Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn-e a Biblia szerint a...

Bűn-e a Biblia szerint a heteroszexualítás?

Figyelt kérdés

Szerintem igen. A véleményemet az alábbi igehelyekre alapozom:


Mindenki ismeri azt a történetet, amikor Ádám kígyója elkezdett incselkedni Éva almájával, holott az Űr ezt megtiltotta nekik.

Egészen biztos, hogy erről van szó, nem holmi "alma" evő étkezésről, mert ugyan már, ki vetkőzik le meztelenre azért, hogy almát egyen: mikor az Úr Ádámát keresi, hogy felelősségre vonja, ezt mondja:


"Szavadat hallám a kertben, és megfélemlém, mivelhogy MEZÍTELEN vagyok, és elrejtezém."


(Mózes I. könyve 3. rész 1. vers)


Mi bűnt követhettek el ezzel? Hát azt, ha túl sokat csinálnak ilyesmit, akkor túl szaporodik az emberiség létszáma, és nem lesz egyszerűen elég hely számukra a Földön.

Tekintve azt is, hogy nem hogy akkor, még ma sem rendelkezünk olyan technológiával, ami az emberiség egy részét átszállíthatná egy másik, szintén élhető bolygóra.


Így aztán az Isten nem tudott mást tenni, mint tiszteletben tartva az ember szabad akaratát, hogy s mint almázni akar, halállal bűntette őket.

Ezt az Újszövetségben Szent Pál is duplán megerősíti:


"Mert a bűn zsoldja halál; az Isten kegyelmi ajándéka pedig örök élet a mi Urunk Krisztus Jézusban."

( Rómabeliekhez írt levél 6. rész 23. vers)


És azóta hal meg az ember és nem él örökké. Így ha nem viszi túlzásba az almázást, akkor Istennek köszönhetően már nem történik baj, hiszen csak a kiöregedteket pótolja és nem szaporodunk túl a Földön, hiszen már nem élünk örökké.


Mindez továbbá újabb bizonyíték arra is, hogy a Sátán bizniszét immár 2000 éve az egyház működteti.

Ugyanis történelme során nagyon sokszor akadályozta és akadályozza ma is a tudomány fejlődését.


Azzal a jelszóval, hogy "ne játsszuk az Istent", komoly ellen propagandát folytat az ellen, hogy a tudósok megfejtsék az örök élet titkát, és az ügyben is hátráltatja a fejlődést, hogy képes legyünk olyan egyszerűen átköltözni másik másik lakható bolygókra is, ugyanúgy, mintha akár csak a vonatra szállnánk fel.


Isten heterofóbiáját bizonyítja az is, hogy a Biblia az azonos neműek közötti kapcsolatokat viszont több helyen is dicsőíti, például Dávid és Jonatán történetében.


( Sámuel első könyve, 18. rész 1-8, és a 19. rész 1-7 verseiben.)


Dávid is megesküdött Jonatánnak, hogy szeretni fogja őt… "Mert ő is egész lelkével szerette Dávidot."


"... szívem bánkódik miattad testvérem, Jonatán. Jobban szerettelek mindenkinél, igen, barátságod több volt nekem az asszonyok szerelménél."



2014. nov. 17. 15:57
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Barátom, te legfeljebb úgy vagy jámbor, mint a Riska hátul a réten, a hited is kb. azon a szinten van. De ne add fel, nem kell ezen a szinten megrekedned! Vannak sokkal tágasabb legelők is annál, mint amelyeket eddig megismerhettél.
2014. nov. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

Aztán te ezt mégis honnan tudod?

Évekig pap akartam lenni és nagy ministráns is voltam.

A plébános szerint is a környék egyetlen legjobbja!


Az a problémád, hogy gyorsan fejlődőm?

Kitértem közben a vallásból, mert engem nem lehet megtéveszteni örökké, felnőttem!


Éppen ma megyek egy ismerőshöz, aki szenes kályhával fűt, és minimális mértékben, de hozzájárulok a költségeihez.

