Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy lehet letenni a keresztén...

Hogy lehet letenni a kereszténységet? Nagyon felidegesített a biblia "véleménye" a melegekkel kapcsolatban.

Figyelt kérdés
Sose jártam templomba és a keresztény dolgokban sem hiszek, akik pedig teljesen a biblia szerint élnek befordult konzervatívoknak tartok.
2012. aug. 4. 02:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

keresztenyseg=Krisztuskovetes


Hogyan akarod elhagyni a Krisztuskovetesedet? Miben nyilvanult meg a te "keresztenyseged", amit el akarsz hagyni?

2012. aug. 4. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%

valami hasonló fogalmazódott meg bennem is mint az előttem szólóban.

Az elmondásod szerint sosem éltél keresztény életet, akkor mit szeretnél letenni?

Ha pedig másik "valláshoz" akarsz tartozni akkor írsz egy lemondó levelet x vallásnak ahova megkereszteltek mi szerint nem akarsz ide tartozni.


Csak annyit erről, hogy a teremtő sosem változtat, és nem modernizálja senki kedvéért az elvárásait.


Lehet nyugodtan konzervatívnak nevezni.

Egyáltalán nem összeegyeztethető ez a magatartás a teremtő szándékaival, nem így teremtette az embereket


A biblia szentnek nevezi a teremtőt, ami azt jelenti, hogy makulátlanul hibátlan. Ez az élet stílus pedig egyáltalán nem tiszta, hogyan is engedhetne meg ilyet, és semmi mást sem ami ezzel a tisztasággal ellentétes.

2012. aug. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%

Semmit sem kell elhagynod, élj úgy, ahogyan eddig.

Én is meg vagyok keresztelve, mégsem vagyok vallásos.

2012. aug. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Sághegyi Csaba ***** válasza:
100%
Kérdésed ellentmondásos. Először azt mondod, hogy a Biblia véleménye a baj. Aztán azt, hogy keresztények, akik azt mondják, hogy a Biblia szerint élnek. Akkor most melyik? Ha az előbbi, akkor idézd a pontos igehelyet, arra válaszolok. Eddig azonban nem teljesen tiszta, hogy a Bibliával van-e a baj, vagy bizonyos keresztények véleményével.
2012. aug. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
55%

Tényleg fura a kérdés, hiszen nem jártál templomba és nem is hiszel benne.


Meleg vagyok és sokáig vallásos is voltam ameddig fel nem fogtam mit jelent ez számomra és teljesen új nézőpontból láttam, látok mindent. Mostanság úgy éreztem vissza szeretnék "térni" de egyszerűen nem tudok már hinni benne.


"Egyáltalán nem összeegyeztethető ez a magatartás a teremtő szándékaival, nem így teremtette az embereket"


De pontosan ilyen az ember, tökéletlen. Mindenki az. Nem tudom Te csukott szemmel jársz vagy egyszerűen félsz vagy csak lusta vagy gondolkodni.


Nincs egy sztenderd emberi genom amihez lehetne hasonlítani személyeket. Amúgy a "melegség" pont az ami ellentmond a jóságos,igazságos isten elméletnek. Hisz megteremt ilyennek és ezért még meg is büntet ezen a világon (a hozzád hasonlók által Kb. az emberek 90%-a)


Amúgy meg tudhatnád, az ember több mint test (elvileg) aminek nincsen neme és ha két ember csak így találja meg a szeretetet, boldogágot az sosem lesz bűn bárhogy próbálod beállítani.


Innen is látszik mennyire összhangban az emberi előítéletekkel, gyűlölködéssel és ösztönökkel a biblia. Hiszen minden heteroszexuális emberből még ha el is fogadja visszatetszést vált ki.


Kedves kérdező nem feltétlenül a Biblia szerint kell hinni istenben és nem kell szó szerint venni.

2012. aug. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
43%

Már ne haragudj, de felőlem azt csinálsz amit akarsz szabad akaratod van.

De amit vetsz azt aratsz.

És nem Én találtam ki hanem a teremtő szava írja.

Hogy mindenki egységben szeretetben éljen adott egy irányelvet és nem fog rajta senki kedvérét változtatni.

Mi az, hogy nem kell szó szerit venni, már hogyan tűrne meg valamit amiről azt írja, hogy az hogy az ilyenek nem öröklik isten országát?

S ebbe sok más nem helyes dolog van nem csak a homoszexualitás!!!!

(Galácia 6:7, 8) 7 Ne vezessenek félre titeket: Istent nem lehet megcsúfolni. Mert amit vet az ember, azt fogja aratni is; 8 mivel aki a testére nézve vet, romlást fog aratni a testéből,. . .


(1Korintusz 6:9-11) 9 Micsoda?! Nem tudjátok, hogy igazságtalanok nem fogják örökölni Isten királyságát? Ne vezessenek félre titeket. Sem paráznák, sem bálványimádók, sem házasságtörők, sem természetellenes célokra tartott férfiak, sem férfiakkal háló férfiak, 10 sem tolvajok, sem kapzsik, sem részegesek, sem szidalmazók, sem zsarolók nem fogják örökölni Isten királyságát. 11 Pedig ilyenek voltak némelyek közületek. De tisztára mostak, de megszenteltek. . .

(Róma 1:26, 27) 26 Ezért adta át őket az Isten gyalázatos nemi vágyakozásoknak; mert asszonyaik is felcserélték a testükkel való természetes élést természetellenessel, 27 s hasonlóképpen a férfiak is elhagyták az asszonnyal való természetes élést, és gerjedelmükben egymás iránt gyúltak heves lángra, férfiak férfiakkal, s ocsmányságot cselekedtek, és a tévelygésükért járó teljes fizetséget megkapták önmagukban.


Igen tökéletlenek vagyunk, de lehet javítani rajta, Ő megadja hozzá az erőt, az utat.

Különben erről már volt egy hosszú beszélgetés itt, jóval hátrébb talán még nem törölték ki.


A fent említett verseket pedig nem lehet nem szó szerint venni, mert eléggé határozottan beszél erről, ne talányokban.

2012. aug. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
41%

Nahát, a válaszom jelentése és törlése lenne a megoldás? :) Hiteltelen, beképzelt népség.

Kérdező, azt csinálsz, amit akarsz. Ha leírom, miért, megint törölnek, de ez sem engem minősít. Elég, ha az inkvizícióra, vagy a szelíd és megértő térítésre gondolsz. Jézus elfogadást és szeretetett tanított, ha belegondolsz, a "hívők" java biztosan a pokolra jutott. Beszűkült gondolkodás, a tolerancia teljes hiánya. Taps.

2012. aug. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
41%

A teremtő a saját törvényét maga is betartja, és nem lesz senkivel toleráns.

Nagyon lihgtosan gondolkodnak emberek a teremtőről, csak azért mert a büntetés késésnek látszik.

2012. aug. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%
A Teremtő nagy T, te okos. Szerintem emiatt a pokolra kerülsz. Most mi lesz?
2012. aug. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
40%

Ha soha nem jártál templomba, és nem is hiszel, akkor soha nem is voltál keresztény.


Azon kívül bárki bármit mond, nem lehet teljesen a Biblia szerint élni. Aki azt, mondja, hogy neki sikerül, az hazudik. Mindenki ember, és mindenki vétkezik. Lehet igyekezni, hogy ne vétkezz, de tökéletes sose leszel. Amúgy ha megnézed, a homoszexualitásról minden vallás ugyanazt mondja, tehát akkor mégis lehet a Biblia "véleményében" valami nem?

2012. aug. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!