Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudnátok írni keresztény...

Tudnátok írni keresztény könyveket a teremtésről?

Figyelt kérdés

És mi a véleményetek Henri Blocher Kezdetben c. könyvéről?


Ja és írjátok oda, hogy az író melyik felekezethez tartozik, vagy hogy ki ajánlja a könyvet(vagyis, hogy te melyik egyházat "képviseled").


2014. okt. 18. 16:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%

Teremtésről könyvet nem tudok, csak előadásokat, amiben Dr. Hovind több teremtéssel kapcsolatos könyvet is megemlít:

https://www.youtube.com/watch?v=FVTIORn39UY

https://www.youtube.com/watch?v=LafvpON_2jA

https://www.youtube.com/watch?v=NHlCPlqjous


Sokan nem szeretik Hovindot, mert keresztény és a bibliai igazságokat hirdeti. Mostmár engem sem szeretnek, mert én meg kiállok mellette :D

Mások reakcióit hamarosan láthatod is a kommentekből :)


Néha elképeszt, amikor keresztények is Hovind ellen szólnak, amikor a Biblia nyilván tanít 6000 évről és arról, hogy természetesen Isten teremtett meg mindent...


Az általam linkelt videókban teremtés-tudományról van szó, rengeteg sok jó információval, az össze előadását pedig itt tudod megnézni magyar nyelven:

https://www.youtube.com/user/Eletteremtes/videos

2014. okt. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha nem is Keresztény könyv...

LINK: [link]

2014. okt. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%

Szia!


Igen, Walt Brown: Kezdetben - A teremtés és az özönvíz meggyöző bizonyítékai című könyvét.


[link]


Adventista vagyok.


Üdv. Péter

2014. okt. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Dr. Rózsa Huba: Östörténet. A szerzõ a Pázmánynak volt az egyik tanszékvezetõ professzora (tehát római katolikus).

Az általad írt könyvet nem ismerem.

2014. okt. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Attila, már láttam ezeket a videókat, némelyik tetszett, bár azok nem, ahol tanúk állították, hogy látták ezt, meg azt...picit unalmas volt, ezért meg sem néztem azokat, de a többi az eléggé korrekt.

Péter, a könyv szerzője melyik felfogást részesíti előnyben, melyik teremtéstörténetek vallja magáénak??

És te is elfogadod ezt a nézetet??

2014. okt. 19. 11:17
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Walt Brown amerikai „fiatal Föld” kreacionista, a Center for Scientific Creation igazgatója. PhD fokozatát a Massachusetts Institute of Technology gépészmérnöki karán szerezte. Az egyetemen fizikát, matematikát és számításteknikát tanított. A Benet Kutató, Fejlesztő és Mérnöki tudományok laboratoriumának igazgatója volt. Életének zömét evolúciónistaként élte le, de sok éven át tartó kutatás során megyözödött a teremtés és egy világméretű özönvíz tudományos érvényességéről. Így a nyugdíjas éveit irással töltötte a Kreacionizmus javára.


Teljes mértékben egyetértek vele.


Üdv. Péter

2014. okt. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
37%

De ebben az egészben a legnagyobb vicc, hogy hogyan lehet meggyőződni valaminek a létezéséről, ahol ott sem volt? Ráadásul azok a bizonyos "meggyőződések" sok sebből véreznek. Meggyőződött az özönvíz létezéséről? Ha csak egy cunamira vagy egy a tenger által elöntött területből kiindulva gondolja azt, hogy "legendává" nőtte ki magát a történet, akkor megint csak ferdítésről van szó.


Ha a vízözön valóban megtörtént hova lett a víz? Tudjátok egyáltalán mennyi víz kell ehhez, hogy a legmagasabb csúcsig érjen?


Olyan fájdalmas, amikor ilyet bizonygatnak. Hú, de PhD. Dr. Mr. TudjaIsten milyen diplomás még Prof. Akárki mondta, most aztán el kell ám hinni.