2014. nov. 18. 10:43
 23/34 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Azt kívánom, világosodj meg azokban a dolgokban, amit összehordtál a kérdésedben. Ennyi hülyeséget rég hallottam. Honnan vetted ezeket a magyarázatokat? Remélem magadtól találtad ki, mert ha más emberektől, az már elszomorító lenne, hogy léteznek ennyire buta emberek, akik ráadásul terjesztik is ezeket.
2014. nov. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

Bizony nagy bűn!

Úgyhogy ne is keresd az ellenkező neműek társaságát, különben elkárhozol.


Természetesen csak vicceltem. Ilyen gyökérséget, komolyan mondom...

Gyanítom, hogy az adta a kérdés apropóját, hogy sokan a homoszexualitást nem tartják bűnnek. Könyörgöm, ez NEM azt jelenti, hogy akkor a heteroszexualitást meg bűnnek tartják... jajj.

2014. nov. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

Ennyi, gyökérség és hülyeség?


Miért a másik oldalon mennyivel van kevesebb ilyen?

És az mennyivel megalapozottabb?

Mennyivel értelmesebb és hitelesebb?


Semennyivel!


A Biblia olyan, mint a régi hegedű, már sok mindent eljátszottak rajta.


Hol van az megszabva, hogy csak a hetero isten szája íze szerint lehet rajta hegedülni?


És igenis az heterok tehetnek róla, hogy nem él az ember őrökké. Ezért van a cölibátus is, hogy ki ne derüljön ez az igazság.

2014. nov. 18. 16:55
 26/34 anonim ***** válasza:

Te kedves barátom szimplán elmebeteg vagy. Ez pamfletnek elmegy, komoly témának kevésbé.


Nehany mondat azert: Valóban nem holmi almaevesrol van szo, hanem arról, hogy az Isten egy tiltott fát helyezett el a kertben, amiről való evés azt eredményezi, hogy az ember "jónak és gonosznak tudója lesz", egyúttal megszakad a kapcsolata Istennel. Pont a tiltás miatt.

Az Isten ezt nem akarta, okkal. Csak végig kell nézni a történelmen. Semmi köze a szexualitashoz.

Hogy miért azt irja hogy Ádám a meztelensége miatt szégyellte magát, nem tudom, de Eleve meztelen volt. Ugyanis akkoriban nem volt szükség ruhára.

Dávid és Jonathan barátságába szexualitást belelátni nonszensz. Mondjuk Freud Mózes és Isten kapcsolatát is a szexualitasbol vezette le, szóval rekordot nem döntöttél.

Pál leveleit meg úgy latom nem nagyon olvastad.


Ha úgy döntesz hogy a homokos életformát választod, tedd, de nem kell akkor a bibliát meg Istent idekeverni.

Miért csinálja egy csomó homokos, hogy állandóan ezekbe a dolgokba köt bele? Nekem van sejtésem.

Ha félsz az ítélettől, amivel a Biblia fenyeget, akkor beszéld meg Istennel a problémádat. Nem, a homokossagot nem lehet lenyomni a torkán. De szívesen magához fogad, ha akarod. És akkor utána nem akarsz majd homokozni.


Ha nem hiszel Istenben, akkor megintcsak nem értem kötekedést. Akkor nem kell foglalkozni a Bibliával.

Bár megjegyzem, az emberben megvan ami bizonyságot tesz ezekről a dolgokról, a szelleme. Ezen nem érdemes atgazolni.

Az a helyzet, hogy a szexualitás merőben más volt amikor Isten kitalálta, mint amilyennek sokan ma tartják (Megjegyzem, én aztán tökéletesen meg tudom érteni a "mindegy hova csak lyuk legyen" érzést, szóval nálam serultebb embert nem nagyon találsz, ha a szexualitást nézzük (de nem csak ott), szóval én aztán biztosan nem prűdségből mondom a dolgokat). Lehetne olyan az ember farka is, mint a nyelve, hogy ami ízlik az jó, de nem olyan. Tudomásul kell venni, hogy Isten nem akar engedni az elkepzelesebol, amit meg is lehet érteni, én se engednek a helyében.

