Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények elismerik...

A keresztények elismerik Mohamedet (az egy igaz) Isten prófétájaként?

Figyelt kérdés
2014. okt. 18. 00:26
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Miert ismernenk el?
2014. okt. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2014. okt. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem. De aki békét és bölcsességet hirdet, az baràt.
2014. okt. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Érdekes. Kíváncsiságból olvasgattam csak részleteket a Koránból és abban van szó Jézusról, Mózesről, Noéról meg egy csomó Bibliai karakterről, akiket szintén prófétának tekintenek. Ellenben itt vannak a keresztények, akik minden jóság megtestesítőjének tartják magukat, az Iszlámot mégis elítélik, elzárkóznak tőle.

Nekem eddig úgy tűnik, h az Iszlám a békésebb, elfogadóbb vallás.

2014. okt. 18. 00:41
 5/31 anonim ***** válasza:
94%
Persze annyi a lényeg hogy Isten elöször Mózesen keresztül nyilatkoztatta ki a 10 parancsolattal a szavait. Utánna a saját fiát küldte le hozzánk. Szerinted annyira határozatlan Isten hogy miután az egyetlen fia megváltotta a világot azután egy arab kereskedön keresztül felülirja a fia által közvetitett kinyilatkoztatás egy részét?
2014. okt. 18. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 szp72 ***** válasza:
97%
A mohamedánok sem fogadják el a keresztények Jézusát, hanem csak egy olyan a Jézust, amely állítólag ugyanazt tanította, mint Mohamed. A keresztények is elfogadnának egy olyan Mohamedet, amely tényleg azt tanítaná, mint Jézus.
2014. okt. 18. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
77%
De nem összehasonlitható a 2. Jézus az Isten fia volt aki meghalt az emberekért. Mohamed meg egy gazdag üzletember volt aki irt egy könyvet és meghalt természetes halállal.
2014. okt. 18. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
90%
És nézd meg még is sokan elhiszik a könyvét. Az arabok meg a törökök nyilván azért mert a kulturához jol illik de hogy egy europai ember hogy tudja azt többre becsülni azt nem értem
2014. okt. 18. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

" miután az egyetlen fia megváltotta a világot azután egy arab kereskedön keresztül felülirja a fia által közvetitett kinyilatkoztatás egy részét?"


Az iszlám szerint Istennek nincs fia, akkor ő félisten lenne. Ez nem görög mitológia.

Am mi a baj az arab kereskedőkkel? Azt hittem, Isten egyformán szeret mindenkit.

Nem felülírta, hanem kiegészítette. Ennyi erővel minek Jézus, ha előtte már volt Mózes?


"Mohamed meg egy gazdag üzletember volt aki irt egy könyvet és meghalt természetes halállal."


Abban a könyvben olyan dolgok vannak leírva, mint az embrió fejlődése v geológiai alapismeretek, amikre tudósok csak évszázadokkal később jöttek rá modern eszközök és tudomány segítségével. Mohamed analfabéta volt, Gábriel Arkangyal tanította meg neki, amit ma Koránként ismerünk.

2014. okt. 18. 01:35
 10/31 anonim ***** válasza:
93%
Már miért ne lehetne fia? Azért külde el mert akkor volt rá szükség. Mert az emberek a szabad akaratukbol olyan irányba fejlödtek ami nem volt helyes. Egyébként semmi bajom az arabokkal. A koránt én nem olvastam csak nagyjabol ismerem. Ugy gondolom van jelentösége az iszlám vallásnak is. Te magyar vagy egyébként?
2014. okt. 18. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!