Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények elismerik...

A keresztények elismerik Mohamedet (az egy igaz) Isten prófétájaként?

Figyelt kérdés
2014. okt. 18. 00:26
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Magyar vagyok. Keresztény nevelést kaptam amúgy, meg is utáltam az egész vallás témát hosszú időre. Mostanában kezdtem el az Iszlámmal foglalkozni, mert sokat hallok róla a médiában, sajnos olyan dolgokat, amik nem fedik a valóságot.


"A koránt én nem olvastam csak nagyjabol ismerem."

Akkor miért vagy ennyire ellene? Honnan ismered?

2014. okt. 18. 02:11
 12/31 anonim ***** válasza:
79%

Ami a mohamedán vallás békés voltát illeti:

Maga Mohamed hatalomra kerülése pillanatától egész életében hódító háborúkat folytatott, utódai is, amikor csak tehetik, a vallásuk nevében. A terrorizmust is ők találták fel.


Ezzel szemben a Krisztus nevében csak kb. 1100 évvel születése után folyamodtak először erőszakhoz, ráadásul akkor is tulajdonképpen az Ő akarata ellenére, a Kereszténységnek már egy eltorzult formáját gyakorló csoport.

Ráadásul ez az esemény (az ún. keresztes hadjáratok) is a mohamedán fegyveresek által a Szentföldi fegyvertelen zarándokok között rendszeresen végzett mészárlásra egy (kétségtelenül szerencsétlen) válasz. (Még ha a marxista történetírás meg is próbált más okot hazudni rá.)


Mózes és Jézus neve előfordul a koránban, de ott teljesen meghamisítják a tanításukat, jellemüket, személyiségüket.

Éppen ez (hogy az Ő tanításukat meghamisította) is bizonyítja, hogy Mohamed hamis próféta volt.


Jézus esetében messiás-próféciák sorának a beteljesedése, és Jézus feltámadása bizonyítja kilétét. Mohamednél nincs bizonyíték.


A Szentírásban egyik apostola által üzeni Jézus, hogy korábban sokszor, és sokféleképpen szólt Isten a próféták által, de ezekben az utolsó időkben Fia (Jézus) által szól hozzánk. Tehát utána már nem jönnek próféták.


Tehát, Aki azt mondja, hogy elfogadta Jézust; de utána prófétának mondja magát vagy mást; az még saját magával is egyszerűen ellentmondásba keveredik.

2014. okt. 18. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
94%
Igy igaz ahogy a utolso válaszolo irta. A korán elfogadja a keresztényeket elvileg. De ha pl: Ramadán alatt Dubaiban az utcán eszel akkor pénzbirság. Fürdöruhában mész ki a strandrol szintén pénzbirság. Mig nálunk mindenki egyenlö és ez müködik is nagyjábol. Mi keresztények nem bántunk mást azért mert nem tartja be a szabályainkat. Jézus utat mutatott a mi szabad döntésünk hogy betarjuk e. Ha ezt az utat választjuk akkor életünkben és utánna is boldogságot találunk. Ha mást választunk akkor se életünkben se utánna nem lehetünk olyan boldogok. Ennyi kb. De rajtad áll a döntés. Annyit még hozzáfüznék hogy Mohamed ugy épitett személyi kultuszt hogy halando ember volt , ami nekem nem tul szimpi.
2014. okt. 18. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
46%

"Ellenben itt vannak a keresztények, akik minden jóság megtestesítőjének tartják magukat" - nem tartják - ", az Iszlámot mégis elítélik"- Senki sem ítéli el, az emberek többsége a szélsőségeket ítéli el -", elzárkóznak tőle." - minden vallásos ember a saját vallásához ragaszkodik, ez nem azt jelenti, hogy elzárkózik a többitől, hanem azt, hogy csak úgy hihetsz egy vallásban, ha azt fogadod el igaznak. Ezért van az, hogy minden vallásos ember szemében egy igaz vallás van. A sajátja.

"Nekem eddig úgy tűnik, h az Iszlám a békésebb, elfogadóbb vallás." - nekem meg úgy tűnik, hogy az elmúlt pár évben nem keveset lehet hallani a hírekben az iszlám nevében random embereket lefejező "békés és elfogadó muszlimokról". Nyilván sok a békés muzulmán, de el kell ismerned, hogy nem ők vannak előtérben.

"Mostanában kezdtem el az Iszlámmal foglalkozni, mert sokat hallok róla a médiában"-A médiában pont a szélsőséges iszlám szervezetekről hallani, régen rossz, ha emiatt érdeklődsz iránta régen rossz-", sajnos olyan dolgokat, amik nem fedik a valóságot."- én egyszer nem hallottam vallási tézisekből vitatkozó híradásokat. A terrorizmus nem "fedi a valóságot vagy sem" dolog. Itt tények vannak. Erőszak, gyilkosság, terror. Ezen mi nem fedi a valóságot. SOHA sem mondtak olyat egyetlen médiában sem, hogy muzulmánok követték el a terrorcselekményeket. Mindig kiemelik, hogy vallási szélsőséges (jihadista) terrorcsoportokról van szó. Azért kerül szóba a muszlim hit, mert ők is ennek a nevében követik el amit elkövetnek. Ne mosd össze a dolgokat. Nincs olyan ok amivel a terrorizmust védeni lehet! A békés muzulmánokat meg nem bántja senki, nem kell mártírkodni és sárral dobálni a kereszténységet a személyes rossz tapasztalataid miatt. A legtöbb vallásos ember képes békében élni a többi vallás képviselőivel. Legyen az keresztény, muzulmán, buddhista, vagy ateista. Ideje lenne ezt ennyiben hagyni; miért fáj annyi embernek a békés egymás mellett élés?

