Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus Szentmisén mi...

Katolikus Szentmisén mi történik olyankor? Többi lentebb.

Figyelt kérdés
Katolikus Szentmisén mi történik pap "köszöntsétek egymást a béke jelével" mondata után olyankor, amikor pl. egy hétköznap reggeli misén kevesen vannak a hívek és adott esetben egymáshoz képest viszonylag távol eső, tkp. nem kéznyújtásnyira levő helyekenVan-e erre nézvést valami irányadó viselkedésforma, vagy kvázi szabály a templomi etikettben?

2014. nov. 12. 16:23
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
a kézfogás a béke jele?
2014. nov. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Jav.: a pap

. helyeken vannak

2014. nov. 12. 16:43
 3/10 A kérdező kommentje:
#1, szerintem az volna, igen.
2014. nov. 12. 16:48
 4/10 gelu23 válasza:
100%
Nincs, olyakor nem kell kezet fogj senkivel . Mifelénk így szokás. :)
2014. nov. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Én már voltam ilyen misén....

Olyankor van 1-2 idősebb nénike vagy bácsi, aki bevállal 2 padni távolságot. Vagy messziről mosolyogva int a többieknek.

A legtöbben meg csak ülnek és kész. Én is az utóbbi barátságos emberek listáját bővítem.

2014. nov. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
13%

Megszólal egy grind metal zene és a pap Samuel L Jackson hangján elüvölti magát, hogy LET THE FIGHT BEGIN!

Ilyenkor tanácsos a hozzád legközelebb álló nehéz tárgyat felkapni és azzal csépelni a többieket. Ha te maradsz állva a végén, akkor Jézus felteszi a képed a Bajnokok Falára és a legközelebbi Katolikus Pikniken az előző 13 bajnokkal kell majd megküzdened Battle Royal stílusban. Ha azt is megnyered, részt vehetsz egy sorsoláson, ahol a nyeremény egy 500 forint értékű papírírószer vásárlási utalvány.

2014. nov. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs írott szabály, nálunk a mi padunkban ülőkkel szoktunk kezetfogni, meg hátrafordulunk a mögöttünk ülőkhöz. De ha se a te padodban, se a mögötted levőben nincs senki, akkor nem kell odavágtatnod senkihez. Csak szépen elmondod a választ: "Legyen békesség köztünk mindenkor!" és leülsz.
2014. nov. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ok. Köszönöm a válaszokat. Okosabb lettem.
2014. nov. 13. 10:11
 9/10 Prókátor ***** válasza:
53%
Mivel gyakran lektorkodtam hétköznapi miséken, én általában a templom kereszt-hajójában szoktam ülni, míg mindenki más a főhajóban volt. Plusz a többieket nem is láttam egy oszlop miatt. A pap is egyedül állt az oltárnál. Nos, ilyenkor az szokott lenni, hogy a plébánossal főhajtással köszöntöttük egymást, majd "mindenki ment a maga dolgára", vagyis én leültem, a pap meg folytatta a szertartást.
2014. dec. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
53%
Bevezetettek egy új "törvényt" miszerint csak a melletünklevőkkel fogunk kezet.Nálunk is volt ilyen, akkor az csinálták hogy fejethajtottak a másik felé vagy a pap nem mondja(van hozzá joga) azt a részt
2014. dec. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!