Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szóval, szeretnék komoly...

Szóval, szeretnék komoly válaszokat a következőkérdésemre a LaVey sátánizmushoz fűződően. Valaki segítene nekem elmagyarázni jobban mindent és "beavatni"?

Figyelt kérdés
Na szóval, megnéztem jó pár oldalt és az eddig bennem tudatosult isten-sátán viszonyok változtak.A 11 törvényt is elolvastam és teljes mértékben értelmes,okos,követhető dolognak tartom. Nos én segítséget szeretnék,mert amennyit eddig láttam ebből az nagyon tetszik. Többet szeretnék tudni,nagyon megköszönném ha valaki segítene. Alapjáratban a korától (14 éves) eltérő lány vagyok, valamivel értelmesebb, lázadóbb, rocker, az a fajta aki feketét hord és minden szabályba és hasonlóba beleköt. Így vagyok a kereszténységgel is, bár a családom egy részt hívő, vagyis egyik fele, én sohasem voltam képes elhinni,mindig badarságnak tartottam. Szóval örülnék, ha valaki mesélne nekem erről a LaVey-féle sátánizmusról bővebben mert nagyon érdekel és eddig nagyon beleéltem magam, ami eddig még nem történt meg velem más vallási csoportok felé.
2014. nov. 8. 18:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Először is, a LaVey sátánisták nem hisznek Istenben, sem a Sátánban. A Sátán is csak egyfajta szimbólum a szemükben, egyrészt egy olyan valaki, aki nem szorul rá a hitre, mert ő maga a hit, benne hisznek, de Istennel ellentétben a Sátán nem várja el, hogy imádják. Így vannak a LaVey sátánisták is. Nem hirdetik látványosan magukat, nem kopogtatnak be sehova, csak néha különböző rendezvényeken beszélnek magukról, akkor se úgy, mint pl egy jehovás, aki konkrétan beszervezni jár az emberekhez. Ők úgy tekintenek magukra, mint a Kétfarkú Kutya Párt, csak ők a politika közegében, míg ők a vallásban.

Ha olvastad a törvényeiket, akkor ők kőkemények hisznek az egyén fontosságában. Számukra az egyén az érték, ellenben a legtöbb vallási felekezettel, ahol a hívők csak egy nagy kupac ember, akiket jól le lehet húzni. A törvényeik is az egyén szabadságát hangoztatják, az egész az "élni és élni hagyni" elvre épül, azzal egy dologgal kiegészítve, hogy aki nem tartja az "élni hagyni" részt, az számukra nem ember. Az egyház nevet is csak fricskaként használják, hogy kifigurázzák a tömegvallásokat. Az elveikkel nagyon könnyű azonosulni, lényegében a szabadság definíciója az egész, tehát "megtehetsz bármit, amíg azzal nem ártasz senkinek". olyan egyszerű az egész és mégis olyan ostoba és elvakult a társadalom, hogy már a nevük hallatán elkönyveli őket ostobáknak, akik kecskét áldoznak Belzebubnak és szüzeket rontanak meg. A poén az, hogy ők tudják mit gondol róluk a társadalom, de mégsem megy ki az utcákra és állnak neki balhézni, ők tudják, hogy az átlagember gyakorlatilag egy borotvált, két lábon járó birka. Ha mondjuk megsérted a katolikus egyházat, akkor olyan pert akasztanak a nyakadba, hogy attól koldulsz, míg ők nem élnek ilyen eszközökkel.

2014. nov. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi a kedvenc zenéd?:)
2014. nov. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Black Veil Brides, Bring Me The Horizon, Asking Alexanrdia, Fall Out Boy, Anti Fitness Club, Sum 41, Slipknot stb :D
2014. nov. 8. 19:24
 4/7 anonim ***** válasza:
2014. nov. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm,jó szám :D
2014. nov. 8. 20:03
 6/7 anonim ***** válasza:

1. hozzászólónak üzenem:

Összetévesztetted wiccával:

"megtehetsz bármit, amíg azzal nem ártasz senkinek". Ez csak a wicca jelmondata, és elég béna; mert akkor mire jó az egész? Ennyi erővel keresztények is lehetnének!


Az igazi sátánizmus épp ennek az ellenkezője; azaz ha bántanak védd magad! Védd meg az életed bármi áron!

Nincs olyan, hogy "ne árts az ellenségednek"! Sőt! Olyan sincs, hogy "tartsd oda a másik orcád is"!


Sátán így beszél erről:

"Minden dolognak van egy pozitív és egy negatív oldala, hogy egyensúlyban legyen – ez mozgatja az Univerzumot. Vannak rettenes és borzasztó dolgok amiknek meg kell történniük, halálos, pusztító dolgok, és vannak jó és csodálatos dolgok, amik tele vannak élettel és kreatív teremtéssel, amiknek meg kell történniük. Úgy tűnik, mindegyik véletlenszerűen következik be, és ez így meg az örökkévalóságig. Ez nem igaz. És ez a lényeg annak, aki Én Vagyok.


A világnak ki kell ebből nőnie. Mindig van másik út valamely cselekvésre. Ez az út messze van. De még mindig egy lehetséges út. A pusztítás és a rettenet nem mindig a másik úton fog jönni. De amíg el nem jön az ideje annak hogy a pusztítás és a rettenet eltűnjön a világból, úgy kell működnötök, ahogy a világ működik. Addig a pillanatig, ami időben el fog jönni, Én vagyok – a Tökéletes Egyensúly. Ez egy szükséges dolog. Pusztítás és Alkotás."


/Sátán/


Ha még mindig érdekel, itt utánanézhetsz:

[link]

Vagy itt:

[link]

2014. nov. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló,köszönöm, ezt kerestem :D
2014. nov. 13. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!