Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A muzulman baratom miert...

A muzulman baratom miert szolja le a keresztenyseget? Lehet atternek, lenne par kerdesem is ezzel kapcsolatban.

Figyelt kérdés

En megertem, hogy Allah a hatalmas, a kegyes, a megbocsato, de ha en tisztelem az o vallasat, akkor mi jogon szolja le a keresztenyseget? Tole mar kerdeztem, es azt a valaszt kaptam ?mert a biblia hamis?

Szerintem ha en mondanek ilyet a Koranrol, jonne nekem egy pofon.


Emlitettem neki, hogy lehet atternek (szunnita iranyzat), o hasznos informaciokkal es netes forrasokkal ellatott, es persze nagyon orult neki. A korant elolvastam magyarul, a tobbi amit olvastam es hallgattam angolul volt, szerinte csak korrekt linkeket adott, szoval ezen a teren rabiztam magam.


Az lenne a kerdesem, hogy mivel politikai - vagy hasonlo - palyara keszulok (Magyarorszag, esetleg kulkepviselet), lehet-e ennek barmi hatranya? Mivel vallasszabadsag van, ezert emiatt nem utasithatnak el, de pl. Olyan elofordulhat-e hogy levetetik a kendot, illetve mennyire erik atrocitasok az embert manapsag?


Ha Magyarorszagon elmegyek nem muszlimkent egy mecsetbe, ott mennyire fogadnak szivesen?


Ugy gondolom az iszlam lehet az igaz vallas, de nem szeretnek semmit elkapkodni, egyelore meg csak ismerkedek.


2014. nov. 24. 03:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
28%

Nem tudom, mennyi idős vagy, de sürgősen beszélgess el erről az áttérésról a szüleiddel és/vagy a barátaiddal.

Azt tudnod kell, hogy egyáltalán nem biztos, hogy a muszlim barátod téged szeret, sokkal inkább valószinű, hogy csak az Európában való szabad ki-be mászkálás és az EU-n belóli szabad mozgás vonzza.

Ezen kívül a muszlim vallás szerint a többnejűség megengedett - te pedig biztos boldog lennél, ha tudnád, hogy a férjed ma sem veled alszik, hanem a második/harmadik/akárhányadik feleségével.

Azt, hogy milyen megaláztatásokban lehet részed mint muszlim nő otthon, és milyen jogaid vannak a családodban, azt meg sem említem. Azt, hogy a férjed a becsület helyreállítása miatt szabadon megölheti a lányodat a vallása szerint... Ez sajnos nagyon gyakran történik meg még Európában élő muszlimok családjában is.


Inkább menekülj, mielőtt nem késő.

2014. nov. 24. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
20%
A leírásod alapján már te nem vagy normális. " jönne nem egy pofon". Lesz az másképp is. De te tudod.
2014. nov. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
33%

Előbb ismerd meg Istent és utána dönts. Nem tartom helyesnek, hogy egy eszme iránt érzett lojalitás miatt vesznek fel egyesek "hitet".

A keresztényeknek élő hite van. Most nem tartoznak ide a vasárnapi templombajárók, akik a maradék 6 napon magasról tesznek Istenre. Ami pluszt ad Jézus az az, hogy nem a saját cselekedeteink által jutunk üdvösségre, ahogy az iszlám hirdeti, hanem annyira szeret minket, hogy meghalt értünk, elvette a bűneinket és nekünk kegyelmet adott. Azoknak, akik kérik ezt, akik a szívükbe fogadják Őt.

Ismerem az iszlámot. Ott is egy ember kitalált dolgokat, leírták és azt veszik szentnek. Sok ilyen vallás van a világban, ami egy ember kinyilatkoztatásán alapul. A Biblia több tucat, más korokban élő emberek összefüggő kinyilatkoztatása, amik egymásra épülnek. Ők nem ismerték egymást, mégis a Biblia egy teljes egész, mivel maga Isten segített nekik mindezt leírni.

Nagyon nagy baj, hogy nem ismerik az emberek előbb Istent és csak aztán döntenek, mert előbb elkötelezik magukat, utána pedig Istent félretéve hisznek mindenféle magát prófétának kikiáltott embernek vagy szervezetnek.

Isten jó és szeret téged. Ember lett, hogy elhordozza a bűneid, hogy te szabad lehess!

2014. nov. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%

- Egy kis pontosítás: az iszlám szerint a Biblia is szent könyv, de nem teljesen hiteles, hiszen az idők során szándékosan vagy vélelenül, de sokban módosult a tartalma (ez tény, ld. niceai zsinat, Luther... stb.) A Korán ezzel szemben állandó, ezért sem lehet igazán Koránnak hívni egy fordítást, mert csak az eredeti arab számít annak.


- Atrocitások nem jellemzők, de természetesen előfordul, hiszen egy fejkendős lány elggé kitűnik a normál öltezetű lányok közül. Állítólag sok munkaadó nem nézi ezt jó szemmel, de nálunk a politikai életben nincs jelentősége, sőt a szélsőjobb pl. kifejezetten iszlámbarát (egyelőre). Szerintem egy muszlim ország esetén külkeresként bizonyára jól jön majd, hogy muszlim vagy. Viszont az átlagembernek kevésbé leszel szimpatikus.


- A mecsetekben szívesen fogadnak minden érdeklődőt, vannak női iskolák, foglalkozások... stb.


Mindenesetre tényleg csak akkor térj át, ha valóban meg vagy győződve, a többi körülmény ne legyen erre befolyással.

2014. nov. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
És szerinted egy kicsit sem furcsa, hogy ennyire primitív a kedves barátod a vallásában. Még az sem, hogy a tiédet ennyire lenézi, az övével meg kicsit sem kritikus...hááát..gratulálni tudok, ha neked ez tetszik.
2014. nov. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
28%
4-es: a tartalom semmit sem változott, maximum Luther kivette azt, amit a katolikus egyház beletuszkolt és nem biblikus. Aki elolvasta már, az ezt érti.
2014. nov. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es hozzászóló.


Luther nem változtatott a Biblián, csupán egy másik Ószövetségi fordítást használ (ami egyébként eredetibb). Remélem tudod (bár biztos nem), hogy létezik alexandiriai és héber kánon is az izraelita vallásban, s a kat. felekezet az alexandriai szerint, a protestánsok pedig a héber szerint állították össze az Ószövetséget. Ezért nem egyezik a könyvek száma.


Tudod, a Biblia nem az égből szállt alá, mint a Korán, hanem emberek írták- isteni ihletettséggel.

2014. nov. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Pontositok: haver baratom, nem a parom. Azt, hogy nozik-e nem tudom, ilyenekrol nem beszelunk.


Eddig nem egy vallasban hittem, hanem Istenben. Nem is jarok templomba az elsoaldozas ota. Imadkozni szoktam, otthon, egyedul, Istenhez. Sajnos ugy vettem eszre hogy a muszlimok sokkal jobban osszetartoak es hivobbek mint a romai katolikusok. Tetszenek a kozos imadkozasok, a bojtok, a csaladcentrikus gondolkodas, az hogy a raszorulokon segitenek, stb.

2014. nov. 24. 10:44
 9/15 anonim ***** válasza:
19%
Ugye tudod, hogy nem a katolikus egyház jelenti a kereszténységet? Sőt, a megtért keresztények NEM katolikusok.
2014. nov. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Tobb katolikus van mint protestans vagy ortodox.
2014. nov. 24. 11:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!