Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Advent első gyertyagyújtása...

Advent első gyertyagyújtása eredetileg tényleg szombat?

Figyelt kérdés
Most olvastam, hogy a katolikus atya kérésére Salgótarjánban mostantól szombatunk gyújtsák az első adventi gyertyát. Én eddig meg voltam győződve (úgy is tanultam virágkötőéknél) hogy az első gyertyát mindig karácsony előtti negyedik vasárnap gyújtsuk meg.

2014. nov. 22. 18:16
 1/4 kzs ***** válasza:

Eredetileg?


Nem, erre vonatkozóan semmiféle Bibliai utalás nincs.

2014. nov. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amióta az eszemet tudom, mi mindig a vasárnap előtti estén gyújtottuk meg a gyertyát(gyertyákat), hogy már advent első, második, harmadik, negyedik hetébe úgy lépjünk bele, hogy lélekben rá legyünk készülve az előző este.
2014. nov. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
November 30.-án gyújtják idén az első gyertyát, ez pedig vasárnapra esik. Anyósom mindig vasárnap gyújtotta, nem emlékszem, hogy valaha is másképpen lett volna.
2014. nov. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor csak a mi városunkban gondolja másképp a vezetés. Azt gondoltam, én vagyok hülye...
2014. nov. 24. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!