Van valami nagyon gonosz a homoszexualitásban, ami ellen az ember szelleme tusakodik. De ha az ember megerőszakolja a szellemét, az végzetes következményekkel jár.


Ez van.

2014. nov. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

Na akkor azt áruld el nekem, hogy ezt mégis mire alapozod!


Mert ugye ne keverjük össze a valódi hitet (amikor például egy tudós is felfedezésre jut, az előzetes racionális sejtéseire alapozott hit által), a vak hittel, ami egyenlő a vallással.


És tudod, hogy mi az az elmebetegség és mi vezet odáig?

Az, amikor az egyén elhatározza, hogy nem hajlandó a világot tárgyilagosan és objektíven tekinteni, azt megérteni, se pedig racionálisan gondolkodni. Helyette "él" és alva jár a maga kis szubjektív álomvilágában. Innen kezdve akár még logikus következtetéseket is levonhat, hiába, ha az alap téves, akkor a számítás végeredménye is az lesz.


Pontosan te vagy az, aki a vakhiteddel álomvilágban jársz, .. és még bagoly mondja verébnek hogy nagy fejű.


Aki meg homoszexualítás bűnnek tartja, meg egyébnek, az semmi mást nem bizonyít, mint azt, hogy a tudományos ismeretei mint biológiából, mind lélektanból a béka fenekének a színvonalán állnak; az emberségét és a józan eszét feláldozta a nyájhoz való neurotikus komformista kényszere oltárán.


A homoszexualitás az a biológia diverzitás része, ezt betegségnek meg bűnnek tartani éppolyan középkori sötétség, mint az állítani, hogy a Nap kering a Föld körül; meg hogy az evolúció a tengernyi bizonyítéka ellenére nem igaz.

Sőt az isten szemen köpése, mert roppant nevetséges az, hogy az ami istennek jó volt - ha egyáltalán létezik isten -, ami az isten gazdagságát jelenti, ahhoz jön egy az istent nem racionális, hanem vakhit alapján bitorolni akaró valaki, és mindenféle önkényes és igazolhatatlan hepp alapján felül akarja az istent bírálni!

Mégis hogy és milyen alapon veszed a bátorságot ehhez?

Ami az istennek jó volt, az legyen jó neked is!


"Nem jut be mindenki a mennyek országába, aki mondja nekem: – Uram, Uram! Csak az, aki teljesíti mennyei Atyám akaratát. Sokan mondják majd nekem azon a napon: Uram, Uram, hát nem a te nevedben jövendöltünk? Nem a te nevedben űztünk ördögöket? Nem a te nevedben tettünk annyi csodát? – Akkor kijelentem nekik: Sosem ismertelek benneteket. Távozzatok színem elől, ti gonosztevők!"


"Tágas a kapu és széles az út, amely a romlásba visz – sokan bemennek rajta. Szűk a kapu és keskeny az út, amely az életre vezet – kevesen vannak, akik megtalálják."


(Máté evangéliuma 7. fejezet)


Hogy is van ez? Egy vallásából kitért valaki jobban ismeri a Bibliát, mint egy vallásos?

2014. nov. 18. 20:26
 28/34 anonim ***** válasza:

Mi ez a totálisan értelmetlen, következetlen gondolatmenet?

Elfogadod a Bibliát Istentől ihletettnek? Ha igen, akkor

azért értelmetlen az egész amit osszehordtal, ha meg nem, akkor mi a francnak foglalkozol vele?

Én nem fogadom el az evolucioelmeletet, meg semmiféle olyan tudományosnak mondott állítást, ami ellentmond a bibliának. Nevezhetnek vakhitűnek, vallásosnak, nem érdekel. Ha te meg a Bibliát nem fogadod el, akkor legyél következetes. Akkor nem kell a teremtestortenetet elemezni, főleg ilyen idióta módon.

