Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus tulajdonságait figyelemb...

Jézus tulajdonságait figyelembe véve mit mondhatunk? Jézus angyali vagy inkább isteni? Ki lehet hasonló Ő hozzá?

Figyelt kérdés

Erős Isten: „…gyermek születik, fiú adatik nekünk, s az ő vállára kerül az uralom. Így fogják hívni: Csodálatos Tanácsadó, Erős Isten, Örök Atya, Béke Fejedelme.” (Ézsaiás9:6)


Királyok Királya és Urak Ura: „Vértől ázott ruha van rajta, a nevét Isten Igéjének hívják. [...] Öltözetén a csípő körül ez a név volt felírva: Királyok Királya és Urak Ura.” (Jelenések 19:13, 16)


Az egyedüli Megmentő: „Nincs üdvösség senki másban. Mert nem adatott más név az ég alatt az embereknek, amelyben üdvözülhetnénk.” (ApCsel 4:12)


Az első és az utolsó: „Amikor megpillantottam, mint egy halott a lába elé rogytam, de megérintett jobbjával, és megszólított: Ne félj! Én vagyok az első és az utolsó és az élő. Meghaltam, s íme, mégis élek, örökké…” (Jelenések. 1:17)


Az alfa és az ómega: „Hamarosan eljövök, s velem lesz a jutalmam, hogy mindenkinek megfizessek tettei szerint. Én vagyok az alfa és az ómega, az első és az utolsó, a kezdet és a vég.” (Jelenések 22:12-13)


Imádják az angyalok: „…amikor Elsőszülöttét bevezeti a világba, ezt mondja: Imádja őt Isten minden angyala.” (Zsidók 1:6)


Változatlan: „Jézus Krisztus ugyanaz tegnap, ma és mindörökké.” (Zsidók 13:8)


Ő alkotta az Eget és a Földet: „Továbbá: Kezdetben, Uram, te teremtetted a földet, az ég is a te kezed munkája.” (Zsidók 1:10)


Fenntartja az univerzumot: „Mint dicsőségének kisugárzása és lényegének képmása, ő tartja fenn hathatós szavával a mindenséget.” (Zsidók 1:3)


Kezdete meghatározhatatlan: „…belőled származik majd nekem Izraelnek jövendő uralkodója, aki kezdettől fogva, az örökkévalóság napjaitól fogva származott.” (Mikeás 5:1)

„Kezdetben volt az Ige…” (János 1:1)


Megvált a bűntől: „Várjuk reményünk boldog beteljesülését: a nagy Istennek és Üdvözítőnknek, Jézus Krisztusnak dicsőséges eljövetelét, aki önmagát adta értünk, hogy minden gonoszságtól megváltson, megtisztítson, és jótettekben buzgolkodó, választott népévé tegyen.” (Titus 2:13-14)


Hatalma van megbocsátani a bűnt: „…a cseréptetőn át bocsátották le ágyastul középre, Jézus elé. Hitük láttán így szólt: Ember, bűneid bocsánatot nyertek.” (Lukács 5:20)


Csodás tanácsadó: „…gyermek születik, fiú adatik nekünk, s az ő vállára kerül az uralom. Így fogják hívni: Csodálatos Tanácsadó, Erős Isten, Örök Atya, Béke Fejedelme.” (Ézsaiás 9:6)


Bennünk él: „Élek, de már nem én, hanem Krisztus él énbennem. Minthogy azonban most még testben élek, Isten Fiának hitében élek, aki szeretett engem és feláldozta magát értem.” (Gal 2:20)


Mindentudó: „Majd harmadszor is megkérdezte tőle: Simon, János fia, szeretsz? Péter elszomorodott, hogy harmadszor is megkérdezte: Szeretsz engem? S így válaszolt: Uram, te mindent tudsz, azt is tudod, hogy szeretlek…” (János 21:17)


Örökök életet ad: „…Örök életet adok nekik, nem vesznek el soha, nem ragadja ki őket a kezemből senki.” (János 10:28)


Ítéletet mond a világ felett: „…egészen a Fiúra bízta az ítéletet, hogy mindenki úgy tisztelje a Fiút is, ahogy az Atyát tiszteli.” (János 5:22)


Hódolnak neki: „…hallottam, hogy minden teremtmény a mennyben, a földön, a föld alatt és a tengerben levőkkel együtt ezt mondta: A trónon ülőnek és a Báránynak áldás, tisztelet, dicsőség és hatalom örökkön-örökké! A négy élőlény így felelt: Amen, a vének pedig leborultak és imádták.” (Jel 5:13-14)


