Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek, ha nem lenne...

Szerintetek, ha nem lenne vége az ember földi életének, akkor használnánk az idő fogalmát?

Figyelt kérdés
Ha egyszer megszületnénk, de sosem halnánk meg, akkor mérnénk az időt mi emberek?

2014. okt. 20. 15:59
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Szia!


Erre a Teremtéstörténet ad választ:

"Mikor pedig elvégezte Isten hetednapon az ő munkáját, amelyet alkotott, megszűnt a hetedik napon minden munkájától, amelyet alkotott, és megáldotta Isten a hetedik napot, és megszentelte azt; mivelhogy azon szűnt meg minden munkájától, melyet teremtve szerzett Isten." (1Móz. 2:2-3)


Üdv. Péter

2014. okt. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szia! Sajnos akárhányszor olvasom el a válaszod, nem nagyon értem, hogy ez miként ad választ a kérdésre. Lehet, hogy világos, csak én nem látom, de azért elmagyaráznád kérlek?
2014. okt. 20. 16:16
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Péter, egy nagyon lelkes, vallásos figura, aki a többi vallásoshoz hasonlóan szeret egy fiktív dolgokra épülő könyvből idézni.


Szerintem ha az emberek sosem halnának meg, akkor is mérnék az időt, mert másképp nem tudnák, hogy mikor mit csinálnak. Azért 200 évvel a születésük után biztos szívesen emlékeznének arra, hogy mit csináltak pl. 25 évesen.

De ha más nem, tájékozódás szempontjából is sokat segít az idő.

2014. okt. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Persze, különben lemaradnánk az Éjjel-Nappal Budapestről.
2014. okt. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

Igen, használnánk, mivel Isten napot is teremtett, hogy uralkodjék nappal, és holdat, hogy uralkodjék éjszaka.

De az elkövetkező világban nem lesz szükség napra, mivel Isten lesz a világ világossága, ezért LEHET, hogy ott nem fogod mérni az időt.

2014. okt. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
Péter valószínűleg oda akar kilyukadni, hogy Isten – aki öröktől fogva létezik, és örökké létezni fog – is mérte az időt a teremtéskor, tehát az alap kérdésre a válasz egyértelműen az, hogy IGEN.
2014. okt. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Már maga az örökkévalóság is függ az időtől. Nem lehet valami örök, ha kivesszük belőle az időt. Két történés között idő telik el. Ha nincs idő, nincs történés. Ha megáll, megszűnik az idő fogalma, a létezést sem nagyon tudom elképzelni.
2014. okt. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Ozmium42 ***** válasza:

Az "örökké" azt jelenti, hogy végtelen időtartam.


Ha nem használod az időt, akkor az örökké szó értelmét veszíti.


Ezen kívül a mostani időfogalmunkat sem az életünk végessége miatt alkottuk meg. Azért használjuk az időt, mert az események sorrendiségét ez által dolgozza fel az agyunk, és az együttműködésben, tájékozódásban is szerepe van.

2014. okt. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 homo ludensz ***** válasza:
Minden ami létező megjelenik előttünk és megtapintható,megfogható az tér és az idő metszéspontjában jelenik meg. Amikor elhalad az idő akkor múltról beszélünk,ami az idő és a tér metszéspontjában van az a most és amit majd elér egyszer az a jövő.
2015. febr. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!