Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elmagyarázná nekem Jehova Tanúja?

Elmagyarázná nekem Jehova Tanúja?

Figyelt kérdés
Igaz az, hogy Önök úgy hiszik, a hívők 'nagy sokasága' örökké tartó földi élettel lesz megjutalmazva a mennybemenetel helyett? Meg tudja nekem mutatni a Bibliában, hol említi az ezt a 'nagy sokaságot?
2014. okt. 14. 11:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
30%
Szefósok a jehovisták.
2014. okt. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Te akarod föléjük helyezni magad azzal a kijelentéseddel,hogy szellemi fogyatékosok?Rengeteg intelligens Jehova Tanuja van ès nagyon sokat tanulnak a sajàt környezetükről például és más téren is folyamatosan fejlesztik magukat.Te elmondhatod ezt magadròl?Itélkezni azt tudsz,de èrvelni nem.Tehát ki is a szellemileg visszamaradott??Ilyenkor szokás mondani,hogy bölcsebb maradtál volna...
2014. okt. 14. 12:29
 3/21 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy fejlesztik magukat a Tanúk, csak szerintem nem jó irányba. Valami hiányzik az életükből, amit a közöség add meg nekik. A tudatállapotúk beszükül ettől a vallástól, azt el lehet dönteni, hogy ez jó vagy sem, szerintem nem jó, de rengeteg ember képptelen szembenézni önmagával, nekik jó lehet. Tőlem azt csinálnak, amit akarnak, az egyetlen problémám, ha másokat is "meghülyítenek". Szerintem már nevetségesen abszurd a vallásirendszerűk.
2014. okt. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Katolikus vagyok, de szerintem a Jelenések könyvébõl keresed azt a rèszt, ahol említik a megjelöltek számát: 144 ezer, majd pedig egy akkora sereget, amit meg sem lehet számlálni. (Jelenések k. 7. fejezet)
2014. okt. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
üdv, a biblia azt írja, hogy ez így lesz, és logikus is, hiszen a Teremtő a földet alkotta az embereknek állandó otthonul, az égbe angyalokat teremtett. akik a biblia szerint eddig feltámadtak, a földre támadtak fel, még Jézus is. az ön által kért "nagy sokaság" jelenések 7:9
2014. okt. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 sztrecskó ***** válasza:
Ezt pontosan nem tudom, nem is vagyok Jehova tanúja, de azt tudom, hogy a tanúk rendszerint az ószövetségből veszik az igéket és az alapján magyaráznak. Nem nagyon veszik viszont figyelembe, hogy mit mondd Jézus az eljövetelésől, feltámadásról, stb.
2014. okt. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Hol említi a Biblia:

„Ezek után láttam, és íme, egy nagy sokaság, melyet senki nem volt képes megszámolni, minden nemzetből, törzsből, népből és nyelvből; és a trón előtt és a Bárány előtt álltak, fehér köntösbe öltözve, és a kezükben pálmaágak voltak” (Jelenések 7:9). Igen, a négy szél visszatartása lehetővé teszi egy másik csoport megmentését is a szellemi Izrael 144 000 tagján kívül: egy soknyelvű, nemzetközi nagy sokaságét (Jelenések 7:1).

A jobb megértés miatt kérlek olvasd el a Máté 25:31–46: A juhok képviselik a nemzetek összes embereit, akik nem szellemtől fogantattak, de a jó irány felé hajlanak, akik szellemileg elismerik Jézus Krisztust mint Urat, és akik jobb időket remélnek az ő uralma alatt.


Előzőleg János azt az égi csoportot látta látomásban, amelyet ’megvettek Istennek minden törzsből, nyelvből, népből és nemzetből’ Jelenések 5:9, 10. A nagy sokaságnak azonos az eredete, de más a rendeltetése. Az Isten Izraelétől eltérően számuk nincs előre meghatározva. Senki sem képes előre megmondani, hányan lesznek. Köntöseik fehérre vannak mosva a Bárány vérében, ami azt jelképezi, hogy igazságos állapotban vannak Jehova előtt a Jézus áldozatába vetett hitük alapján (Jelenések 7:14). Pálmaágakat lengetnek és Királyukként köszöntik a Messiást.