Parancsol a vizeknek: „Nagy félelem fogta el őket. Ki ez - kérdezték egymástól -, hogy még a szél és a víz is engedelmeskedik neki?” (Mark 4:41)


Mindenkit tettei szerint ítél: „…én vagyok, aki a veséket és a szíveket vizsgálja, és megfizetek mindenkinek, kinek-kinek a tettei szerint.” (Jelenések 2:23)


Meghajlik előtte minden térd és minden nyelv róla tanúskodik: „Jézus nevére hajoljon meg minden térd a mennyben, a földön és az alvilágban, s minden nyelv hirdesse az Atyaisten dicsőségére, hogy Jézus Krisztus az Úr.” (Fil 2:9-11)



2014. nov. 1. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Jezus egy profeta volt.
2014. nov. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 kzs ***** válasza:

@ Előbbi


Jézus sokkal több volt mint egy próféta. Ő volt az, akit megjövendöltek: Őróla beszélt Ésaiás, a vígasztaló igéretről: Ésaiás 7/10-16; de ugyanaz van megírva más versekben is: pl. Ésaiás 9/2-7, 11/1-5, 53/1-.

--------------

@ Kérdező


Jézus Isteni, a megtestesült Krisztus. Több mint angyali, és nincs hozzá hasonló.

2014. nov. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bizony Attila, Jézus nem csak egy angyal...


Köszönöm az igéket! :)

2014. nov. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Ling-ce ***** válasza:
100%
Jézushoz senki sem hasonló. Istenemberségével unikum a viágtörténelemben.
2014. nov. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
üdv, érdekes, hogy a biblia sátánt e világrendszer istenének nevezi, mégsem gondoljuk őt a teremtőnek. ugyanígy Jézusra is irja a biblia az isteni jelzőket, mégsem ő a teremtő, hanem az atyja, aki elküldte őt. ezt Jézus különösen fontosnak tartotta kihangsúlyozni mindíg, pl lázár feltámasztásakor is elmondta, hogy nem a saját erejéből teszi ezt. ez azért van, mert Jézus a földre születése előtt már létezett, (mint ahogy több irásszöveg is írja ezt) angyalként az égben. viszont olyan módon tükrözi vissza a Teremtője szeretetét és tulajdonságait, illetve a váltságáldozatának értéke miatt a Teremtő mindenki másnál fentebb emelte, megajándékozta a halhatatlansággal, ("akié egyedül a halhatatlanság" utal Jézusra a biblia) ami már az angyalok fölé emelik, hiszen minden teremtmény függ Istentől, jó példa erre, hogy angyalokat is elpusztít, ha kell. a kérdésedre a szűk válasz tehát ez: Jézus már magasabbrendű, mint az angyalok, de éppen azért, mert szelíd és alázatos, és soha nem akart a Teremtővel egyenrangú, vagy nálla nagyobb lenni, mint pl sátán. éppen ezért neki nem is esik jól, ha valaki pl teremtőnek állítja be őt, hiszen ő ezt sohasem állította magáról, és soha nem is akarná, hogy ezt higgyék róla. :-)
2014. nov. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elöször is leszögezném,nem vagyok Jehova tanúja,mégsem hiszek a hármságban!!Ugyan nem tudjuk Jézus születésének idöpontját,de tudjuk,hogy annak ellenére,hogy minden teremtménynek elötte született,van kezdete!!(Példab.8/22)"Az Ùr az ö útjának kezdetéül szerzett engem;"(Jelenések 3/14)"...ezt mondja az Amen,a hü és igaz bizonyság,az Isten teremtésének kezdete."-saját magát teremtette tovább és hüséges volt önmagához?Azt is tudjuk,hogy Istennek nincs kezdete!


Isten mindentudó! Jézus mit mond magáról?? (János 7/16)"Az én tudományom nem az enyém,hanem azé,aki küldött engem."-gondolom nem hazudott!

(Máté 24/36)"Arról a napról és óráról pedig senki sem tud,még az ég angyalai sem,hanem csak az én Atyám egyedül."


Isten tökéletes!!!Mit ír Jézusról?-(Zsidók 2/7-10)"Kisebbé tetted öt rövid idöre az angyaloknál,dicsöséggel és tisztességgel megkoronáztad öt és úrrá tetted kezeid munkáin.

Mindent lábai alá vetettél,mert azzal,hogy mindent alávetett,semmit sem hagyott alávetetlenül..."

