Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy minden 2....

Miért van az, hogy minden 2. házasság válással végződik? Szerintetek Isten hogyan néz ezekre a dolgokra? Mi a véleményetek, mi lehet a fő oka a válásoknak?

Figyelt kérdés
2010. jan. 29. 22:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
40%

A házasságok azért végződnek válással, mert senkit nem lehet arra kötelezni hogy egy megromlott kapcsolatban éljen olyan emberrel aki iszik, lusta, megcsalja, veri, elszórja a pénzt, alázza, nem partnere mindenben, stb. stb. Hát ennyi. Régen is szar házasságok voltak, csak akkor megszólták volna az embereket ha elváltak volna. Úgyhogy nem váltak el, hanem együtt éltek, de mégsem. Az vajon mennyivel jobb?


Isten nem egy fazon aki tud nézni. Isten a szeretet törvénye, amely szerint kéne élni minden embernek, és az a paradicsom.

2010. jan. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
100%
Azt nem tudom,hogy Isten hogy néz ezekre a dolgokra, de szerintem azért, mert a kapcsolatok hazugságokra épülnek. Amelyik nem hazugságra az sem feltétlenül az őszinteségre. Sajnos
2010. jan. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Erre az alapelvre gondoltam: Máté 5:32 "Én azonban azt mondom nektek, hogy mindaz, aki elválik feleségétől, hacsak nem paráznaság miatt, házasságtörésnek teszi ki őt, és aki olyan asszonyt vesz el, akitől elváltak, házasságtörést követ el."

Szerintem problémák minden kapcsolatban vannak, de hogy le tudod e küzdeni úgy, hogy ne válás legyen a vége az természetesen két félen múlik!

Való igaz a szeretet az létfontosságú!

2010. jan. 29. 23:07
 4/18 A kérdező kommentje:
Meg talán arra is gondoltam én, hogy lehet az a hibája is lehet, hogy sokan az érzelmek a vágyak viszik párkapcsolatba és nem is ismerik egymást és akkor később mindketten megbánják, hogy rosszul döntöttek!
2010. jan. 29. 23:09
 5/18 anonim ***** válasza:
72%
kapcsold be a tévében a született feleségeket vagy a szex és nyújorkot és megtudod. mindenhonnan az az életforma ömlik(mit etalon)
2010. jan. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
ezért nem is nézek tv-t:o) sajnos való igaz internet, tv, de még az életben ahogy öltözködnek egyesek tele van erkölcstelenséggel! viszont minap hallottam egy jó hasonlatot: kellemetlen szagok vannak az utcán erre te becsukod az ablakod, viszont idővel már így is érzed a bűzt mit teszel? Sajnos kizárni nem lehet magunkat ebből a fertőből viszont az irányítás a mi kezünkben van! Választhatsz aközött amit a világ nyújt és aközött amit pl.: ti is éreztek, kikapcs :o)
2010. jan. 29. 23:31
 7/18 anonim válasza:
44%
Az első válaszolóval nagyon egyet értek...eddig is tönkrement a házasságok nagy része, csak az emberek hagyományból/félelemből/szokásból tűrtek és leélték az életüket még sz@r házasságban is. Ma már senkit nem érdekel, hogy mit csinál a másik, a válás társadalmilag elfogadott megoldás a problémák kezelésére. Hogy ez most jobb-e, vagy ettől csak még felelőtlenebbek az emberek...nagy kérdés...Az viszont, hogy a hazugságra épült kapcsolatok mennének tönkre, sztem nem feltétlenül igaz. ugyanis néha a kegyes hazugságok megmenthetnek helyzeteket...sztem az igazság nem mindig erény...és hát h Isten mit szól hozzánk, az biztos nem a válások tényén, inkább okán múlik. Szerintem.
2010. jan. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
58%

Mert minden ember azt hiszi, körülötte forog a világ. Mert minden ember azt hiszi, akkor lesz boldog, ha a saját vágyai teljesülnek. Minden ember elvárja a másiktól, hogy hozzon áldozatokat, változzon, alkalmazkodjon, természetesen az ő elképzelései szerint. De ugyan ez az ember elvárja mindenkitől, őt úgy fogadják el és úgy szeressék, ahogy van. Az emberek önzők, magukat szeretők, a legkisebb áldozat meghozatalával már is mártírok, senkinek sem célja a másik embert boldoggá tenni. Ezen a területen minden úgy van, ahogy a Biblia írja.



A Jézusba vetett hit reményt ad, hinni lehet az evolúcióban is, de az nem as semmit.

2010. jan. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
100%

Kedves 23:51-es. A hazugségra épülő kapcsolatok alatt azt értettem, hogy önmagunknak is hazudunk gyakran, és önmagunkkal sem vagyunk őszinték. Gondolok itt arra, hogy olyan tulajdonságokkal ruházzuk fel a társunkat és a kapcsolatainkat amelyek nem is léteznek.


2. válaszoló

2010. jan. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
de hogy látjátok mennyire próbálnak az emberek változtatni vagy megoldani a problémát? Az valóban igazatok van régebben is csak félelemből nem váltak el, az alaprobléma mi lehet? Önzőség, vagy ilojalitás vagy testi vágyak kielégítése?
2010. jan. 30. 16:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!