Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Amikor néhányan azt hitték,...

Amikor néhányan azt hitték, hogy jön a világvége, milyen indíttatásból adták el a lakásukat?

Figyelt kérdés

2014. okt. 24. 00:01
1 2
 1/14 Lebannen ***** válasza:
78%
Nem kellett már nekik.
2014. okt. 24. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Másnak igen?
2014. okt. 24. 02:39
 3/14 anonim ***** válasza:
Milyen világvége?
2014. okt. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Akkor már nem kellett volna nekik. Itt egy kis világvége, nézzétek meg. http://www.youtube.com/watch?v=r18QlCPfGrg
2014. okt. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Jól kamatozik a világvége.
2014. okt. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
a biblia szerint armageddon után már Isten akarata fog érvényesülni a sátántól és démonaitól megtisztított földön, emiatt utánna joggal várhatják Istentől a segítséget az őt szeretők. a biblia jeruzsálem elpusztítását is megjövendölte, és ott is ki kellett menekülni a hegyekbe, azok jártak jól, akik eladták mindenüket, és időben (4 évük volt a figyelmeztetéstől számítva) elmenekültek. az, hogy valaki megpróbál minél kevesebbet veszíteni abból, amiért megdolgozott, szerintem nem elítélhető, az vesse rájuk az első követ, aki nem mentené, amit lehet. példa ábrám-ábrahám esete a feleségével-lánytestvérével.
2014. okt. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem volt olyan kolléganőm, aki mindent eladott 1999 novemberére, a lakását is és beköltözött valamilyen közösségi akármibe. Minket fenyegetett, hogy mind meghalunk, mert hitetlenek vagyunk, Jehova csak a hívőket menti meg(?!). Jókat nevettünk rajta. A végén ki is lépett, de aztán januárban vissza kullogott. Nem vette vissza a cég, nem hiányzott az állandó térítős szövege. Albérletben húzta meg magát, a pénzért is elszórta. Hogy aztán mi lett vele, nem tudom, világvége nem, az biztos.
2014. okt. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
üdv, ez a válasz azt sugallja, mintha a tanúk 2000-re várták volna a világvégét, holott köztudomású, hogy ez egy maja naptárra épülő hipotézis. :-)
2014. okt. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
ezenkívűl a biblia nem tanítja azt, hogy "Jehova csak a hívőket menti meg", ezt azért szerintem minden tanú elismeri, és nem fenyegetésre használják a jó hírt!
2014. okt. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Elnézésedet kérem Lucifer, de nem hiszem el, hogy bárki is világvége mesékkel, illetve ez miatt eladná a házát, lakását. Mert hát miért kell eladni? Ha azt gondolja, hogy a túlélók között van, akkor "talán" megmaaradhat a házában. Ha viszont azért adja el, mert mindennek vége, akkor meg nem menti meg a pénze sem, a háza sem. Ezért értelmetlen számomra ez a vád. Én is várom ennek a világrendszernek a végét, akár holnap, akár x év múlva, de miért adnám el a házamat, hiszen addig is kell valamiben élnem. Szóval.... mese az egész :-)

2014. okt. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!