A Bibliából nem fogod tudni igazolni a homoszexualitás helyességét.

Ennyi, ilyen egyszerű.

Az idézett igék meg hogy jönnek ide?

Talán rám akarod vonatkoztatni őket?

Honnan veszed hogy én milyen viszonyban vagyok Istennel?

2014. nov. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

Korábban mint írtam, pap akartam lenni.

De mára éppen felnőttem és Bibliámat is tűzbe dobtam az ismerős szenes kályhájába.


"A Bibliából nem fogod tudni igazolni a homoszexualitás helyességét."


Na ne mond!


Közben rájöttem, hogy a biblia nem más, mint egy ellentmondásokkal teli, zavaros legenda gyűjtemény!


Amit mindig úgy értelmeznek, ahogy azt az egyház hatalmi érdeke kívánja. Könnyedén lehet belőle úgy értelmezni, hogy a homoszexualitás bűn, de ugyanilyen könnyen a szöges ellenkezőjét is.


"Mert ha a trombita bizonytalan zengést tészen, kicsoda készül a harczra? Azonképen ti is, ha érthető nyelven nem beszéltek, mimódon értik meg, a mit szóltok? Csak a levegőbe fogtok beszélni." (1 Kor. 14,8-9)


Ha pedig mi azt mondod, hogy mi a francnak foglalkozom vele, akkor megkérem a tisztelt egyházakat, hogy ne az adó fizetők pénzéből élősködjenek, hanem tartsák el őket a híveik! Így van ez Németországban is, aki úgy nyilatkozik, hogy tagja az egyháznak, attól az ottani adóhivatal keményen beszedi az egyházi adót!

De aki nem tagja, attól nem!


Ez is példa rá, hogy mennyire lehet komolyan venni az egészet:

"Áldott legyen, a ki megragadja és sziklához paskolja kisdedeidet!" (Zsolt. 137,9)


Elfog jönni hamarosan az idő, amikor az egyház kénytelen lesz bocsánatot kérni mind a hetero-, mind a homoszexuálisok ellen elkövetett súlyos bűneiért.


Ferenc pápa már elindult ezen az úton. Sőt már az evolúciót sem tartja olyan dolognak, amit kizár a vallás. (Arról persze mélyen hallgat, hogy viszont az evolúció az kizárja isten létezését.)


A végén annyi dolgot kénytelen lesz elismerni, hogy az ateisták és az egyház között mindössze a perselyezés lesz a különbség!


Nevetséges, hogy a 21. században még mindig rengeteg ember varázslókra alapozza az életét.


Én viszont eleinte bedőltem, de közben felnőttem és ez köszönhető egyrészt a tiszta szívű állhatatosságomnak, másrészt a racionális gondolkodásomnak, és a tudományos ismereteim gyarapodásának!


Meglettem váltva, immár megátalkodott meggyőződéses ateista vagyok!

2014. nov. 19. 10:04
 30/34 anonim ***** válasza:

Nekem szidhatod a (katolikus) egyházat, semmi közöm hozzá. Pap akartál lenni, nem is baj hogy nem lettél, nem jártál volna jobban mint így.

Ilyenkor is látszik, hogy milyen felelősségük volt azoknak, akik létrehozták ezt a hamis egyházat, és milyen felelősségük van azoknak, akik fenntartják.

Úgy en bloc áll erre az egyházra is, amit Pál ír a romaiakhoz irt levélben, hogy az Isten neve miattatok karomoltatik a pogányok között. Természetesen meg kell jegyeznem, hogy sok őszinte katolikus hívő van (meg azt is hogy sokan csak annak tűnnek), de őket is visszafogják szellemi szempontból az ebben az egyházban levő hamis tanítások.