Hogy lehet valamit bebizonyítani, ami soha meg sem történt? Gondolok itt a vízözönre. Hogy lehet bebizonyítani valamit, ami olyan rég volt, hogy felfogni sem tudjuk, gondolok itt a Föld teremtésére. 6000 éve teremtették a Földet? Gondolkodtok ti? Ábrahám kagán 10.000 ével ezelőtt élt, Saul, Dávid, Salamon ? Nem mondanak ezek a nevek valamit? Krisztus előtt XI-X.-ik században éltek. Tudjuk az mennyi? 11.000 - 10.000 Kre. Mai naptól számítva pedig már 13.000 év. De nem csak ők az egyetlenek, nagyon sok Kre. 6000 évvel történt eseményről van történelmi lelet. Elképzelni nem tudom, hogy hihettek ilyenben.


Az meg, hogy Dr. Prof. Senki ... azaz Akárki, azt "bebizonyította"... persze, ismerjük ezeket a bizonyítási tételeket. Kiveszem a tényanyagból azokat a dolgokat, amelyek engem igazolnak és alátámasztják az elméletemet, a többiről meg említést sem teszek, vagy egyszerűen lesöpröm az asztalról.


Tényleg vagytok olyan naivak, hogy elhiszitek ezeket nem azért állítják, mert szenzációhajhászok? Mert megveszitek a könyveiket és baromi jól megélnek belőle?


Nah nem érdekel, megerőszakolom a lelkemet és végignézem most már azt a videót, eddig már sokszor nekikezdtem, de mindig kikapcsoltam már az elején, mert elviselhetetlen az az ömlengés, hogy mekkora egy "zseni". Hát igen, előbb egy "mindent tudó" imidzset kell építeni, hogy hidjünk neki.


Persze én magam is vallom, magát a teremtést és azt, hogy az ember is teremtve lett, de azért ennyire nem vagyok naiv, hogy 6000 évet adjak neki. Annál sokkal régebben tapossa az ember a Földet.


Anonymus

2014. okt. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kedves Anonymus!


Ebben az egészben sokkal inkább az a legnagyobb vicc, hogy olyanról írsz véleményt, amit nem ismersz...


Walt Brown valóban nagyon komoly kutatómunkát végzett, olyan mennyiségű forrásanyagot olvasott el, és hivatkozott meg a könyvében, amennyit valószínű ketten együtt sem fogunk soha életünkben elolvasni. A bibliai Özönvíztörténet hitelességét tűnnek alátámasztani azok az özönvíztörténetek, amelyek világszerte a legkülönbözőbb - még teljesen elszigetelt - kultúrákban is fellelhetők. A termékeny félhold területén általánosan ismert volt a Biblia leírásával több ponton is hasonlóságot mutató özönvíztörténet, a sumér, babilóniai, asszír mítoszok. Ugyanez az alapmotívum része volt az egyiptomi, görög, hindu, kínai, hawaii, mexikói, eszkimó, lapp, finn, szibériai, kelta, szudáni, hottentotta, újzélandi maori, ausztráliai bennszülött, tűzföldi és 58 amerikai indián törzs hitvilágának.


Szerintem először olvasd el a könyvet és utána vitassuk meg hova lett a víz, a könyvből ugyanis megtudhatod. Azt is, hogy mennyi víz kellett ahhoz, hogy a legmagasabb csúcsig érjen.


Neked csak kettő diplomám van, de ebből is pontosan tudom mennyit kellett tanulnia ahhoz, hogy doktori fokozatot szerezzen. Ezért mindenképpen megérdemli a tiszteletet.


Ábrahám ie. 1850-ben született a bibliai kronológia szerint. Saul, Dávid és Salamon pedig ie. 1000-ben. Illene tudnod, hogy az ie. X. század az ie. 1000 és nem 10.000!


