnének a keresztszülők egy újabb keresztgyereknek? Ha nem örülnek, akkor nem alkalmasak erre a feladatra. (mármint keresztszülőségre úgy ánblok)

Amúgy nem előírás, hogy két keresztszülő legyen, sőt ha ketten vannak, akkor sem kell, hogy egy pár legyenek.

Amúgy meg a nagyanja is lehet a kereszszülője, ha ennyire számít, hogy meg legyen keresztelve szegény gyerek.

2014. okt. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!