Nem lehet elfelejteni ennek a szervezetnek a történelmi bűneit, a gyilkosságokat, az eroszakossagot, a kinzasokat, a haracsolast, a hamis tanításokat.

Van olyan katolikus aki azt mondta hogy de hát az egyház tanult a hibáiból. Ezek nem hibák voltak, maradjunk annyiban. Azzal is szoktak jönni nemelyek, hogy akik ezeket csinálták, azok nem voltak hithű katolikusok, de ez értelmetlen állítás, ezeket a dolgokat a legfelsőbb szinteken hagyták jóvá, illetve találták ki.

Alapvető, hogy egy ilyen szervezettel nem vállal közösséget egy olyan ember, aki bűnnek ítéli ezeket a dolgokat. A Biblia sehol nem hatalmazza fel a hivoket, hogy a bibliát, annak szavait hatalmi eszközökkel ervenyesitsek, az Újszövetségben nincs ilyen, nem véletlenül. Az ószövetségi Izrael egy más tészta, ott sokkal közvetlenebb volt a kapcsolat Isten és mondjuk Mózes vagy a próféták, papok között, szintén nem véletlenül. És tegyük hozzá, hogy nem is a Biblia tanításait ervenyesitettek, hanem balvanyokkal, demonokkal megfertőzött szervezetbe kényszerítették az embereket.

Viszont meg kell jegyezni, hogy ennek az egyhaznak nincs sok köze a bibliahoz. Olvasgattam régebben néha, hogy milyen agyoncsurt-csavart módon igazolnak a Bibliával ellenkező lényegű tanításokat. Aki ezeket komolyan veszi, az meg is érdemli.

Ennyit az egyházról.

Azt mondjuk nem értem, hogy miért kell összemosni feltétel nélkül a bibliát ezzel. Kiontotted a gyereket is a furdovizzel együtt.

Hogy Ferenc pápa mit csinál meg mit nem, az engem nem nagyon érdekel, mert ellenkező oldalon állunk. És nem én vagyok a rossz oldalon.

Eddig se volt sok különbség a katolikus egyház szellemi természete, esszenciája és a világ között, ezután még kevesebb lesz, nem véletlenül.

(Milyen jó is lett volna, ha nem alakul ki ez a pusztító utálatosság! Átkozott az a szellem, amelyik kialakította, és amelyik fenntartja).

Olyan ez a dolog, mint amikor Hitler megtámadta Lengyelországot.

Létrehoz az ördög egy olyan szervezetet, ami által totálisan be tudja mocskolni Isten nevét (mert megvannak hozzá az együttműködő emberek), aztán magát kínálja fel megoldásként, miközben ő a probléma oka.


(Erős szavak ezek tudom, és nem szándékom megbántani az őszinte katolikusokat, bár javaslom gondolják át ezzel a szervezettel való kapcsolatukat, de nem tudok mást mondani)


Én a helyedben megprobalkoznek az Istennel megbeszélni a dolgokat, tud kommunikálni. Lehet hogy nyúzni kell, mert ha csak igazolni akarod magad, arra nem fog válaszolni.

De az a szellem is legalább annyira romlott és átkozott, amelyik a homoszexualitást akarja elfogadottá tenni, jónak beállítani az emberek számára, mint amelyik a katolikus egyházban munkálkodik. Milyen érdekes, hogy lassan összeérnek a szálak.


Azoknak, akik a katolikus tanítás alapján akarnak Isten mellett maradni, azt mondom, ez eléggé necces, finoman szólva. Én inkább elhagynám ezt az egyházat. ( Lehet hogy indulatosnak vagy ellenségesnek tűnök, ez azért van, mert az én hitemet más okokból ugyan, de teljesen birtokba vette korábban az igézés és a varázslás, tudom milyen ez, embertelen megszabadulni tőle, és ez az egyház is tele van ilyen szellemi forrásokkal. Ezek nem segítik elő az ember talpon maradását).

2014. nov. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!