Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy keresztény létemre alkalmanként füvezek?

Figyelt kérdés

1. Én nem tartom annak. (alkalmi fogyasztó vagyok)

2. A Bibliában nem találtam erre utaló verseket.

3. Szerintem inkább gyógynövény mintsem drog. (Jobb mintha fájdalomcsillapítón élnék, fájós lábú vagyok)



2014. okt. 15. 19:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
60%

Nem vagy igazán keresztény.

Ha az lennél, inkább tűrnéd a fájdalmat, és az istentől kérnéd a segítséget.

2014. okt. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 sztrecskó ***** válasza:
100%

Én is ismerek egy-két ilyet. Nem tartom jó dolognak, ahogyan a cigit sem. Főleg azért nem, mert ezzel ártok a saját testemnek, ami ugyebár Isten teremtménye, és ezáltal tulajdona. Na de, nézzük mit ír Pál az 1Kor-ban: "Mindent szabad nekem, de nem minden használ. Mindent szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává."

Szerintem gondolkodj eszerint, ha te úgy érzed, neked használ (pl fájdalomra), akkor használd, amíg úgy érzed, hogy a lelkiismereted tiszta.

1-es, ha fájdalomcsillapítót veszek be, amiben néha sokkal rosszabb és ártóbb vegyületek, kémiai anyagok vannak, akkor én sem vagyok igazi keresztény? Lehet valaki algopyrin-függő is, az nem baj?

2014. okt. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Kedves Második kommentelő köszönöm a válaszodat. Igérem mértékles marodok.
2014. okt. 15. 20:28
 4/24 anonim ***** válasza:
46%

Isten ellen való, azonnal korbácsold meg magad kilencszer.


Mellesleg, az eszedbe jutott, hogy éppen azért füvezgetsz, amiért képzeletbeli gazdád segglyukában keresel memedéket?

2014. okt. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

"Nem vagy igazán keresztény.

Ha az lennél, inkább tűrnéd a fájdalmat, és az istentől kérnéd a segítséget."


Hallod ne te mond már meg, hogy ki az igazán keresztény és ki nem az! Az ítélkezés az megy keményen, a kegyelmet meg nem is ismerjük...


Amúgy kedves kérdező, inkább azt ajánlanám, hogy előbb ismerd meg az Urat. Ha Őt megismered, akkor megtudod az Ő szándékát is az életedre vonatkozólag. Ha szeretnél egy egyszerű kereszténnyel beszélgetni Istenről vagy más egyébről ami esetleg érdekelhet, akkor én állok rendelkezésedre :)

2014. okt. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

"1-es, ha fájdalomcsillapítót veszek be"

Sürgős, életmentő esetben megteheted - rendszeresen nem.

Itt most erről a vallásról beszélek, nem a napi gyakorlatról. A kettő már olyan messze van egymástól, mint Makó Jeruzsálemtől.

2014. okt. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Attilára szerintem figyelj oda, rá hallgass...

Engem egyáltalán nem zavar.

Ha összeszedném magam már rég elmentem volna cigizni, vagy gombát enni.

2014. okt. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

A Biblia ír a tömjénről. Az Ószövetségi papok intenzív használói voltak.


"A nagy mennyiségben beszívott tömjénfüst olyan bódító hatású volt, mint az alkohol."


[link]


Ezzel nem szeretném népszerűsíteni a füvezést, de a teljes képhez ez is hozzátartozik.

2014. okt. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Lucifer-666 bírlak nagyon nemtom miért. sok kommentedet olvastam
2014. okt. 15. 21:56
 10/24 anonim ***** válasza:
A marihuána az egyik legjobb gyógyszer, de amikor gyógykészítmények készítenek belőle akkor nincs pszichoaktív hatása. Régen sem ezért használták és legtöbb esetben kerülték, mert amikor pszichoaktív lesz onnantól már mérgező nagyobb mennyiségben. Amúgy én is füvezek nagy ritkán amikor van, de az utcai szarokat kerülni kell inkább nemesítettet kell venni, mert az az igazi és vaporájzerrel szívni vagy greenpeace-ben dohány nélkül, mert úgy az igazi.
2014. okt. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!