Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikusok miért útálják...

A katolikusok miért útálják Erdő Péter? Protestáns részről még meg tudom érteni, hogy útálnak mindnek katolikus papot, de maguk a katolikusok miért vetik meg?

Figyelt kérdés
2014. nov. 5. 14:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én mondjuk nem utálom, sőt nagy koponyának tartom. Szerintem a protestánsok sem utálják, mivel ők is keresztények és a gyűlölet nem keresztényi viselkedés.
2014. nov. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Azoknak, akik utálják, egy ok lehet, amit már keten írtak, hogy zsidó származásúnak tartják. Más kérdés, hogy nem tudni, ezt mire alapozzák. Hacsak nem arra, hogy szerintük aki nem uszít a zsidók ellen, az biztos zsidó.


A E.P.n egyébként egy ízben határozottan kijelentette:


"A kereszténység nem fér össze az antiszemitizmussal!", majd "Az antiszemitizmus nem fér össze az emberséggel!"


Lehetnek, akik ezért utálják.

# 10 másik szempontjához nem tudok szólni, nem vok katolikus, de lehet, az a kérdés bonyolultabb.


Mindenesetre sztem a fõok: alacsony a kerítés és hamár át tudták ugrani, hát utálkozási kényszert éreznek.

2014. nov. 6. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
üdv, aki gyűlöli felebarátját, az emberölő, mondta Jézus. legfeljebb atetteit útálhatják, de nem az embert. :-)
2014. nov. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én ex-katolikus vagyok, mivel most már protestáns vagyok. Viszont amíg katolikus voltam, sosem hallottam arról, hogy utálnák Erdő Pétert.
2014. nov. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Miből gondolják, hogy zsidó származású? Beismerte?
2014. nov. 6. 20:25
 16/16 xeniah ***** válasza:

Nem tudom, én protestáns vagyok, és egy katolikus papot sem utálok. A pápasággal, mint intézménnyel nem értek egyet, de nem mondanék ilyet sem, hogy utálom a pápát (holott nagyon sok katolikus mond rossz dolgokat a jelenlegi pápáról).

Aki igazán keresztény (=Krisztus-követő), az nem utálhatja az embertársát, hanem még az ellenségeit is szereti, Jézus legalábbis ilyen példát mutatott nekünk.


Erdő Péterről nem tudok véleményt mondani, mert nem igazán ismerem, de akik utálják, azok valóban a vélt vagy valós zsidó származása miatt teszik, mivelhogy a kuruc.info előszeretettel szokott cikkezni róla, ha éppen eszükbe jut. Szerintük, ha nem utálod az összes zsidót, vagy akit ők annak neveznek, akkor nem lehetsz igaz magyar ;)

2014. nov. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!