2014. okt. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 hollófernyiges ***** válasza:
100%

"Nekem eddig úgy tűnik, h az Iszlám a békésebb, elfogadóbb vallás"

Erről ezért kérdezd meg az IS által elfoglalt területen élőket vagy a múlt héten béke-Nobelt kapott lányt is.

2014. okt. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
0%

"Nekem eddig úgy tűnik, h az Iszlám a békésebb, elfogadóbb vallás" egyrészt igaz, amit Holló ír , másrészt meg ebből a mondatodból kiderült, hogy nem csak a Szent Quránt nem olvastad, hanem az Evangéliumokat sem ismered.

A Szent Quránban semmi új nincs, az előző szentiratokhoz képest. A jó üzletember -akinek 8 éves felesége is volt a 14 közül- szépen leírta, amire ott igény volt.

[link]

Akit megérintett az Evangélium nem csereberél- tudja és érzi, hogy miért.

2014. okt. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 szp72 ***** válasza:
48%

Melyik a békésebb vallás, az iszlám vagy a kereszténység?

Tény és való, hogy mind két vallásban volt erőszakos térítés. A kereszténységre ma már ez nem jellemző, elismerik, hogy ez helytelen volt, amely a Biblia félreértésén alapult, mivel nem lett volna szabad az ószövetségi eseteket az újszövetségi időkre alkalmazni.

Az iszlámban azonban ma is sokkal több az ilyen gondolkodású. Mindenesetre üdvözölendő ha a döntő többség úgy látja, hogy az erőszakos térítés igazából idegen a Korán és az iszlám szellemiségétől.

2014. okt. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, próbálj figyelembe venni két apró tényt.

1. A Biblia sok ezer éves, Jézus 2000 éve élt (ha élt). Mohamed a 600-as években (1400 éve) élt és diktálta le a Koránt. Meglepő lenne, ha a bibliában szó lenne a koránról. Nem meglepő, hogy a Koránban szó van a Bibliáról és az ottani személyekről.

2. Minden vallási könyvet újra írnak az idők során, mert a későbbi emberek az archaikus írásokat nem tudnák elolvasni. Ez tekinthető egyfajta fordításnak is. Ebből következik, hogy minden új változat tartalmazza bizonyos mértékig az adott kor szemléletét. Például a másik gyűlöletét. Hiszen az új változatokat emberek írták át.

Erre az egyik legszemléletesebb példa: a koránt a próféta 4 embernek diktálta. Mind ugyanazt hallották, és mind mást írtak. Ezért van ma az iszlámnak például a siita és szunnita ága. És ugyanezért van a kereszténységnek katolikus, protestáns, evangélikus, stb. ága. A végzetes szélsőségekről nem is szólva.

2014. okt. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
57%

Isten fia ..omg Jo, tiszteetben tartom mindenki vallasi nezeteit, de ez olyan irrealisnak tunik nekem, h Istennek fia lett vna Jezus, tovabba, a szentharomsag es hasonlo dolgok miatt azt gondolom, h a keresztenyseg nagyon a monoteizmus es a politeizmus hatarvonalan mozog, mindenfele provokacio nelkul ez csak a sajat velemenyem ;)

Egyebkent mi elismerjuk Jezust profetakent, a Koranban is szerepel termeszetesen, a kersztenyek ezek szerint (nem tudtam) nem ismerik el Mohammedet abszolut, a Bibliaban, ahogy irta is valaki tenyleg nem csoda, h nem szerepel, de teny hogy a Biblia korabban irodott, mint a Koran...

A pemzbirsagokrol annyit, h az DUBAIBAN van, Torokorszagban azt sem buntetik, ha az utcan elfogyasztasz vmi disznohust, mert egy szekularis orszag, de pl. a kerszteny felekezeteken belul is van sok ellensegeskedes, pl. a haboru alatt a horvatok tobbre tartottak a muzulmanokat, mint az ortodox szerbeket, de ennek politikai okai voltak elso sorban, mint ahogy a radikalis iszlam jelensegeknek is inkabb politikai, mintsem vallasi okai vannak. Minden vallast fol lehet hasznalni egyeb celokra, ahogyan pl. a kozismert amerikai kereszteny szektak tomege semmi masra nem hasznaljafol a vallast, mint uzletre, penzszerzesre.

2014. okt. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
Annyit meg mindenkeppen hozza szeretnek tenni, h tudni illik, h a kersztenyseg is egy a kozel-keletrol szarmazo, es kiindulo vallas, mint ahogy ott is van elterjedese, ill. ott terjedt el eloszor, az asszir, kopt stb. kultura is egyertelmuen kereszteny szellemisegu, es ez Europan kivul van, elismerem, h persze Europa nagy resze kereszteny, es kerezteny hagyomanyokra epulo kulturaval rendelkezik, de teny h az iszlamnak is van hagyomanya Europaban, sok Balkani orszagban, vagy a tatar kisebbsegek kozott Lengyelorszagban pl.....egyszeruen teny hogy vannak hagyomanyosan iszlam nepek, ill. kulturak Europan belul is, ha tetszik vkinek, ha nem ...es nem eroszakkal terjedt el azokon a teruleteken, ellenben pl. a magyarok kozott nem teljesen eroszakmentesen terjedt el a keresztenyseg, persze ezzel nem altalanositani akarok, persze a keresztenyseg is sok helyen bekesen terjedt el. Ahogy irtam is, SAJNOS a vallast az evszazadok soran folyamatosan kevertek politikaval, ill. hasznaltak fol politikai celokra, ami eleg sajnalatos, de teny.
2014. okt. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!