Üdv. Péter

2014. okt. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Nem Walt Brown-ra gondoltam, hanem a Kent Hovind-ra. Írtam is, hogy a videóval kapcsolatban vannak nem tetszéseim. Nyilván nem alkotok véleményt olyan emberről, akit nem is ismerek, sem annak munkáját.


A századot visszaszívom, tényleg csak 1000, kissé elszámoltam magam, csak épp egy nullácskával.


Ettől függetlenül a vízözön és a teremtéstörténet időpontját továbbra is tartom. A vízözön soha nem történt meg a teremtés pedig sokkal régebben történt. Én erről győződtem meg azok után, amely könyveket én olvastam.


Én is ismerem a teóriát, hogy mivel sok más néptől is származnak özönvíz történetek így akkor "biztos igaz". Csakhogy nekem az nem tetszik ezekben az "elméletekben", hogy mindig elkövetnek két igen súlyos hibát:


1, A mai kor szemléletmódjából indulnak ki

2, A ma létező népek és nációk illetve azok elhelyezkedéséből indulnak ki.


Mire gondolok?


Az első pontban arra, hogy ma annyira brutálisan anyagiasan és materiálisan gondolkodnak az emberek, hogy félelmetes, és ez erősen érződik a vízözön kutatás kapcsán is. Egyszerűen elképzelni sem tudnak mást, csak azt akarják mindenáron kitalálni, hogy a fenébe sikerült állatok millióit beterelni egy bárkába, hogyan lehet annyi vizet a Földre zúdítani és aztán eltüntetni, hol lehet a bárka? És lehetne sorolni az egyéb kérdéseket, amelyre annyira erőszakosan materiális választ akarnak adni, holott lehetetlen. A vízözön nem erről szól!


A régi emberek egyetlen dolog alapján tájékozódtak. A csillagok. Nagyon jól ismerték a csillagos eget és ez bizonyított tény, ugyanis rengeteg "modern" csillagászati tény alapja a régi civilizációk hagyatéka a csillagokról, bolygókról és azok mozgásáról.


A csillagok annyira részét képezték az életüknek, hogy az a vallásban is megjelent. Így a vízözön története nem más, mint egy csillagképekre épülő történet. Ugyan az, mint a mi magyar népmeséink, amelyek ugyancsak csillagképi motívumokra épülnek. Nem találsz olyan magyar népmesét, amelyben az állatok ne lennének megtalálhatóak a keleti zodiákusban. Ugyan ez történik a Noé történetben is, csillagképek és azok szellemi, lelki és testi vonatkozásai. Ez a történet egy újraindulást, újrakezdést mesél el.


Ez természetesen nem zárja ki azt, hogy igen komoly változás következett be az emberiség életében, amikor is sok nép megváltozott. Kérdés, hogy mi? Ezt kellene kutatni, nem azt, hogy hol az a bárka. Az nem létezik, a bárka az egy szellemi bárka volt.


Ez az első pont tehát, vagyis a szemléletmódja a régi embernek teljesen más volt. Történetek soha nem egy materiális fizikailag megtörtént eseményekről szólnak, hanem valamilyen mondanivalójuk van, de nem fizikai szinten, hanem szellemi szinten. Fizikai szinten nem lehetne olyan képtelenséget leírni, hogy minden állatot egy bárkába beterelünk, vagy a víz a legmagasabb hely tetejéig ért. Ez mind butaság a fizikai szinten.


2, a ma létező nációk felosztásából indulnak ki. Mit jelent az, hogy "elszigetelve élnek". Honnan tudja, hogy ez tényleg így volt 1000, 2000, 3000, 10.000 évvel ezelőtt is? Honnan tudja, hogy azoknak a népeknek ősei nem elvonultak a világtól? Szóval azért mert elszigetelt jelen pillanatban egy nép, nem jelenti, hogy ez mindig így volt.