(Zsidók 2/9)"Azt azonban látjuk,hogy Jézus,aki egy kevés idöre kisebbé tétetett az angyaloknál,a halál elszenvedéséért dicsöséggel és tisztességgel koronáztatott meg,hogy ISTEN kEGYELMÈBÖL mindenkiért megízlelje a halált.

Mert illendö vala,hogy akiért minden,és aki által minden,sok fiakat vezérelvén dicsöségre,az ö idvességük fejedelmét SZENVEDÉSEK ÁLTAL TEGYE TÖKÉLETESSÉ."


Isten szuverén,mindenki fölött álló-(János 14/28)"Az én Atyám nagyobb nálamnál."


Jézus Istenként jelent meg itt a földön??-Nem

Mondta magáról,hogy ö Isten??-nem

Hogy hivatta magát?(János 13/13)"Ti engem így hívtok:Mester és Uram.Ès jól mondjátok,mert az vagyok."

(Márk 10/18;Màté 19/17)"Miért mondasz engem jónak?Senki sem jó,csak egy az Isten."


Benne lakik az egész teljesség testileg.-miért??

(kolosse 1/19-20)"Mert tetszett az Atyának,hogy öbenne lakozzék az egész teljesség;Ès hogy öáltala békéltessen meg mindent magával,békességet szerezvén az ö keresztjének vére által."


(Èsa.42/1)"Ìmé az én szolgám,akit gyámolítok,az én választottam,akit a szívem kedvel,lelkemet adtam ö belé,törvényt beszél az embereknek."


(Csel.2/36)"Bizonnyal tudja meg azért Izráélnek egész háza,hogy Ùrrá és Krisztussá tette Öt az Isten,azt a Jézust,akit ti megfeszítettetek."


(Csel.5/29)"...fejedelemmé és megváltóvá emelte jobbjával."


(Zsidók 1/9)"Szeretted az igazságot,és gyülölted a hamisságot,annak okáért felkent téged az Isten,a te Istened örömnek olajával a te társaid felett."-kik a társai???


"Mondá az Ùr az én Uramnak :ülj az én jobb kezem felöl,míglen vetem a te ellenségeidet a te lábaid zsámolya alá.(1Kor.15/25-28)"Mert addig kell neki uralkodnia,mígnem ellenségeit mind lábai alá veti...Mert mindent az ö lábai alá vetett.Mikor pedig azt mondja,hogy minden alája van vetve,nyilvánvaló,hogy azon kívül,aki neki mindent alá vetett.Mikor pedig minden alávettetett,akkor a FIÚ IS ALÁVETTETIK ANNAK;aki neki mindet alávetett,hogy ISTEN LEGYEN MINDEN MINDENEKBEN."


Mivel megízlelte értünk a halált,így az Atya az Ö kezébe adta az ítéletet,tehát normális,hogy ö mond ítéletet a világ felett!!!Mindent alávetett,így normális,hogy minden térdnek elötte kell meghajolni,az angyalok is imádhatják,azért ítél tetteink szerint,mert tudja milyen földi testben élni.

Az eget és a földet az Atya alkotta,hiszen nem tudta volna különben KEZEI munkáin úrrá tenni Jézust!

AZ idézetekböl kiderül,hogy Jézus Istentöl kapta a hatalmát,a rangját,a feladatát,ö tette Úrrá,Krisztussá,megváltóvá,ö emelte társai fölé,és ö adott neki hatalmat az ítéletre!!Az utölsó napon pedig vissza kell adnia a hatalmát.Az ige fel nem bontható,és nem állhat ellentétben önmagával!!!

Ha lenne háromság,akkor egyenrangúaknak kellene lenni a feleknek,egy idöben kellett volna születniük,azonos tudással kellene rendelkezniük.Mivel ezek nem állank fenn,így nem beszélhetünk 3 személyü 1 Istenröl.Ha Jézus tartaná fenn az univerzumot,akkor nagy bajban lettek volna az emberek és ö is amikor itt élt a földön.


Jézus szerint a legföbb parancsolat:(Márk 12/29)"Jézus pedig felel nékik:MINDEN PARANCSOLAT KÖZÜL AZ ELSÖ;HALLD MEG IZRAEL:AZ ÚR A MI ISTENÜNK EGY ÚR."-ha ezt Jézus hagyta meg nekünk,akkor hihetünk neki!

2014. nov. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
üdv, szép volt.
2014. nov. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!