2014. okt. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Kedves Zita! A válasza nem volt teljesen egyértelmű.Tehát a János által látott magy sokaság,minek számát senki nem tudja azok az ön hite szerint a Jehova Tanúi?Üdv,Mariann
2014. okt. 14. 22:45
 9/21 KZitus ***** válasza:

Kedves Mariann


Ahhoz, hogy megkapjuk a választ az Ön által felvetett kérdésre(komment), meg kell vizsgálni a "más juhok" és a "nagy sokaság" kifejezéseket.

Nézzül meg először a János 10:16-ot. Kik a juhok? Jézus minden lojális követőjére juhokként utalt. A Lukács 12_32-ben azokat a tanítványait akik az égbe mennek, "kicsiny nyájnak" nevezte. Miből álló nyájnak? Juhokból állónak. A "kicsiny nyáj" "juhai" az égi Királyság részét fogják alkotni. Vannak azonban mások is, akiket Jézus szintén juhoknak tekintett és akiknek más a reménységük.

Ezt a János 10. fejezetéből láthatjuk. Miután az apostolairól mint juhokról beszélt, akiket égi életre hív el, Jézus még hozzátette a 16. versben:"Más juhaim is vannak nékem, amelyek nem ebből az akolból valók: azokat is elő kell hoznom." Jehova Tanúi már régóta felismerték, hogy Jézus ebben a versben olyan emberekről beszélt, akiknek földi életre van kilátásuk. A keresztény kor előtt élt sok hűségesnek, például Ábrahámnak, Sárának,Noénak, és Malakiásnak is ez volt a kilátása. Méltán vehetjük őket is a János 10:16-ban megemlített "más juhok közé". Krisztus Királysága alatt, ezek a hűséges, keresztény kor előtt élt tanúk is fel fognak támadni, és tanulnak majd Krisztusról, és elfogadják őt a Jó Pásztor "más juhaivá" válva.

Mára már nyílvánvalóvá vált, hogy amióta az égi osztály általános elhívása véget ért, még milliók váltak igaz kereszténnyé. Őket is nevezhetjük "más juhoknak", hiszen nem része a "kicsiny nyájnak". Vagyis a más juhok arra tekintenek előre, hogy élve bejutnak a földi Paradicsomba, úgy ahogyan azt János látta a látomásban.


Muszály voltam kicsit bővebben írni erről a jobb megértés végett. Igazából most jön a kérdésed, hogy mit mondhatunk a "nagy sokaság" kilétét illetően, amelyről a Jelenések 7:9 tesz említést?

figyelje meg kérem, a 13. verset és a kérdést:"Ezek...kik és honnan jöttek?" A választ a Jelenések 7:14-ben találjuk meg: "Ezek azok, akik jöttek a nagy nyomorúságból". A "nagy sokaság" tehát azokból tevődnek össze, akik kijönnek a nagy nyomorúságból, azaz akik túlélik.

Ahhoz azonban, hogy túléljék a nagy nyomorúságot, érthető módon már korábban meg kellett mosniuk a ruhájukat a Bárány vérében, ezáltal igaz imádókká válva. Tehát a "nagy sokaság" kifejezést mindazokra a földi reménységgel bíró emberekre alkalmazhatjuk, akik most, még a nyomorúság előtt, Istennek végeznek szent szolgálatot. („Milyen embereknek is kell lennetek a viselkedés szent cselekedeteiben és az Isten iránti odaadás tetteiben, mialatt várjátok és élénken elmétekben tartjátok Jehova napjának jelenlétét!” (2PÉTER 3:11, 12).)


Üdvözlettel: Zita

2014. okt. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Kedves Zita!


""nagy sokaság" kifejezést mindazokra a földi reménységgel bíró emberekre alkalmazhatjuk, akik most, még a nyomorúság előtt, Istennek végeznek szent szolgálatot."


Jehova Tanúin kívül kik számítanak földi reménységgel bíró embereknek? Üdv,Mariann

2014. okt. 15. 20:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!