---


Ezeken felül pedig mint mondtam, eléggé sok lelet anyag van már amelyek jóval 10.000 évvel idősebbek. Ezek történetesen szkíta leletek és többek között ó egyiptomiak is. A Piramisok korát például még meg sem tudták állapítani, de az biztos, hogy már az egyiptomiak előtt ott voltak. Ezt abból tudjuk, hogy az Egyiptomiak soha nem tudtak piramist építeni, csupán csak megpróbálták lemásolni azt. Ezekből mára már nem sok maradt, inkább csak az emlékeik feliratokban, tekercsekben, vagy az alapzataik. Tehát a piramisok olyan építmények, amelyek igen sok rejtélyt hordoznak önmagukban.


---


Én is vallásosnak mondom magamat, de azért szálljunk már le a földre. Nem kell annyira magasan szárnyalni. A fantáziálás és az észérvek két külön kategória. Azért a vallásnak is valahol találkoznia kell a valós világgal, nem lehet bután szemellenzőkkel baktatni a világban. Még az 1900-as években is a keresztény egyház a csillagképi motívumokra épült. Ha bemész bármelyik 1500-1000 közötti vagy előtti templomba, mindenhol a szentély környékén meg fogod találni a zodiákust. Ennyire szorosan össze van kötve a csillagképi motívumok a biblia szövegével is. Ennek törvényszerűen így kellett lennie, mert régen nem volt könyvnyomtatás, de ha lett volna se tudott sok ember olvasni (amit azért kötve hiszek), és így a csillagos ég volt az egyetlen, amelyből kiolvashatták a szent igéket maguknak.


Persze ehhez érdemes azt is számba venni, hogy egy régi paraszt bácsi fejből tudta a biblia szövegét, nem úgy ment ez régen, hogy "idézd mert nem tudom honnan szedted", aztán gyorsan felnyálazzuk az igehelyeket. Álmából felkeltve is tudta a szent könyvnek minden betűjét. Én ebben biztos vagyok. Egy világ, ahol nem lehet mindent leírni, sokkal edzettebb volt az emberek emlékezete. Ez meg orvosilag bizonyított tény.


Anonymus

2014. okt. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves Anonymus!


Akkor elnézést kérek, félreértettelek. Ettől függetlenül jó szívvel ajánlom figyelmedbe Walt Brown könyvét, nagyon sok érdekes és új információt tudhatsz meg belőle.


Őszintén szólva nekem pedig a te elméleteddel van némi problémám, amit megfontolásra ajánlok neked. Nevezetesen azzal kapcsolatosan, hogy a te elméleted szerint Jézus és tanítványai igencsak tévedhettek, ami viszont az egész kereszténységre, és Jézus személyére nézve is problémát jelent. Jézus ugyanis azt állította, hogy a mennyből jött, ahonnan biztos információkkal rendelkezhetett a teremtésre és az özönvízre nézve. Ő viszont nem jelképes történetként utalt ezekre, hanem igencsak valóságos eseményként:

"Amiképpen pedig a Noé napjaiban volt, akképpen lesz az ember Fiának eljövetele is. Mert amiképpen az özönvíz előtt való napokban ettek és ittak, házasodtak és férjhez mentek, mind ama napig, amelyen Noé a bárkába ment. És nem vettek észre semmit, mígnem eljött az özönvíz és mindnyájukat elragadta: akképpen lesz az ember Fiának eljövetele is." (Mt. 24:37-39)

"És miként a Noé napjaiban lett, úgy lesz az ember Fiának napjaiban is. Ettek, ittak, házasodtak, férjhez mentek mindama napig, amelyen Noé a bárkába bement, és eljött az özönvíz, és mindeneket elvesztett." (Lk. 17:26-27).

Péter apostol így nyilatkozott:

"Amelyek engedetlenek voltak egykor, mikor egyszer várt az Isten béketűrése a Noé napjaiban, a bárka készítésekor, amelyben kevés, azaz nyolc lélek tartatott meg víz által" (I.Pt. 3:20)


Üdv. Péter

2014. okt. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!